Mischone Mischone komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Ano! Tak tato kniha byla pecka! Od začátku do konce jsem kapitoly přímo hltala :D Je to napínavé, že knihu nechcete odložit, příběh tak složitý a nepochopitelný, že nedokážete ani odhadovat kdo za tím stojí. Detektivka se vším všudy, nezklame, stoprocentně překvapí a nadchne vás! Musím jen doporučit, protože jsem objevila další autorku od které si nenechám ujít další knihy.

24.07.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další velmi vydařená kniha A.M. Dovídáme se jak člověk člověka dokáže zmanipulovat a psychicky dotlačit k činům, které by za jiných okolností sám nikdy neudělal. Jak je jedna lidská duše křehká a jiná zase tak zákeřná.

Vynikající příběh, já dávám plný počet a vřele doporučuji.

01.12.2016 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

To si musíte přečíst! ️

08.06.2022 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Na něco tak skvělého člověk nenarazí každý den! Bála jsem se, že příběh mimo sérii nebude tak dobrý, ale vůbec nezklamal. Bylo to napínavé, překvapivé a tak čtivé! A ten konec? A celková pointa příběhu? Wau! Úžasné!
Obdivuji práci autora, jak dokáže své knihy napsat, udržet napětí a dokonce ještě tolikrát překvapit, že člověk nestačí zírat. Kdyby se dávalo víc jak 5 hvězd dám bez váhání!
Knihy od B. Miniera jsou ty nejlepší, co si člověk může přečíst!

03.03.2017 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Přišlo mi, že se autor v této knize snaží nechutností a krutostí scén dohnat zbytek příběhu, ale to přece nemůže mít úspěch. Pro mě to byla taková hloupost, že jsem stránky přeskakovala. Knihu považuji za ztrátu času a nelíbilo se mi přehnané množství otřesných scén. Opravdu zbytečné a nechutné popisy, opakují se taky stejné popisy jak dva lidé leží zaseknutí v sobě jako lodě a blá blá ...

12.03.2019 odpad!

Tma Tma Bernard Minier

Jak tohle dokáže mít někdo "promyšlené" to nechápu, je to úžásné :) Takové napětí, do posledních stran člověk prostě nic neví, stále je nějaké překvapení a napsané je to tak skvěle, že ztrácím slova. Doporučuji určitě a jak jinak než 5* Dokonalé to dílko.

12.06.2016 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak nad touto knihou budete muset zapojit své mozkové závity na 100% Je to tak komplikované, tak napínavé, že musíte pořád číst a číst, protože jste si mysleli, že už víte co bude dál. Ale kde že! U této knihy nebudete vědět vůbec nic :D Je to vynikající, u první kapitoly vykulíte oči a řeknete "Co?" a hned u druhé opět "Co?" Hltala jsem stránku za stránkou a doufám, že brzy budou od tohoto autora další knihy :)

14.05.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Škoda, že se nedá dát víc jak 5 hvězd či nějaké speciální ocenění :D
Knihy B.M. jsou prostě dokonalé. Čtení si užijete s každou stránkou, vždyť tohle je prostě nejlepší. Vždycky nás dokáže něčím překvapit, objeví se něco nového a nám zůstanou jen vykulené oči. Tohle by nemělo uniknout nikomu kdo má rád kvalitní detektivky. Jsem z toho opravdu nadšená a dávám palec nahoru!

03.05.2019 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

No pání, no páááni?! Opravdu si tuhle knihu neváhejte přečíst.
Postupné odkrývání starých tajemství, život na ostrově a zapletená rodinná tajemství vás nenechají knihu odložit. Přečetla jsem během jednoho dne, nutí vás to stále přemýšlet a chcete vědět víc a víc ze života postav. Rozuzlení příběhu je naprostým překvapením, není to žádný tuctový předvídatelný román.
Díky zápiskům z nalezených deníků se dostáváte do minulosti a odkrýváte co se vlastně událo, vidíte to z různých pohledů a skládáte celý příběh dohromady.

04.11.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Nezbývá mi nic jiného než napsat "páni!", jak tohle mám jednoduše popsat? Tolik událostí, propletení a nepropletení, že jen těžko můžete říct o čem to celé je v pár větách.
Skvěle se to čte, opravdu promyšlené, zajímavý děj a události. Nebudete se nudit a s radostí ji doporučuji dál. Akorát to není pro člověka co nemá rád mnoho vulgarismů, protože v této knize se s tím nikdo nemaže. Cítím v kostech pokračování, každopádně bych za to byla ráda!

31.10.2016 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Zajímavý námět, kdy se nedozvídáme vraha až na samém konci, ale pídíme se po tom "proč" vlastně to vše bylo tak a tak. To bylo to jediné proč jsem knihu vlastně dočetla.. Doteď kroutím hlavou nad tímto:
"Hudebníkem v rodině byla vždy Marisol. Absolventka Julliardu a několik let klavíristka ve filharmonii v Seattlu. Až do dne, kdy zemřela, pak vyučovala hře na klavír a Edwardovi stačilo hrát roli pozorného publika." - Jak může někdo vyučovat na klavír, když je vlastně po smrti? ...
Nebo když někdo táhne bednu po zemi, položí ji na stůl a pak ji kočka shodí lehce hlavou na zem? ..Cože? ... nevím zda je to chyba překladu ale bylo tam víc podobných věcí a tím pádem se mi nechtělo dál číst.

20.08.2016 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Konečně hlavní vyšetřovatel, který není alkoholik :D Byl mi sympatický už od začátku, jeho poznatky byly super na odlehčení situace, dokonce jsem se i zasmála jeho odpovědím :D
Četlo se to samo a byla jsem do konce najatá, děj se neustále vyvíjel, měnily se závěry a do posledních stran jste čekali co z toho vyleze, protože Winter byl skvělý a hodně chytrý :)
Tato kniha sedla jako ulitá, super postavy, nápad děje a vysvětlení zápletky taktéž!! :)

27.04.2016 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Pokračování které si také musíte přečíst! :-)

08.06.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Já jsem se nedostala ani k 50 stránce, musela jsem knihu odložit a už jsem ji nečetla. No a vida, o tolik jsem zase nepřišla. Už se odmítám do knihy nutit jen proto, že to má označení, reklamu a blogeři ji předhazují vrchem spodem. Je spousta super knih, do kterých se začtu hned a vím, že to bude jízda. Hold to není kniha pro každého. Jelikož jsem to nedočetla, tak nehodnotím, ale dala bych 1* alespoň za tu obálku.

09.02.2019

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Člověk by nevěřil co se vše stihne odehrát během jedné zimní noci. Je to velmi čtivé, plné zvratů, nečekaných situací a napětí. Stále člověk čeká co se tam ještě zvrtne, co se změní a co se z koho vyklube.

!!SPOILER!! !!SPOILER!! !!SPOILER!! !!SPOILER!!
Zarazilo mě, že se Darby ve rvačce s Larsem nachází v místnosti, kde je všude vylitý benzín, ze zbraně vystřelí 3x ale vše je v pohodě. O pár stránek dál, si Darby naplánuje vystřelit ze stejné zbraně na Ashleyho, ale zavrhne to, protože si uvědomila: "výšleh z ústí hlavně může zapálit výpary ve vzduchu." Tak kruci jak to? Najednou by to způsobilo výbuch a předtím ne?
Jinak byla opravdu slečna drsňák a skoro nezlomná :D já si urvat skoro dva prsty no nevím .. :-O

12.10.2018 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Velmi zajímavá kniha, která vás překvapí jiným způsobem než jste zvyklí. Atmosféra mě pohltila při každém popisu okolí, cítíte ledovou zimu a vítr když do města přichází bouře či hmatatelné napětí a šepot lidí v soudní síni. Kniha si mě našla v knihovně sama a musím ji doporučit dále, určitě stojí za to si ji přečíst :)

10.02.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na mě kniha moc dojem neudělala. Bylo tam dost věcí, nad kterými jsem se musela pozastavit. Nemyslím si že by průměrná žena dokázala zvednout dospělého muže v bezvědomí, manipulovat s ním a ještě mít dost sil na další činy. A když vám policie volá abyste šla na stanici kvůli bezpečnosti, že na svobodě je sériový vrah, který nejspíš po vás jde, asi těžko byste se šli ještě někam vykecávat. Taky když už máte být přesvědčeni, že lodní šroub oběti úplně zdeformoval obličej k nepoznání, jak tedy mohla mít ještě oči a dokonce že by v nich plavaly ryby? Říkám si .. co? A taky jsem čekala na konci knihy alespoň úryvek na čem se tedy podle skutečnosti příběh skládá, ale nic, ...škoda.

15.06.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Moje mozkové závity dostaly opět zabrat, dostává se nám tolik informací, zvratů, postav a vztahů mezi nimi, že není čas na to zahálet a kochat se krajinou kolem, ale musíte se soustředit a vnímat co čtete.
Je lehké knihu přečíst a kritizovat, ale to těžké je knihu napsat, dát ději smysl a vymyslet vše tak, aby to dokonale zapadlo, jako tady! Počkat si se vyplatí, není to žádná tuctovka, nic co dočtete a řeknete si "Jo dobré...", tohle je promyšlené, žádné lehké čtení, prostě vás to dostane. Nekonečná vlna překvapení, zjištění a odhalení.
Jen mi přijde že je HH opravdu nesmrtelný tvor x)

22.05.2017 5 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Dlouho jsem nevěděla jak popsat pocit z knihy, je to těžké a navíc mě kniha vůbec nebavila. Pro mě to bylo chaotické, do čtení jsem se nutila jen proto, protože nemám ráda nedočtené knihy a zajímalo mě co z toho nakonec vyleze, protože jsem dost často kroutila hlavou nad průběhem...
Tolik vedlejších postav a dějů, které působí, že na sebe vůbec nenavazují mě odrazovaly čím dál víc. Nepřirovnávala bych to ke Zmizelé, ani k Dívce ve vlaku, .. NE! 1000 lidí, 1000 názorů a ten můj je takový, že to bylo "nic moc" a za tím si stojím. Nechuť knihu číst dál ještě podporovalo téma -víra, není to můj šálek čaje, tudíž celkový dojem byl už dávno ten tam.

06.05.2017 3 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Není to klasická detektivka, díky tomu, že vše začalo díky seminárce do školy. Máme zde alespoň nový nápad, nový pohled, něco jiného než "klasiku" :) Joe je samostatný, snaživý a dost vyspělý na svůj věk. Chování jeho matky mu ukázalo jak může být život těžký. Musí se také postarat o svého bratra který je autista, ví že to není jednoduché, ale nevzdává to, nic nezahodí jen tak protože je to těžké. Dozvíme se s čím vším se musí Joe poprat, že se děj netočí jen kolem Carla I., ale že i Joe má svůj život a své starosti. Je to příběh plný odhodlání, odkrývání pravdy a nových informací.
No a ta obálka, není prostě dokonalá? :)

12.04.2017 4 z 5