MíšaS. Online MíšaS. komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nebylo to špatné. Vzhledem k tomu, že všechny podobné severské kriminálky jsem většinou po prvním díle odložila s tím, že se mi to nelíbí a nezajímá mě, co se bude dál dít, tak tady si i ráda další díly půjčím.
Ano, nebyl to žádný "akčňák" a děj se dal docela předvídat, ale zase na druhou stranu se to četlo hezky, Harry je celkem sympaťák a jsem zvědavá, jak bude pracovat doma (jestli se tedy další díly také neodehrávají v jiných zemích).

05.02.2023 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Za mě je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. A proto jsem ráda, že i díky letošní ČV jsem se znovu mohla vrátit do St' Clouds a užít si životní příběh jednoho sirotka.
Mimochodem i filmové zpracování je skvělé, i když notně upravené.
Skvělý komentář má uživatel Malýmedvěd.

21.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tento díl si svých 5* zaslouží. A klidně bych si přečetla i další díl o svatbě, protože ta by se také určitě neobešla bez karambolů a průšvihů :)

28.02.2024 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Přečíst se to dá, ale že bych si z knihy sedla na zadek, to ne. Zápletka zajímavá, francouzská linie velmi předvídatelná, a celkově toho tam bylo až zbytečně moc.

29.12.2023 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Možná kdybych knihu četla v mladším věku, "nezatížená" jinými příběhy, líbila by se mi více.
Chápu, že v roce vydání byla kniha zjevením, ale vzhledem k tomu v čem dnes žijeme, co se děje různě po světě a jak to vypadá ve světové i domácí politice, mi to přišlo jako slabý odvar.

26.09.2023 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Musím souhlasit s uživatelkou Kryštofkou. Když jsem četla knihu před 20. lety poprvé byla jsem z ní nadšená, ale teď jsem trochu rozpolcená. Bylo toho trochu moc. Dostali jsme náhled na spoustu témat, spoustu postav, ale oblíbit si nějakou jsem nedokázala. A bohužel se nedostavila ani radost ze čtení.
Takže snižuji z 5* a třeba zase za nějaký čas...

30.08.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Vzhledem k tomu, jak velké ohlasy kniha měla, jsem asi čekala něco lepšího. Bylo to jednoduché a předvídatelné, plné rádoby mouder, a filozofických řečí, aby se kniha mohla tvářit jako něco víc, než je.
Nora je protivná a do sebe zahleděná, a bylo mi úplně jedno, ve kterém životě zůstane, ale vzhledem k tomu, že je kniha velmi prvoplánová, tak je vám jasné, co se stane.
Dávám 1* za nápad...

31.05.2023 1 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Časy se mění, ale lidi ne...
Myslím, že v divadle bych si příběh užila více.

15.05.2023 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Shakespearův majstrštyk. A v neposlední řadě i překladatelský majstrštyk pana Hilského. Neskutečná hra se slovy.

08.05.2023

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Konečně díl, u kterého jsem pochopila, proč je kolem Zaklínače takový humbuk. Zasloužených 5*.

11.08.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Asi od čtvrtky knihy jsem začala přeskakovat v ději, neboť mě to vůbec nebavilo.
Prvoplánové, předvídatelné, nudné a neuvěřitelné.
Zlatá nálepka bestseller opět nezklamala...

03.07.2022 1 z 5

Pianistka Pianistka Elfriede Jelinek

Kniha se mi líbila, jen se četla obtížně a četla jsem jí trochu déle, než jiné knihy, ale to neznamená nic špatného, prostě to je příběh, u kterého musíte vnímat každé slovo a přemýšlet o všem nevysloveném.
Nejvíce se mi líbí, a vystihují i moje rozpoložení z knihy, komentáře MirekTrubak, Axmannova a TipsyChipsy.

23.04.2022 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Některé povídky jsou výborné, některé dobré a některé za moc nestojí. Myslím, že v tomto případě by méně bylo lépe.

Aritmetický průměr je bohužel necelé 3*, ale přeci jen ty povídky, které dostaly 4* a 5* jsou prostě skvělé a stojí za přečtení a jen je škoda, že se do sbírky dostaly i takové, které měly raději zůstat v šuplíku. A proto jsem se rozhodla hodnotit celou sbírku 4*, místo 3*.

13.01.2022 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Je to docela naivní příběh, jak píší čtenáři pode mnou, ale mě se to líbilo a četlo se to hezky. Děj ubíhal bez problémů a i když by některé rozpravy mohly být vynechány anebo zkráceny, vlastně mi tam zas tolik nevadily a od čtení mne neodrazovaly.

28.10.2021 4 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Kniha se mi líbila. Film je samozřejmě vizuální záležitostí, kdežto v knize dostane více odborných údajů, ale mě to nevadilo. Také se mi líbil text z pohledu ohně.
Poseidon a Skleňák jsou dvě místa, kde bych se fakt nechtěla ocitnout, takže předposlední knížka ČV 21 :D :D .

14.05.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Dala bych raději jen 4,5 *, protože abych se přiznala mi trochu "zklamal" závěr.

Příběh je výborný a skvěle se mi četl. Sice jsem podle intuice dokázala odhadnout, co se bude dít, ale ani tak mi to na zajímavosti příběhu neubralo a hltala jsme ho. Do chvíle, kdy se přišlo na to, co je kdo zač, nechci prozrazovat, to mi přišlo až trochu moc cukrkandlové. Ale jinak je to skvělé pokračování, nezklamalo mě.

05.11.2020 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář.

Za mně skvělé čtení. Knihu jsem si velmi užila a těšila jsem se, jestli konec spadne do klišé nebo bude originální. Na jednu stranu bych to hlavním hrdinům přála, ale asi by to ve mně zanechalo negativní pachuť, že v knize se vždy vše k lepšímu vyřeší.
Jako shrnutí by se dalo použít pořekadlo - Jaké si to uděláš, takové to máš. To, co si postavy v knize nadrobily si musí nést po celý zbytek života a bojovat s tím. Někdy vyhrávají a někdy prohrávají, ale důležité je, se vždy zvednout a pokračovat v boji, i kdyby to mělo znamenat jen to, že ráno vstanu z postele.
Dalo by se toho napsat určitě více, ale spousta podobných myšlenek je již vyjádřena v komentářích pode mnou, tak je asi zbytečné vše znovu vypisovat.
Za sebe mohu knihu doporučit a určitě si od autora přečtu i něco dalšího.

05.06.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Vracím se k ní stále, vždy když mám chuť, nebo si jen chci osvěžit paměť.

21.06.2017 5 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Jako veliká fanynka a neustálá posluchačka jsem byla nadšená. Freddie forever!!

30.04.2017 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Tato série má asi vzestupnou tendenci, tak snad mě další díly vystřelí do nebe ;)
Jinak zápletka zajímavá, děj se místy táhl, ale pak se něco vždy stalo a zase se děj rozjel. Za mě jsou to zasloužené 4*.

17.04.2024 4 z 5