Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skvělě načtená kniha panem Rímským, opět zamotaný detektivní příběh se zmínkou o skladateli Paganinim a samozřejmě jak jinak než neohrožený Jonna Linna. Příběh se mi líbil.

20.06.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Jak už zde bylo mnohokrát zmíněno, i já se občas ztrácela v postavách, ale příběh se mi moc líbil. Je zde popsaná doba mezi první, druhou světovou válkou, její konec a vztahy mezi lidmi, které změnila tato doba a nejen v tom dobrém slova smyslu.

29.05.2023 4 z 5

Memento Memento Radek John

Drsný příběh ze života narkomanů. Sem tam jsem se trochu ztrácela co je přítomnost, co minulost a ten drsný nejen Michalův konec a nezapomenutelná věta dost často zmiňovaná "ještě jednu poslední dávku"...

16.05.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Je to má první kniha od autorky a určitě ne poslední. Posloucháno jako audiokniha. Nechybí v ní napětí. Hůře se mi poslouchaly pasáže, kde zneužívají děti.

24.03.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Co víc dodat... Angela prostě umí skvěle poutavě psát.

09.11.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pěkný oddychový detektivní příběh. Ráda si přečtu další knihy od autorky.

26.09.2022 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Další velmi čtivá kniha od autorky. Hlavní postava Viola rozhodně nemá na růžích ustláno a pere se se životem, jak jen to jde, ať už je to manžel alkoholik nebo autistická dcera. Kniha je čtivá od první do poslední stránky.

08.06.2022 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Druhý díl byl snad ještě čtivější než první, i když Alexander je snad nesmrtelný... Ale rozhodně to bylo úžasné a napínavé čtení. Rozhodně si přečtu i 3. díl.

20.08.2021 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Nejvíc mě na knize lákalo to, že příběh je psaný na základě skutečných událostí a hlavní hrdinka je Češka Izzy. Kniha o neuvěřitelné odvaze, statečnosti a chuti, i přes veškeré hrůzy ve 2. světové válce, přežít. Za mě mohu doporučit. Zajímalo by mě, jak to dopadlo s hlavními hrdiny.

13.05.2021 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kniha se mi moc líbila, ačkoli se děj odehrává na nejhorším a nejkrutějším místě na světě, příběh je velice silný a je důkazem, že láska je silnější než to největší zlo.

26.01.2021 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Velice pěkně napsaná kniha ze života 3 žen, které se dokázaly statečně poprat s nelehkým osudem.

07.09.2020 5 z 5

Druhý díl byl také skvělý a jsem opravdu ráda, že jsem tuto dobu nezažila. Udržovat lidi ve strachu, ty jejich "donucovací" metody, udavačství...

19.04.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Kniha je dost často srovnávána s "raky", mně to tak úplně nepřijde. Příběh byl zajímavý, hezky popsaná příroda, ale možná po všech recenzích, co jsem četla, jsem čekala o malinko víc. Ale konec byl dojemný.

05.03.2024 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Kniha se mi moc líbila, i když byla dost smutná. Osud tří žen, které ovlivnila doba, rodinné vztahy a jak se toto všechno promítlo v jejich životech. Baví mě knihy, kde se střídá minulost s přítomností.

30.01.2024 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Další velmi čtivý a možná ze série zatím nejlepší díl.

04.09.2023 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět zajímavý napínavý příběh. A ten konec??? Nelze jinak než se vrhnout na další díl.

26.06.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Zajímavý, čtivý a hlavně drsný příběh ze smolařských pracovních táborů, kde žijí lidé v drsných podmínkách, tvrdě pracují za minimální mzdu a jediná důležitá věc je přežít. Kniha se mi líbila, jen ten "přeslazený" konec, několikrát zmiňovaný v komentářích, mi příliš nesedl.

04.05.2023 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Musím přiznat, že jak u filmového zpracování, tak i knihy mi celou dobu běhal mráz po zádech. Jak se může člověk změnit z podivína na nacistického fanatika a doslova jít přes mrtvoly. Ale musím uznat, že pan Hrušínský to zahrál bravurně.

03.05.2023 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ze začátku jsem se v ději tak trochu ztrácela, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Opravdu čtivá kniha, neuvěřitelně propracovaná a překvapující, zkrátka byl to zážitek.

10.03.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

I druhý díl se mi líbil. Příběh má spád, nikde se nic zbytečně netáhne. Mia je sympatická. Jsem zvědavá na třetí díl.

18.10.2022 4 z 5