Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku mi trochu déle trvalo se do knihy vůbec začíst, ale musím uznat, že příběh o malé holčičce Liesel, o jejím nelehkém vyrůstání za 2. sv. války, je velmi smutný až dojemný. Ale je to moc hezky napsaná kniha, kde je hlavním vypravěčem smrt.

09.03.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh o holčičce jménem Kya, kterou všichni opustili a musela se naučit sama o sebe postarat. Je to moc milé čtení, hlavně co se týče přírody a nechybí tu i napětí. Rozhodně stojí za přečtení.

04.01.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se mi velmi líbila. Příběh ze života lékaře, který dělá jeden přešlap za druhým, vždy se z toho nějak dostane a řítí se znovu do dalšího průšvihu. Hynek, ač mě v knize občas štval, tak jsem mu stejně musela držet palce.

18.04.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dojemná kniha psaná očima psa. Šťastný konec, který nutí k zamyšlení. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

06.03.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherný silný příběh dvou sester z 2. světové války. Příběh hrdinství se spoustou bolesti, ale i naděje a odvahy. Je to kniha, na kterou se nezapomíná!!! Určitě doporučuji!!!

26.02.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to milé čtení, které rozesměje a často nutí k zamyšlení. K citátu "správně vidíme jen srdcem" není co dodat.

29.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Těšila jsem se na druhé pokračování a musím uznat, že i druhý díl je skvěle napsaný, jak z hlediska vypravěčského, tak i z toho historického. Jediné, co bych "vytkla" je napínavý - hodně otevřený konec... Už ať vyjde závěrečný díl!!!

22.02.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Co ještě dodat po přečtení komentářů... Nádherný napínavý příběh z 2. sv. války, ve kterém nechybí napětí, odvaha, láska. Zajímavé vyprávění o ženách pilotkách. Stejně úžasná kniha jako je kniha Slavík.

29.01.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velice silný čtivý příběh odvážné Zuzany, která se nikdy nevzdává a pere se s osudem a vším, co jí stojí v cestě. I když v knize není žádná přímá řeč, děj se bez ní obejde, kniha má spád. Za mě jen škoda rychlého konce, ráda bych se dozvěděla dál o jejím osudu.

09.01.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Příběh byl velice dojemný a čtivý od začátku do konce. Moc milé, ale smutné vyprávění 11. letého Štěpána a jeho maminky, kteří prožívají těžké chvíle, ale i to, jak se umí poprat s tím, co jim osud přináší. Další postavu, kterou musím zmínit je úžasný a vtipný děda. Kniha rozhodně stojí za přečtení a autorce tleskám.

11.10.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Knihu rozhodně mohu doporučit. Velmi zajímavý a napínavý příběh Kláry a mnoha dalších postav z nelehké před i poválečné doby. Konec a rozuzlení příběhu nutí k zamyšlení.

14.04.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Další díl krimi série s Kim byl opět od začátku do konce napínavý, plný překvapení a zvratů, odehrávající se zase v úplně jiném prostředí, zkrátka s Kim není možné se nudit. Škoda jen smutného konce.

25.03.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Úžasně napsaná kniha. Velmi dobře se četla, vše v ní srozumitelně popsáno, vysvětleno. Je v ní popsáno vše, všechny hrůzy, co válka přinesla, ale i neskutečná statečnost, pomoc a naděje lidí - hrdinů, kteří se nikdy nevzdávali a hájili naši zemi.

25.09.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Další kniha od paní Klevisové se mi opět líbila. Pohodová detektivka s propleteným dějem a pro mě ještě bonus pěkně popsané přírody na ostrově.

01.06.2023 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Velice dojemné, ale moc smutné vyprávění o životě 11.-leté Leni, která byla dána na převýchovu do německé rodiny. Pro děti si myslím, že je to náročnější čtení.

29.12.2020 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět pěkná čtivá pohodová detektivka, tentokrát se děj odehrává v Beskydech, kde je opět hezky popsaná příroda. Knihy paní Klevisové se mi líbí a těším se na další.

05.06.2023 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se mi četla dobře, za mě nebyla tak drsná jako Za zavřenými dveřmi a ke konci to už byla jízda, nešlo knihu odložit.

13.01.2022 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem poprvé četla jako povinnou četbu na střední a znovu po ní sáhla cca po 20 letech. Je to opravdu obsáhlá kniha, Stingovo vyprávění mi přišlo občas zdlouhavé, ale na vyprávění Sophie jsem se vyloženě těšila, ač musela řešit tu nejšílenější volbu... Viděla jsem i film, ale kniha je kniha.

28.12.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět napínavý příběh, autorka a její hlavní postava Kim nikdy nezklamou, řeší se tu dva případy. Kimina parta je rozdělena na dva týmy, které postupně rozplétají další napínavý příběh. Konec byl pro mě překvapivý.

02.12.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Po přečtení prvního dílu (Němý křik) jsem neváhala a začala číst rovnou díl druhý, který se mi líbil ještě více. Hlavní hrdinka Kim, ač nepřístupná, mi byla sympatická hned od začátku čtení. Těším se na další pokračování. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

18.06.2020 5 z 5