Říkali mi Leni přehled

Říkali mi Leni https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59065/bmid_rikali-mi-leni-lJ3-59065.jpg 4 1357 1357

Leni série

Jedno z nejpůsobivějších děl o světě dětí, zasaženém hrůzami války. Vypráví o českém děvčátku, zavlečeném nacisty do Německa na "převychování". Doslov: Karel Nový

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Říkali mi Leni. Přihlašte se a napište ho.

MilanBrabec
předevčírem 4 z 5

Velmi silný a přitom srozumitelný čtenářský zážitek pro žáka základní školy na přelomu 80. a 90. let. Čekám, až mi ta kniha přijde znovu pod ruku v dospělém věku, rád si ji přečtu znova.

MartaPear
20.05.2024 5 z 5

Poprvé jsem četla někdy na druhém stupni základní školy a už tehdy mě to hodně zasáhlo a ovlivnilo. Pak jsem měla knihu v ruce ještě několikrát a naposledy teď, kdy jsem jí objevila v knihobudce. A opět jsem jí přečetla jedním dechem. Jestli je něco protiválečného, tak tato kniha, i když se tváří jako obyčejné vyprávění o malé holčičce. A kdo ví, kolik dětí s podobným osudem, neláskou "nové" rodiny se nikdy nedozvědělo, že nejsou těmi, za koho se považují....

mirinda973
19.02.2024 4 z 5

Přečteno s dcerami.
První půlka dost těžké na pochopení. Občas jsme ubezpečovali jedna druhou, že jsme správně pochopily nebo pamatovaly.
Každopádně silný příběh "odcizené" holčičky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Říkali mi Leni v seznamech

v Právě čtených21x