misacaj misacaj komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Čtivá a výborně napsaná detektivka, která má na konci spád. Autor velmi pěkně střídá minulost a současnost a postupně rozplétá osudy postav. Doporučuji.

22.04.2013 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Remargue je můj oblíbený autor, takže knížka se mi líbila. Je trošku podobná příběhem Třem kamarádům. Knihy mají společný jmenovatel: automobil, láska a nemoc.

08.04.2013 5 z 5

Kniha mě moc nenadchla. Popsala bych ji jako fotoalbum s příběhem. Je určitě zajímavá a neobvyklá, ale nic pro mě.

08.04.2013 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Výborná, čtivá knížka o jednom bláznivém psu Robinovi. Knížku mám ráda a po přečetní musím říct, že mít takovýho psa, tak se zblázním.

05.04.2013 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná, pohodová knížka o kamarádech, kteří se sejdou několik let po maturitě. Každý z nich prožívá svoje starosti a jejich "vtipná" sázka je vyhrotí.

05.04.2013 4 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Kniha je průměrná, taková ta na kterou člověk brzy zapomene. Nenáročné, občas vtipné čtení :-)

05.04.2013 3 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

I přesto, že Věra Čáslavská není sportovkyně mé generace, tak mě kniha zaujala. Je moc pěkně a čtivě napsaná. Určitě má co čtenářům nabídnout, protože životní osud Věry Čáslavské není obyčejný. Za její postoj k tehdejšímu režimu ji obdivuji.

05.04.2013 5 z 5

Slepá bohyně Slepá bohyně Anne Holt

Kniha má utahaný děj, některé scény autorka moc rozebírá. Myšlenka děje není špatná, ale od knížky jsem čekala trošku víc, vzhledem k ocenění, které získala.

05.04.2013 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Je poznat, že je to autorova první kniha této série, není tak dobrá jako ostatní. Kniha má ale výborný konec, tak jak to Nesbo umí.

30.03.2013 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zajímavá knížka s velmi silným příběhem brněnských Nemců. Člověk si po přečtení knihy uvědomí, jak strašná doba to byla. Němci nám ublížili, ale my Češi jsme jim rozhodně nezůstali nic dlužní....

24.03.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nejlepší kniha od českého autora za poslední dobu. Zajímavé téma, velmi čtivé. Doporučuji.

24.03.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zatím nejlepší knížka od Nesboa. Nemohla jsem ji odložit a těšila se na další stránky. Akorát škoda, že od knihy Zlín vyšel prvně Sněhulák. Kdo četl Sněhuláka dříve než první díl Harryho Hola (Netopýra) bude toho během čtení Netopýra už dost vědět, právě ze Sněhuláka.

23.03.2013 5 z 5