Mirka320 Mirka320 komentáře u knih

Lidické podvečery s hvězdami Lidické podvečery s hvězdami Tomáš Töpfer

Nejlepší rozhovory byly rozhovory těch nejstarších. Lustig, Pavel, Munzar. Tolik životních mouder pohromadě.

07.11.2023

Velmi pěkné čtení. Snad bude další díl brzy.

30.10.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

To je tak nádherná kniha. Nemám slov.

06.10.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ráda čtu cestopisy, pokaždé něco nového objevím a fandím každému, kdo se rozhodne vydat na túru, hlavně tu pěší. Tady ovšem bych těch informacích o lidech a jejich životech tak odlišné kultury uvítala více. Držím pěsti během dalšího cestování. Jinak kniha působí velice pozitivně a obsahuje i několik životních úvah, nad kterými není marné popřemýšlet.

19.09.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásný, dojemný příběh. Bylo to pěkné čtení, děkuji.

22.08.2023 5 z 5

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Jan Rendl

Četla jsem všechny knihy od Rendla a líbily se mi všechny. Tady ale vidím rozdíl oproti předešlým a sice, že se autor malinko zdokonalil po stylistické stránce a taky přitvrdil humorem, ale budiž. Držím palce v dalším putování.

15.08.2023 5 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Slečna si zaslouží obdiv. Její dobrodružná cesta byla zajímavá. Kniha mě bavila a držím palce v dalším putování

09.08.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

V knize mě zaujal popis přírody a zajímavé informace o bažině. To je tak asi vše. Příběh vedle toho pokulhával.

02.08.2023 2 z 5

Královna Alžběta II. a královská rodina Královna Alžběta II. a královská rodina kolektiv autorů

Nádherná publikace, spousta informací, které jsou rozdělené do různých časových os. Je to taková spíš Wikipedie ale přesto jsem si čtení užila. Jen škoda, že si autoři nepohlídali zbytečné chyby v textu.

27.07.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Ze všech Javůrkových knih co jsem četla je tato nejpovedenější. Velmi pěkný příběh a již teď se těším až si přečtu druhý díl.

17.07.2023 4 z 5

Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Tom Bower

Autorův pohled na události Meghan a Harryho a jejich odluky od královské rodiny se mi zdá plný zaujaté kritiky. Nijak zvlášť nefandím tomuto páru a tak jsem si knihu přečetla s určitým nadhledem. Nevím zda název knihy Pomsta je nazván podle pomsty Sussexů Královně a její rodině, anebo Pomsta jako pomsta autora této dvojici.

14.07.2023 3 z 5

Na tuto historickou sérií knih jsem se těšila dlouho. Až nyní se mi dostala do rukou. Jako první Kateřina Aragonská se mi zamlouvala. Její povahové i charakterové rysy byly obdivuhodné a v dnešní době ojedinelé. Byla to velice silná žena.

09.07.2023 3 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Ač nemám ráda knihy se špatným koncem tady bych byla radši kdyby špatný konec byl. Tímto by kniha byla aspoň o něco zajímavější. Chaloupky mě bavily více, ale i tak se k autorovi vrátím.

30.06.2023 2 z 5

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Skvělá kniha od skvělého člověka. Co kapitola to nový poznatek. Jednoduše psaná, k tomu čtivá. Měl by si ji přečíst každý rodič i tí, co teprve o rodičovství uvažují. Ideálně několikrát.

25.06.2023 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Napínavá četba. Každý večer jsem se těšila na čtení.

08.04.2023 4 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Zajímavá kniha s příběhem, který pochopí každý jinak, po svém. A to je umění. Napsat takto stylizovanou knihu. Děj mě udržel po celou dobu v napětí a velice mě bavila islandská mytologie. Budu si muset pořídit o ní knihu.

31.03.2023 4 z 5

Harmonie: Nový způsob, jak nahlížet na náš svět Harmonie: Nový způsob, jak nahlížet na náš svět Ian Skelly

Letos jsem si dala výzvu, že nebudu ztrácet čas nad knihou, která mě prostě nebaví. Ačkoli témata ohledně ochrany přírody a životního prostředí je mi blízká, bohužel se nemůžu zbavit pocitu, že právě lidi z této společenské sféry znečišťují naše životní prostředí nejvíce svým způsobem života. Třeba se mýlím, ale nebylo to tak dávno, když jeho rodina byla kritizovaná ohledně soukromých letů.

27.03.2023 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Četla jsem ji podruhé abych si děj připomněla před čtením druhého dílu. Pěkné čtení.

10.02.2023 3 z 5

Diana: Její skutečný příběh – jejími vlastními slovy Diana: Její skutečný příběh – jejími vlastními slovy Andrew Morton

Pamatuji si, že mi bylo 10, ale zpráva o autonehodě při které zahynula mě zasáhla. Tenkrát ačkoliv jsem byla ještě malá, jsem věděla, že svět přišel o výjimečného člověka. Bůh ví, co mohla všechno ještě dokázat a kolika lidem pomoct.

22.12.2022 5 z 5

Pan Mareš je natolik zajímavá osoba s ještě zajímavějším povoláním, že v tomto případě nemohla vzniknout jiná kniha než zajímavá. Jen škoda, že se p.Mareš neodhodlal napsat knihu sám jako třeba autobiografii.

09.12.2022 3 z 5