mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pro mě zatím asi nejlepší z přečtených od paní Klevisové.
Zajímavá zápletka, vůbec jsem netušila vraha:o)
Super, doporučuji

05.09.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

"přečteno" v audioverzi :o). Fajn detektivka - nechybí zápletka, tajemství ani překvapení.
Určitě sáhnu ještě po dalších knihách od autorky. Tahle byla moje druhá a nezklamala

07.06.2022 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Neznám milejší knížku. Velké pouto mezi sestrami, zajímavé osudy, těžké zkoušky a bohužel i smrt, které je provází v průběhu jejich dospívání mě nadchly. Krásná knížka!

24.06.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Bergman je prostě sympaťák a každý jeho případ zajímavý. Tady jsem měla trošku problém se jmény, bylo jich už moc a já občas složitě v hlavě pátrala, kdo je kdo.
Ale bezva čtení, doporučuji

27.02.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

To bylo tak krásné čtení. Knížka mě úplně pohltila. Snad díky přírodě jsem si ji spojila s knížkou Kde zpívají raci. Je stejně milá a hezká. A ten konec....vyprávění matky ten můj hezký dojem jenom podtrhl.

23.02.2024 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Druhá autorčina kniha a druhé šokující odhalení. Šokující možná až přehnaně. Kniha není špatná, stejně tak případ, ale první půlka se tak nějak vlekla....žádné napětí, žádné odhalení. Druhá už je lepší.
Líbí se mi osobní dějová linka vyšetřujících detektivů.
Určitě se pustím i do dalšího dílu
3,5*

19.01.2024 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Špatné to rozhodně nebylo. Občas se děj táhl ale konec nabral rychlý spád a bylo to fajn čtení. Určitě zkusím další díly ze série.

01.11.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tahle série si mě začíná získávat. I když jsem po začátku nebyla nijak nadšená, poslední dva díly mě donutily v sérii pokračovat.

I tentokrát se týká celý případ jednoho z hlavních hrdinů a to Noaha, přítele Josie. Příběh z minulosti se postupně dostává na světlo a i když už je vše objasněno, jedno velké tajemství se ještě odhalí....více prozrazovat nebudu.

Každopádně doufám, že Josie už nemá více známých ani příbuzných a další díl se odehraje s ní, ale bez jejího osobního přístupu.

03.08.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Od Kim jsem si dala na chvíli pauzu a vrátila se k ní s plnou parádou. Opět výborný díl. Do detailů popsané neuvěřitelně "dobré" praktiky sekty, která se Vám usadí v hlavě a vy jste jako loutka ve špatných rukách.
Tahle série mě ještě nikdy nezklamala

30.01.2023 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Předchozí dva díly byly opravdu skvělé. Tenhle je v sérii takový průměr, zajímavý příběh, a jako vždy napětí. Konec to hodně zachránil a tím nemyslím ani tak odhalení vraha jako ukázka Kiminy lidské stránky, její vztah k týmu a hlavně Bryantovi. Skvělá byla i sezení u Teda a jeho konečná psychologická zpráva o Kim...
Chvilku si dám od této série pauzu, ale pak se k ní ráda vrátím

06.05.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pokaždé když začínám číst knížku s tématem války a holocaustu si říkám, že už mě nemůže nic překvapit. A vždycky jsem zaskočená tou krutostí, surovostí a nelidskostí. Vypravěčka je jednou z nich...velmi čtivě napsaný román s napínavou zápletkou, kdy se minulost a budoucnost prolíná. Zajímavé pro mě bylo i vyprávění Josefa a jeho začátky v Hiltlerjugend a pokračování jeho života jako vojáka SS. Doporučuji

03.03.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Poslední dva díly pro mě byly trošku "vlažnější" svým začátkem. V první půlce mi vadily kapitoly, kde se přeskakovalo mezi případy a vyšetřujícími a vždy jsem musela lovit v paměti, kdo co vlastně vyšetřuje. Ve druhé půli se vše přehouplo, spojilo a opět skvělé čtení.

22.12.2020 4 z 5

Opět skvěle napsáno. Přečetla jsem jedním dechem a bylo mi krušno z toho, jak si někteří lidé vymáhali "poslušnost" a sousedé, přátelé byli nuceni ze strachu donášet na blízké. Opravdu těžká doba, kdy se lidé sotva vzpamatovávali z hrůzy války a přišli komunisté...těžko říct, která doba byla horší.

25.03.2024 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Asi už si zvykám, že všechny případy se týkají hlavních postav, ale snad přijde v dalších změna a nebude vše tak osobní.
Každopádně byl tento díl napínavý, měl zajímavý děj, který rychle plynul.
Za mě fajn čtení jako u předešlého dílu, i když ten se mi líbil o trošku víc.
4,5*

14.06.2023 5 z 5

Pokud je kniha pravda třeba i jen z poloviny, můžeme jen litovat, že jsme o takového policistu přišli. Obdivuji jeho urputnost a bojácnost za dobrou věc, mohokrát to neměl ve své práci jednoduché, ale nevzdal to. I kdyby nic kauza Nagyová je toho příkladem...tam je vidět velký kus práce a věrnost jeho blízkých spolupracovníků.

26.05.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

(SPOILER) Jako vždy krásné čtení. Dojímala jsem se s Kennou při prvních krůčcích k poznávání její dcery, kterou neviděla 5 let. Prožívala jsem s Kennou nenávist, kterou vůči ní všichni cítili a byla s ní šťastná za odpuštění, kterého se jí dostalo.
Zároveň bych, ale chtěla zmínit jeden nedostatek, který mi trošku vadil a jen těžko se mu věřilo a to bylo Graceino odpuštění z hodiny na hodinu a přijetí Kenny do rodiny. Neumím si představit, že bych dokázala, tak snadno odpustit někomu, kdo způsobil (i když nepřímo) smrt mého dítěte. To bylo, co mi knížku trošičku pokazilo. Ale Colleen je pověstná svými dobrými konci a tak jsem tento "nedostatek" odpustila.

25.05.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Knížka je hodně podobná Sudetskému domu, nejen prostředím ale částečně i příběhem. Je vidět, že pan Javůrek má k tomuto místu vztah.
Začátek knížky se mi trošku vlekl, hodně jmen ve kterých jsem se ztrácela. Ale druhá část, kdy se příběh přesunul do Krušných hor a točil se kolem Františka a Floriána jsem zhltla jako malinu. Obzvlášť hezky se četlo o období dvacátých let, kdy byli všichni spokojeni a žili spolu v přátelství a míru.
Dodnes nechápu, jak dokázal Hitler svými výroky a sliby zfanatizovat a vyvolat v lidech takovou nenávist.

18.05.2023 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tenhle díl se hodně vrací k předešlým případům, které už si všechny do podrobna nepamatuju a proto ho asi nedokážu tak úplně ocenit. Ale jinak opět skvělé čtení

17.12.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Takový příběh ze života. Moc se mi líbily části, kde vyprávěl Štěpán. Autorka skvěle vystihla myšlení jak 12-ti letého chlapce tak 15-ti letého, na svůj věk až hodně uvědomělého, ale o to víc jsem mu fandila. Postava dědy byla nejlepší.
Kdyby bylo trošku méně Billy a Ikey bylo by to na 5 hvězdiček:o)
Jinak knížka skvělá, doporučuji

20.07.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Moc se mi líbil kontrast příběhu, který popisuje Bára versus její matka. Autorkou skvěle zachycen pohled dvanáctileté holčičky. Měla jsem vztek pokaždé, když se objevovalo srovnání Baruna a Katunka. Silný a smutný příběh. Doporučuji

16.07.2020 5 z 5