mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná knížka o splynutí člověka s přírodou. Smutné Kyino dětství spojené s lehce detektivní zápletkou...za mě super

24.01.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh. Občas se mi pletly postavy, kterých bylo celkem dost, ale vždy jsem se nějak zorientovala. Každopádně velmi neotřelé a silné díky vyprávěči - smrti. Doporučuji

15.11.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Bylo fajn nahlédnout do začátků Kimina týmu. Tahle série si prostě drží svou čtivost a já po těchto knihách už sahám s jistotou skvělého čtení.

11.09.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jeden z nejlepších dílů série. Ani jedna stránka zbytečná, neuvěřitelně napínavé a čtivé. Konec smutný ale věřím, že tímto dílem se série posune zase trochu jinam. Navíc Kim a její tým nejsou supermani a tolik nebezpečí, které ustály....jednou to přijít muselo.

27.04.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět výborné čtení, což už čtenáři Cartera tak nějak samozřejmě očekávají. Příběh je tentokrát spjatý s Robertovou minulostí a ačkoliv je vrah odhalen téměř na začátku, neubírá to knize na napínavosti.

31.08.2023 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tato série už si svou laťku tak nějak drží standardně vysoko, o čemž mě přesvědčil i tento díl. Vrah byl tentokrát odhalen celkem brzy, ale ani tak nebylo o napětí nouzi. Audio namluvené P. Rimským opět skvělé, i když mě za uši dost tahala čtená anglická verze.

25.04.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Tak tohle byl asi nejlepší díl ze série.
Prima oddech od Josie a jejích blízkých. Příběh se týká rodičů, kterým se ztratí dcera. Zdánlivě spořádaná a ničím zajímavá rodina, ale skrývá velké tajemství.....

07.08.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Těžká knížka jak obsahem tak objemem.

Paní Tučkovou bych spíš než spisovatelkou nazvala historičkou :o). Je až s podivem, jak dokáže přesně a zajímavě přenést tak pohnutou historii do tak skvělého příběhu.

Jak už bylo zmíněno v předešlých komentářích, dokumentů a fakt mohlo být trošku méně, ale i tak je knížka opravdu skvělá a já doporučuji

09.09.2022 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Nejde jinak než dát 5 hvězdiček...za statečnost, za neuvěřitelnou touhu žít. Knihu o holocaustu s tolika neuvěřitelnými a krutými detaily jsem ještě nečetla. Celou dobu mi běhal mráz po zádech.

18.11.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Pro mě možná nejslabší díl série. Podobná jména a množství postav se mi pletlo. Spoustu filozofických dialogů, které knížce nic nepřinesly, bych klidně vypustila a ztenčila tak knihu možná o 60 stran:o)
Za závěr bod navíc, ten byl překvapivý, strhující, napínavý.

08.10.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět napínavé, brutální, šokující. Jen tentokrát o hvězdu míň. Ne že by byl příběh horší než předchozí,ale tak nějak už jako čtenář vím,kam to bude směřovat a to mi trošku začíná vadit. Každopádně opět skvělá zápletka, čtivé ani chvilku nuda

25.07.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knížku slupla jako malinu:o). Tuhle ano. Mám ráda knížky, ve kterých hrají hlavní roli dopisy a tady dopisem začíná každá kapitola, což se mi hrozně líbilo.
Příběh byl smutný, ale krásný zároveň. Ani přeslazený konec můj celkový dojem nezkazil, ba právě naopak

17.06.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Po pro mě vlažnějších dvou posledních dílech je Kim se vší parádou zpět. Napínavé od začátku do konce, zajímavý příběh a šokující závěr. Už zase se těším na další díly, tohle nadšení mi už chybělo :o)

16.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Filmovou sérii sjíždíme s dcerami pořád dokola a tak jsme si řekly, že by bylo fajn přečíst i náš nejoblíbenější díl. Celá filmová série je skvělá a od knížky jsme až tak nečekaly, ale mile nás překvapila. Přece jen knížka dokáže některé zápletky vysvětlit daleko lépe a do filmu se nevešlo tolik, co do knihy a tak nás moc bavilo číst pro nás nové scény, které z filmu neznáme. Za nás super čtení.

01.12.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí díl a pro mě zatím nejlepší. Chvílemi jsem ani nedýchala a byla v pokušení skočit na konec, abych zjistila jak to dopadne. Nakonec jsem vydržela:o). Vyhovují mi krátké kapitoly, ve kterých nechybí napětí! Doporučuji a těším se na další díly této série

24.06.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvělá knížka, díky za tento "druhý" pohled na poválečné období, kdy mělo zřejmě platit oko za oko....ovšem zvítězila lidská zloba a krutost. Skvěle napsané, doporučuji

24.06.2020

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na 1. díl možná až moc velkých ztrát, ale zase to otevírá novou dějovou linku, která věřím, že bude držet standard "čtivosti" prvního dílu. Věřím, že další díly (alespoň) podle hodnocení ještě předčí a taky doufám, že si Josie získá více mých sympatií, protože v tomhle díle byla její postava lehce nepříjemná.

18.04.2023 4 z 5

Už dlouho mě žádná knížka tak nebavila. Nemohla jsem se odtrhnout.
Tohle musí chytit za srdce snad každou mámu. Krásné i smutné zároveň.

06.01.2023 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Smutný a velmi dojemný příběh. Obzvlášť se mi líbila závěrečná slova u soudu - krásně napsané. A když se Vám už zdá, že se vše uzavírá, přijde nečekaný konec. Na tuhle knížku asi jen tak nezapomenu. Doporučuji

10.11.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Ani čtvrtý díl nezklamal. Líbí se mi spojení detektivního případu a odhalování soukromí Kim. Čtivé, napínavé a na konci překvapivé rozuzlení. Skvělá série

26.06.2020 5 z 5