MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Souhlasím s tatjana1737. Kniha jde svižněji, je čtivější a o dost napínavější. Také ubývá zdlouhavých popisů krajiny, přesto si uchovávají svou líbeznost.Příběh jako takový se mi moc líbil, velice dobrý nápad, snad bych víc ocenila, kdyby byl Tolkien více psal o citových projevech svých postav a také přidal víc dialogů- lépe bych se sblížila s postavami a navíc rozhovor umí děj pěkně podržet. I tak se mi druhý díl trilogie velice líbil, o dost víc než část první, a s chutí si přečtu i závěrečný svazek.

03.01.2018 4 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Krásná knížka s hlubším poselstvím obalená zajímavým příběhem a příjemně psaná. Jediné, co mi u všech knih autorky chybí, jen nějaké dramatické vyvrcholení,byť by se do knih moc hodilo.

27.11.2017

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

To nejlepší na konec! V této knize byl HU mnohem hlubší, postavy propracovanější a navíc nám a únor ukázal, že si poradí i se smutnými scénami. Napsané je to čtivě a poutavě, přitom bohatým jazykem. Při čtení jsem několikrát neměla k slzám daleko a prožila jsem i nostalgii a touhu vrátit se k prvnímu dílu. Zápletka byla napínavější a méně předvídatelná než u ostatních knih.
Jediné, co je smůla, že tato skvělá série končí. Mockrát děkuji panu Flanaganovi, že mi umožnil strávit necelý rok v Araluenu, Skandii, Aridě, Clonmelu a Galícii s Willem a jeho kamarády.

08.11.2017

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Moc pěkně pojaté povídky, spíše pohádky. Kniha je psána příjemným a lehkým stylem, děj nestojí, ale ve výsledku vám dá hodně k zamyšlení. Ilustrace ke knížce jednoduše patří a jsou velmi zdařilé. Osobně jsem se v tomto podivném světě toulala hrozně ráda a s chutí si přečtu i případné další výtvory z Riggsova pera.

07.10.2017 4 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Vynikající, velmi spletitá kniha. Zaujal mne nápad ( dlouhodobě pátrání po relikviáři) i způsob zpracování a duch knihy. Postavy byly jako opravdové a navíc jsem se toho spoustu dozvěděla o judaismu a historii Španělska i dějin lékařství. Za mě bezva a jistě si přečtu další autorova díla a doufám, že se Poslednímu Židovi vyrovnají.

01.09.2017 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Moje první setkání se slečnou Marplovou. Kniha se mi líbila, ale trochu mě iritovalo to, že pohnutkou k řešení byla čirá zvědavost a ne něěco urgentnějšího, neboť jsem se s tím nedokázala tolik ztotožnit, poněvadž já bych nechala zapomenutou vraždu asi spát.
Každopádně postavy jsou velmi sympatické, zaujal mě postup řešení připadů slečny Marplové. Kniha se četla sama a nechybělo napínavé vyvrcholení a úžasně logické, a přitom prosté vysvětlení slečny M.

28.07.2017 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Od knihy jsem moc neočekávala,hlavně co se stylu psaní týče.Nakonec mě to ale strašně bavilo.Četlo se to opravdu skvěle,líbily se mi postavy a složitý děj.I samotné poselství a námět knihy mě zaujal.Prostě paráda,nemám slov.Dalo by se to skvěle zfilmovat.

14.07.2017 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Kniha se mi opravdu líbila,zaujalo mne zajímavé podání příběhu,to,že celou knihu neřešili jeden velký a jeden malý,ale i dva veliké současně.Jenom mě už tolik nebavila poslední část,kdy stíhají Tennysona.
Opět musím ocenit autorův bravurní smysl pro humor.Kvuli němu dam 5 hvězd.

08.06.2017 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Moc se mi to líbilo,bylo tam několik nečekených zvratů.Halt mi po téhle knize přirostl ještě víc k srdci,už to není jen fiktivní postava,nýbrž skutečný člověk.Kniha se četla doslova sama,minimum hluchých míst.Také jsem ráda,že postavy v sérii jsou postupně čím dál propracovanější,Will do toho s Alyss taky nejde po hlavě,Horác nezabíjí nepřátele pohledem a Will má svoje nálady a nejistoty.
Nemůžu se dočkat devátého dílu.

31.05.2017 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Kniha se mi líbila,hezky napsaná,zajímavá vražda,vynikající psychologie vraha.Asi by mi však víc sedlo,kdyby byla vyprávěna z pohledu vypravěče nebo malého Belgičana.A také některé pasaáže byly příliš vleklé.Jinak jsem ale opravdu ráda,že jsem si na knihu udělala čas a rozhodně se s Agathou při nějakém jiném případu setkám zase!

27.05.2017 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nečekala jsem,že se to bude tak dobře číst,ale styl psaní je naprostý lehký a čtivý.Postavy jsem si zamilovala a až do poslední stránky jsem netušila,kdo je vrahem.
Tímto se Christie řadí mezi moje top autory.

21.05.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Na začátku mě to moc nebavilo,sice se to četlo dobře,rychle,ale první setkání s Akinlim mi připadala taková,no,moc pohádková.Později jsem si však Sirénu zamilovala.Kahlen a především Miaka mi nesmírně přirostla k srdci a zvykla jsem is i na to,že Sirény mluví s Oceánem,což mi na začátku připadalo trochu uhozené.
Čte se to neskutečně skvěle,je to návykové,romantické,dramatické a napínavé.
Oceňuji take ten ne stoprocentně šťastný a přeslazený konec.
A poděkování na posledních stránkách knihy je opravdu povzbuzující,autorka se mi líbí i jako člověk,veselá,optimistická,vděčná,mladistvá.
Už se těším,až si přečtu i sérii Selekce.

07.05.2017 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Klasika-čtivé,sympatické,napínavé.Jediné,co mi tam asi chybělo,byli společné chvíle Willa a Halta,i když to se doufám v dalších dílech změní!
A při nejhorším se vrátíme zase na začátek k tomu patnáctiletému, nejistému puberťákovi,který teprve zjišťuje,co to je hraničářský život.

25.03.2017 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Na knize se mi líbil jednak styl,ale hlavně POSTAVY.Ty byly neskutečně propracované,nastínované,jako mistrovské kreslířské dílo.Měly temné stránky i světlé body a člověk si nikdy nebyl stoprocentně jist,na které strně osoba stojí.Na začátku kapitoly můžete být přesvědčený,že se stane to a to a BUM! nakonec je všechno jinak.
A Sofiino navěky mně tedy celkem překvapilo a donutilo mě asi do půl jedné ráno přemýšlet nad dobrem a zlem.
Celou sérii důrazně doporučuji nejen puberťákům.

20.12.2016 5 z 5

Svatý Václav - Vraždou to nekončí Svatý Václav - Vraždou to nekončí Veronika Válková

Krásná,čtivá kniha se zajímavým dějem a skvělými postavami.Hodně jsem z téhle bárovky dověděla.
Vřele doporučuji!

28.09.2016 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Kniha je velmi půvabně napsána,ale zároveň se čte pomalu.
Postavy nejsou dokonalé a Scarlett mě skoro celou knihu neskutečně štvala,avšak to z nich dělá opravdové lidi.Melanie a Carreen se líbí snad každému,jenže celý román o vzorných superhrdinech by byl poněkud nezáživný.
Když se to vezme kolek a kolem,kniha se mi líbila a určitě si přečtu druhý svazek.

20.09.2016 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Budeme to číst na podzim ve škole(respektive povinná četba).Trochu se toho bojím.Jsem sice opravdu vášnivá čtenářka,avšak slyšela jsem,že jsou to dost hororové básně a už tu knihu předzívám Mrtvice.
Ale nechám se překvapit...

13.08.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha byla velmi dobrá.Hodně čtivě napsaná,Hazeliny pocity pochopitelné,ale ne ploché.Augustova smrt mě chytila za srdce,avšak nerozplakala(i když to možná bylo tím,že jsem předem věděla,že zemře).
Jediné co,mne trochu štvalo,bylo to,že rakovina nebyla popsána podle pravdy.Ano,četla jsem poznámku autora,ano,vím,že to tak má být a že podle většiny jsem teď asi nudná učitelka bez špetky fantazie(překvapivé,když strašně ráda píši příběhy a básničky,že?),ale já bych se z knížek také něco nového dověděla.
Ale filozofická stránka knihy byla vynikající.Původně jsem dala čtyři hvězdičky,ale po opětovném přečtení svých slov jsem tu poslední hvězdu přeci jenom přidala.

19.07.2016 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Vážně úžasná kniha.Nemám slov.
Mistrovsky napsaná,plná překvapivých zvratů,výborných postav,skvěle vedených dialogů,kterým autor rozhodně nešetřil.
A ten konec...mě vážně dostal.Mnoha lidem se nelíbí,ale myslím si,že je to takhle dobře.Každopádně jsemzvědavá,co nám přinese další a bohužel poslední díl této jedinečné ságy.
Navíc je také pozoruhodné,že ačkoliv je spisovatel muž,dokázal se krásně vžít do dospívajících hrdinek,popsat pocity a tužby děvčat tak,aby nevypadaly směšně a banálně a neuvěřitelně.
Všechny jeho postavy se staly velmi reálnými.Obzvlášť se mi líbila Sofie,hlavně díky konci,kdy mi připadalo,že Sofie není skutečně zlá,zlá,navěky zlá.

06.07.2016 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Moc hezky vyprávěná kniha se skvělou atmosférou.
Ale někdy mne vážně štvala Catherine,která byla naivnější než jedenáctiletá slečna.

04.07.2016 4 z 5