Poslední žid přehled

Poslední žid https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1438/bmid_posledni-zid-hUQ-1438.jpg 4 361 361

V roce 1492 je Španělsko ovládáno inkvizicí. Její útok proti židovskému obyvatelstvu dosahuje rozměrů holocaustu. Statisíce židů jsou vyhnány ze svých domovů. Třináctiletý chlapec je svědkem smrti svého otce a bratra, ale raději, než by zapřel víru, vydává se na útěk přes celou zemi... Na jeho konci ho čeká svoboda, láska a kariéra doktora a léčitele.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Last Jew

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední žid. Přihlašte se a napište ho.

Maraiser
31.12.2023 3 z 5

Člověk, který měl být údajně posledním Židem ve Španělsku, o čemž samozřejmě pochybuji, se procházel zemí a skoro ve všem, čemu se začal věnovat, se stal odborníkem. A poslední kapitola byl pro mne mimo mísu.
Nějak nevím, o čem to mělo být.
Ale hezky se to četlo a můžeme to brát jako takovou pohádku pro dospělé.

Paulika419
15.07.2023 5 z 5

Dílo se zdařilo,poutavý román který zaujal hned od začátku.O praktikách španělské inkvizice se doposud hodně psalo hlavně v době vlády Isabely Kastilské.Jestli zato mohla doba kdy docházelo ke sjednocení Španělska nebo jiné aspekty na které doplatilo židovské obyvatelstvo odpoví jen historie.Odvážný hrdina Jonáš přežil a i jeho následovníci.

zipporah
09.01.2023 2 z 5

Oddychovka, ktorú mi odporúčala čitateľka v knižnici. Oslovila ma, lebo niečo hľadala, tak sme sa pustili do reči a tak som si povedala, že si požičiam niečo od tohto autora, ktorého mi ospievala. Upozorňujem na hodnotenie 90%, privysoké a klamné, kniha je totiž písaná tak, aby uspokojila potreby súčasného čitateľa bez čitateľského vkusu, komerčne a ako scenár, chýba jazykový štýl a identita autora, je to vlažne napísaný príbeh, nad ktorým netreba rozmýšľať, a postavy nie sú vypracované. Takže len ako oddychovka asi ako Piliere zeme, či ako sa to volá, čo je tiež zbytočne preceňované, ale prevahu konzumných čitateľov sa nedá prehliadať.. druhú hviezdičku si autor zaslúži za informácie, ktoré si naštudoval, aj tak je to ale nič v porovnaní s Ecom. O humore ako najvyššom prejave inteligencie môže čitateľ snívať, to si skôr vypočuje vtip od dážďovky z brehu Dunaja. Koho by však priťahovala podobná atmosféra a doba, nech si prečíta o trochu prepracovanejší a lepší román Katedrála more od Ildefonsa:)

Knižní novinky (24. týden)

13.06.2021

Kniha Poslední žid v seznamech