MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Kniha byla velmi dojemná,hlavně ke konci,ale poněkud složitá.Často jsem se ztrácela v postavách.Čteno v AJ(v sedmé třídě).

30.10.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Výborný nápad v zajímavém podání.Autor dobře zvládl střídání vypravěčů a upoutal vaši pozornost.Možná kvalita překladu by se dala maličko vylepšit,ale stejně dávám pět hvězdiček.

15.10.2016 5 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Přečteno za dva dny.Je to nádherná a extrémně dojemná knížka,naprosto jsem Katy chápala.
Dokonce se mi o Katy zdálo.Vřele doporučuji dívkám tak od těch jedenácti.
Text má velice dobrou úroveň a krásně se čte.
ZA mě beze zbytku pět hvězd.

23.08.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Já si myslím,že byla výborná.
Tris se nechovala vždy logicky-ale upřímně,kdo se vždycky chová logickou cestou.
Líbila se mi její romance s Tobiasem,jak byl něžný a jak se o ni strachoval.
A ten konec,kdy se s ní udobřil,ten byl úplně skvělý.
Kéž bych nevěděla,jak skončí Aliance.
Proto se na ni rychle vrhnu,abych to už měla za sebou,ačkoliv asi budu mít několik dnů depresi.

07.05.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Naprosto úžasná, už se těším na Rezistenci.
Čekala jsem nějaký brak,ale Divergence mě překvapila literární kvalitou a pěkně vymyšleným,ač poměrně jednoduchým příběhem.

28.04.2016 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Nádherně napsaná filozofie!

21.02.2016 5 z 5

Pozdvižení v Pompejích Pozdvižení v Pompejích Veronika Válková

Moc se mi líbila. Je to takové ,,opravdové fantasy", doufám, že v posledním díle Bára rozluští záhadu atlasu a třeba potká i toho, kdo ho sestavil

19.05.2015 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Silná kniha s velmi zajímavým, pestrým dějem a neotřelým prostředím. S postavami bylo snadné se ztotožnit. Možná konec byl trochu rychle uťatý, ale jinak vřele doporučuji všem milovníkům moderní historie.

20.06.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Úžasné, neskutečně čtivé pokračování série Sirotčinec slečny Peregrinové. Autor píše kvalitním, ale velmi čtivým slohem, příběh je nabitý akcí, avšak také problémy ve vztazích a plný zajímavých dialogů a postav jako z masa a kostí. Fotografie, tentokrát již i barevné, jsou využity s takovou kreativitou, že srdíčko milovníka fantasy jen plesá. Jsem ráda, že se pan Riggs do svého podmanivého, trošku strašidelného kouzelného světa vrátil a již se nemohu dočkat dalších příběhů z jeho pera.

26.07.2019 5 z 5

První První Kiera Cass

Selekce je pro mě docela zvláštní čtenářská zkušenost. V celé knize není tolik napětí, kolik bych v YA očekávala, v poměru s jinými knihami (např. Hunger Games nebo Divergencí) tam najdete minimum násilí a velkorysou dávku romantiky, a přesto...
Přesto mě Selekce chytla na prvních stránkách úvodní knihy a nepustila až do epilogu První. Jednoduchý, svižný styl z ní dělá ideální letní čtení, nechybí v ní romantika vyvažovaná nedorzuměními a hádkami i politickými machinacemi (ty mě v knize pro dospívající celkem překvapily). Dívky ze Selekce, především pak z Elity, mi hrozně přirostly k srdci a nestaly se tedy jen Američinými kamarádkami, ale i mými vlastními. Pozitivně mne udivila docela promyšlená psychologie postav (hlavně Celesty, kterou jsem si v posledním díle velmi oblíbila, ale i Kriss a Elise).
Příběh jsem prožívala s Amerikou, včetně jejích triumfů a momentů, kdy byla na dně (a že jich tam je). Jako většinu čtenářů mě samozřejmě někdy vytáčela svou nerozhodností a špatnými rozhodnutími, na druhou stranu, kdo by si oblíbil dokonalou postavu?
Za mě je celá Selekce pěkná feel-good série, ke které se určitě ještě někdy vrátím.

16.06.2019 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Drsná, inspirativní kniha s bohatým a složitým příběhem realistickými postavami. Moc se mi líbilo propletení jednotlivých linií a zamilovala jsem si postavu Christmase Luminity a Cetty, ačkoliv Ruth mi od začátku připadala dost sobecká.

31.10.2018 5 z 5

Mnoho povyku pro nic Mnoho povyku pro nic William Shakespeare

Toto je má oblíbená komedie od Shakespeara, díky vtipným a ostrým dialogům, výrazným prvkům jako je láska, zrada, svoboda a manželské štěstí a také té správné troše romantiky.

14.09.2018

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Nádherná kniha plná postav jako z masa a kostí, pomsty, sladké romantiky, briskního humoru i napínavých intrik. Bavila mne již od prvních stránek a konec jsem doslova zhltla díky té správné dávky napětí, nečekaných zvratů, lásky a dokonalé psychologie jednotlivců i davu.
Jedinou hvězdu ubírám za přílišné množství sexuálních scén. Myslím, že nějaká ta erotika tu a tam knihu pěkně okoření, tady mi to však přišlo až moc. Jako nemám ráda příliš mnoho koření v jídle, nemám v oblibě ani příliš mnoho koření v literatuře.

08.08.2018 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Mně se to líbilo. Četlo se to (až na málo výjimek) úplně samo, pocity postav i dialogy byly moc hezky zpracované. Některá odhalení v knize mě skutečně překvapila, jiná mi přišla trochu jako pěst na oko.

13.06.2018 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Rozjezd byl sice trochu pomalejší a kniha mě opravdu začala bavit až od vraždy, zato od vyšetřování zločinu jsem se nemohla odtrhnout. Psychologie postav je vykreslena až mrazivě dokonale a zamotaný případ vás drží napjaté do posledních stran. Některé momenty mě také velice dojaly. Rozhodně doporučuji pro všechny milovníky detektivní klasiky!

20.05.2018 4 z 5

Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Nebylo to nic světového, upřímně mi někdy lezl na nervy dětinský styl psaní, ale aspoň postavy byly celkem realistické, i když mi to, jak si každá našla kluka, připadalo trochu jako z romantického dívčího snu. Celkově vzato, oceňuji postavy a dobře popsané pocity pubertálních dívek, místy se mi nelíbil styl psaní a přehnaná romantika.

23.04.2018 3 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Zajímavý literární počin, díky kterému můžeme vidět hrůzy páchané nacisty ve válečném Polsku. Velmi emotivní. Místy jsem doopravdy obdivovala odvahu a bystrý rozum malého hrdiny. Konec sice zůstává víceméně otevřený, ale já velice doufám, že se postavy dožijí konce války a nového začátku.

20.04.2018 4 z 5

Vlnění nymf Vlnění nymf Renata Štulcová

Na začátku mi prvních pár stránek připadalo, že už to není ta Marina, kterou jsme znali, že je to jakási smutná cizí nymfa…a potom se příběh rozjel a já mu naprosto propadla. Počtvrté jsem si zamilovala hlavní postavy, díky poutavému stylu jsem prožívala napínavý a místy tajuplný děj knížky s nimi. Konec jsem zhltla jedním dechem. Rafaelova škola patří k jedné z mála knižních sérií, jež se mi nikdy neomezí a od svých deseti se k ní moc ráda vracím.

19.03.2018 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Složité a komplexní dílo, které jsem prožívala spolu s hrdiny. Jodi Picoultová vytváří reálné situace, při nichž tuhne krev v žilách a nebojí se nechat čtenáře napjatého. Konec knihy... vím, že ke knize sedí, ale ani nemůžu vypovědět, jak bych si přála, aby nebyl takový, jaký je.
Rozhodně doporučuji pro silnější čtenáře.

17.02.2018 4 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Úžasná sbírka povídek, které mě vrátily do divuplného světa Šepotání a dodala mi chuť přečíst si sérii znovu. Zároveň mne donutila zamyslet se nad tím, jak trávím svůj krátký pobyt tady a příjemně mne rozesmutnila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

18.01.2018