MiriamF. MiriamF. komentáře u knih

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Můj, váš... prostě náš "starý" dobrák Lars se vrátil a opět zazářil.

01.02.2023 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Další smutný příběh, který nepřímo navazoval na Malinku. Místy jsem se ztrácela, ale i tak to mělo hloubku. Oceňuji zápisky z léčebny.

17.06.2021 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Rozhodně to nebylo lehké čtení. Zajímavý a smutný příběh o ne/pochopení druhých i sebe samých.

17.06.2021 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Bylo mi potěšením nahlédnout do soukromí této herečky. Palec nahoru dávám za sebeironii a životní nadhled. Přečteno jedním dechem.

18.04.2021 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Kniha měla spád a děj, četla se výborně. Jestli měla LB potřebu upravit svůj mediální obraz, nevím, nechci soudit, původní verzi jsem nečetla.

07.03.2021 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Tento druhý díl série se mi četl o něco lehčeji než první. Chválím překvapení s hřebenem.

07.03.2021 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

S Larsem jsem strávila 2 příjemné večery. Klidně by jich mohlo být i víc. Víme?

10.01.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tak za mne palce nahoru, další úžasná kniha po Houbařce. Přečteno jedním dechem.

30.12.2020 5 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Smutná a současně nádherná kniha. Stále pro mě zůstává absolutně nepochopitelné, kolik zla a příkoří je člověk schopen unést. Doporučuji.

10.12.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jednohubečka, kterou jsem nedokázala odložit. Jednoduchý příběh s přímým emočním zásahem. Kniha, na kterou jen tak nezapomenu.

11.10.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Neskutečně silný příběh. Neskutečná vnitřní síla hlavní hrdinky, která nutí k zamyšlení.
Knihu jsem měla zapůjčenou, ale po přečtení musím mít v knihovně svou vlastní. Doporučuji.

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Tak tady tleskám, paní autorka nezklamala, její propletené vztahy mě prostě baví.

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Hezké čtení s lehkým detektivním nádechem. Trochu jsem bojovala se závěrem knihy, ale jinak super.

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak to byla jízda. První stránky se mi četly těžce, pak se to prolomilo a já jsem nedokázala knihu odložit. Styl a humor R.T. mě prostě baví.

31.08.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborná kniha, která mě bavila už od první stránky.

10.05.2020 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Jasně, že jsem se bavila, Larsi (Danieli Grisi).
A ráda uvítám další díl.

04.05.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knihu jsem zvolila jako oddechovku mezi jinými žánry. Příjemná změna. Určitě zkusím i další knihy od této autorky.

10.03.2020 5 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Tuto knihu s překvapivým koncem řadím mezi TOP od Joy F., i když se opět potvrdilo, že ten nejméně podezřelý je zločinec.

02.03.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Krásné čtení, které mě pohltilo od první stránky. Vůbec mi nevadilo střídání děje současnosti a minulosti, naopak mě velmi bavilo. Doporučuji.

21.02.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak Dědina mě bavila. Přestože všechny postavy provází závist, pomluvy a hořkost, kniha je psána humorně. Líbil se mi styl i jazyk. Paní autorce děkuji za připojený slovník v úvodu knihy.

09.02.2020 4 z 5