Miriam Miriam komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

První část ostrova mě nějak nezaujala, moc se mi číst ani dál nechtělo. Každopádně jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Závěr se mi ale zase nelíbil. Propracované ano, vše bylo jinak, ale možná, že toho jinak bylo až moc.
Za celkovou čtivost dávám 4*

20.03.2023 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Příběh je skvěle promyšlený, propracovaný, zkrátka autorka předešlé série Nejsem zase bodovala. Těším se na další díl téhle série.

19.03.2023 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Květy zla mám v knihovně, ale je to pro jedna z knih, kterou tam zkrátka mám, ale těžko říct, zda si ji někdy přečtu. Básně z této sbírky jsou i v této knize, což mě příjemně překvapilo, osvěžilo to děj. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, byla dost psychopatická a afektovaná sama o sobě. Děj i zápletka se mi líbily, knihy tohoto autora mě nenudí. Proto hodnotím kladně a zase si od něj něco přečtu.

19.03.2023 3 z 5

Prvních 80 stran se mi četlo špatně, nemohla jsem se vůbec začíst, ale jsem ráda, že jsem vytrvala a dočetla až do konce. Na jazyk jsem si musela chvíli zvykat, a to se u nás v rodině taky mluví podobným nářečím (česko-německo a i vlastně polsky dohromady) takže slova jsem si nemusela ani nijak překládat, ale věřím, že pro někoho to musí být náročnější.
O pohraničních oblastech toho bylo napsáno už celkem dost, mi se toto téma líbí a vyhledávání ho. Komu se líbila Krajina ve stínu, toho by mohla tato kniha zaujmout také. Popisuje se soužití jak Čechů, tak Němců, českoněmecká manželství a život před první světovou válku až po odsun Němců. Je pravda, že charaktery postav mohly být lépe vykresleny, já si svého oblíbence těžko hledala, i když Arnošt byl pro mě asi největší sympaťák a Hanz byl holt Hanz :-) Mihne se tam Lina Heydrichová, o té si musím ještě něco přečíst, jak to s ní po válce vlastně bylo dál.
Takže co čekat? Těžký a složitý život v Sudetech, udávání, žabomyší války, násilí, mezilidské vztahy, nevěra, kapka lásky, trocha zmínky o Židech a jasná karma.

19.03.2023 4 z 5

Chci číst více knih českých autorů a proto jsem sáhla po Alžběte a Nině. Vzhledem k tomu, že jsem někde zaslechla jisté srovnání či podobnost s paní Mornštajnovou, moc jsem se těšila. Nedosahuje ovšem takových kvalit ani zdaleka.
Střídání časových rovin v knihách mám moc ráda a dá se říct, že s oblibou takové příběh vyhledávám. Co se týká samotného příběhu tak mě to nijak extra neoslovilo. Děj nějak plynul a plynul, vzpomínalo se, jezdilo se na místa mládí babičky, ale pořád jsem čekala kdy bude nějaké to wau, které by dodalo příběhu to odhalení tajemství, minulosti. Na závěr autorka píše, že některé události se skutečně přihodily, ale že bylo dost věcí přidáno a děj smyšlený, tak jsem čekala opravdu více. Protože mám v knihovně i autorčiny další dvě vydané knížky, tak doufám, že tahle byla ta nejslabší. Za mě první letošní zklamání. Dávám 3* za babičku.

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Opět prolínání časových rovin a na pár stránkách i deníku, což mám ráda. Díky krátkým kapitolám to bylo opravdu svižné čtení. Sympatická psychoterapeutka, které jsem fandila! Nic extra náročného ani propleteného, čerstvým maminkám spíše nedoporučuji.

20.03.2023 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se stydím, že jsem pana autora neznala, ale přikládám to k tomu, že tento žánr jde jaksi kolem mě. Každopádně jsem naprostou náhodou viděla kousek reklamy snad na nominaci Magnesii, tak jsem si o knize i o autorovi zjistila více informací, podívala jsem se na videa a už se těšila na objednanou knihu. Co se týká obálky, tak to je opravdu krásná a fotky jsou úžasné.
Šest rozhovorů a příběhů žen, které si vytáhly v životě černého Petra a nevzdaly to. Jsou to rozhovory o naději a hlavně víře. Ta kniha mi dala daleko víc, než jsem čekala a já to za moc děkuji.

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Mám ráda knihy i filmy o tajemných domech s děsivou minulostí. Nápad dobrý, čtivé, každá postava měla svá osobní tajemství, dávalo to smysl, nic překombinovaného.

Království Království Amanda Stevens

Tahle série se mi opravdu moc líbí, i když už nejsem náctiletá. Sympatická hlavní postava, více se začíná rozplétat minulost. Těším se na další díl.

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Zase mě převezla, vraha jsem tipovala úplně vedle.
Brilantní příběh, nadčasový, zapeklitý a hlavně sympatická rodina.

Smysl vraždy Smysl vraždy Jane Isaac

Doslova se na nás sypou nové knihy detektivka/thriller ze všech koutů světa. A tady začíná další série s hlavní postavou vyšetřovatelky ženy. Kdybych neměla načteno více sérií, tak bych asi byla celkem spokojená. Každopádně jsem se skoro celou knihu nudila, připadalo mi, že vyšetřovací tým nic moc nevyšetřuje, když mají poslat videozáznam z kamery, kde je možný pachatel, aby zlepšili kvalitu obrazu, tak řeší peníze a rozpočet. Kromě pitvy a prvotní ohledání těla žádné vyšetřovací metody snad ani nepoužili. Přišlo mi to dost nelogické. Vyšetřovatelce pak nějak spadl vrah tzv. do klína. Co se týká záměru pachatele a proč vraždil, věrohodnost hodně podprůměrná. Jsem ráda, že jsem si knihu jen vypůjčila a nekupovala. 4/24

14.01.2024 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Já jsem si tuhle knížku moc užila. Je to milá slaďárna bez hluchých míst, přesně taková jakou mám ráda.

Kořist Kořist Darcy Coates

Tuhle knížku bych nenazvala hororem, ale thrillerem. Začátek byl takový svižnější, pak jsem se trochu nudila, ke konci to pak zase trochu svištělo. V něčem připomíná Karikovu Trhlinu, ovšem nedosahuje takových kvalit. Chyběly mi tam vyhrocené situace, napětí, nijak to extra negradovalo. Ztraceni v lesích, ale atmosféra toho lesa na mě nijak nedosáhla. Myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem více. Za mě 3.5*

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Moc se mi tahle duchařina líbila. Detektivní zápletka taky neurazila. První uvedení do série bylo velmi povedené. A hlavně ona není taková ta naivní blbka, což se taky počítá. V rámci žánru jsem z prvního dílu opravdu nadšená.

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Knížka se četla velice dobře, děj ubíhal rychle a byl napínavý. Téma samotné bylo kruté a nečetly se mi stránky už tak moc dobře. Každopádně námět a zpracování včetně celé zápletky opravdu moc povedené.

20.03.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Prolínání dvou časových rovin, dvě ženy a jejich příběh, plus mezi kapitolami otázky z dotazníku. Takový koncept mě bavil. Těšila jsem se na rozuzlení, mám ráda nové technologie ohledně zabezpečení domu a ostatní vychytávky. Konec mě trochu zklamal a celkově závěr, ale zbytek knihy hodnotím kladně.

19.03.2023 3 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Tak jo, bylo to zvrácené, nechutné a někdo by si mohl říct, že už nic takového číst nechce. Ale jak bylo v dovětku, autor si nemusel nic vymýšlet, stačilo nastavit zrcadlo době.
Závěr s Trish byl skvělý nápad!
3/24

14.01.2024 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Autorka popisuje svůj život, své pády, chyby, okamžiky štěstí, uvědomění a přijetí sama sebe. Zamyšlení se nad životem, svými chybami, doporučení pro čtenáře. Bylo to fajn, ale na její další knihu mě autorka nenalákala.
Ale věřím, že pokud někdo prožívá něco podobného jako autorka, tak kniha může být pro někoho inspirací a zároveň nápomocná.

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

V první řadě musím říct, že to byl pěkně ďábelský trojúhelník. Nebylo to vyloženě špatné, ale nebyla to zase žádná extra psychologická a propracovaná hvězda. Co z toho plyne? V každém manželství mají být opravdu jen ti dva :-) Ale teď kteří :-D

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

(SPOILER) Napínavé, čtivé a dobře zpracované. Pro mě to byl dobře prožitý čas a čtení jsem si užila. Není to sice žádný top thriller, ale s tématem se autorka vypořádala velice dobře a zakončení nezklamalo. Žádné otazníky, kombinace, ale čistý, ujasněný závěr.