mirec88 mirec88 komentáře u knih

Žena v klietke Žena v klietke Jussi Adler-Olsen

Žena v klietke je thriller po ktorom vám asi neostane všetko jedno. To čo si vytrpela spomínaná žena je neskutočné, otrasné a šokujúce. Napriek tomu, že som ako prvý videl film, tak sa mi kniha tiež veľmi páčila, hoci niektoré pasáže boli nudnejšie. Preto nemôžem dať plný počet. Ale otriaslo to mnou poriadne. Je to len pre silné povahy.

02.10.2020 4 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Dievča vo vlaku som videl pred pár rokmi ako film a našťastie som si nepamätal už nič z neho, tak boli pre mňa zvraty v knihe a záverečné odhalenie vraha veľmi prekvapujúce a celý thriller bol veľmi čtivý, napínavý a smutný. Žiaľ aj tu vidno, že ľudia v krajných situáciách koľkokrát konajú úplne inak ako by bežne konali a z toho vidno aj výsledok tejto knihy. A úplný koniec bol čerešnička na torte. Podľa mňa táto kniha nie je len pre ženy, úplne dobre si ho užijú aj muži, hoci je príbeh rozprávaný z pohľadov troch žien. Odporúčam aj napriek slabším hodnoteniam.

16.03.2024 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Zaujímavý, netradičný pohľad na problematiku trocha iného, nie bežného sériového vraha, ktorému dokonca držíte palce. Zároveň je to dobrá sonda do inej kultúry. No nič extra vo mne kniha nezanechala, takže je to čistý priemer. Počúval som to ako audioknihu, ktorú som kúpil na svojich potulkách Prahou v Levných knihách za buď 39 alebo 49 Kč, ale za tie peniaze to stálo zato. Príjemná 4-hodinová novela.

21.09.2023 3 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

"Toto je príbeh našej matky..." Takto krásne začína tento dychvyrážajúci komiks, ktorý som si užil "se vším všudy." Scenár Jeffa Lemira bol božský a takisto aj vynikajúca kresba, ktorá skvele doplňovala výborný príbeh. Občas som uronil slzu, bolo to fakt dojemné ako to len Lemire vie. A ten optimisticky záver, proste pecka. Jednoznačne odporúčam a klobúk dole Mighty Boys pred Vašou prácou.

05.05.2023 5 z 5

Odpor Odpor Stephen King

Tak som to dočítal. Bolo to veľmi dlhé čítanie, jednak nedostatok času a strašne hrubá kniha (1080 strán v sk preklade). Svedectvo je vynikajúca viacvrstvová kniha, ktorá ako sa blížime k jej záveru čím ďalej, tým viac prekvapuje a finálne stretnutie s temným mužom fakt stálo zato. Pri takej hrubej knihe samozrejme je občasná nuda, ale bohato to vynahradia napínavé a nenudiace pasáže. Určite odporúčam, ale je to dosť náročné čítanie. Nečítalo sa mi to ľahko, niektoré dni som dal len pár strán, lebo som to musel stráviť. Fakt úžasná kniha.

14.11.2022 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Hm. Mierne sklamanie. Čakal som od toho nepredstaviteľnú pecku, ktorá mi nedá dýchať a donúti ma to hltať jednu stránku za druhou, ale opak je pravdou. Čítal som to kľudne bez vzrušenia a bez nejakých extatických stavov. Bolo to dobré, nadpriemerné, ale sem-tam nuda a to skákanie v čase som nepobral spočiatku. Ale fajn. Teším sa na ďalšie diely.

13.10.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Nerozumiem veľmi tunajším slabším hodnoteniam. Mne sa Smršť veľmi páčila a nemám dôvod dať slabé hodnotenie. Od Kariku som čítal už 3 knihy a všetky sa mi páčili. Zatiaľ nie mafiánske, zatiaľ len horory, ale všetky si ma získali. Síce som ostatné čítal pred mojím pôsobením na DK.cz, ale viem, že boli super. Ale aby som sa vrátil ku Smršti. Kniha si ma získala svojou atmosférou, chémiou medzi hlavnými hrdinami nečakanými zvratmi, úmrtiami a od kľudného začiatku po desivý záver bola celá proste super. A pri tej desivej starene som mal zimomriavky. Skvelá kniha a odporúčam.

03.07.2021 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Tak to bol nářez. Thriller ako hrom, pri ktorom mi nebolo všetko jedno. Dosť brutálne hlavne čo sa týka opisov pitiev a znásilnenia. Fitzek opäť nesklamal. Tentokrát aj v spolupráci s Tsokosom. A na konci je všetko úplne inak ako ste si mysleli. Výborná kniha, vrelo odporúčam, ale pre toho kto nemá rád hnusné scény veru nie.

31.10.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Prvá kniha od Nesba ma naučila mať rád severské krimi, hoci sa to neodohrávalo celé v Nórsku, ale myslím štýl písania. Už prvotina sa mi páčila a ďalšie boli už len lepšie.

11.03.2020

České temno České temno * antologie

Až na tri poviedky, z ktorých jedna sa mi nepáčila, lebo tému okultizmu nemám rád, druhá historická bola nudná a dlhá a tretia Autobus bola priemerná, si ma všetky ostatné hororové poviedky veľmi získali. Boli fakt dobré, v dobrom nepríjemné a atmosférické a fakt strašidelné. Klobúk dole pred touto zbierkou, odporúčam.

25.12.2023 5 z 5

Alias Alias Brian Michael Bendis

Tak toto bola úplná bomba. Faktže nič, ale vôbec nič som od tohto komiksu nečakal, o Jessice Jonesovej som v živote nepočul (okrem netfixovského seriálu, ktorý som zatiaľ nevidel) a nevedel som čo to bude. Ale ako milo ma komiks prekvapil. V skutočnosti to bol jeden z najlepších komiksov, ktoré som v živote čítal. Faktže! Neskutočne úžasný, pomaly plynúci, psychologický noir s minimom akcie, ale pritom zachovávajúci marvelovský kánon. Tých 720 strán som prečítal behom dvoch dní a čítalo sa mi faktže ľahko. Jednotlivé časti deja sú dobre poprepájané, páčila sa mi kresba, dej bol dokonalý a fakt je to bomba a ja ďakujem vydavateľstvu Argo, že Alias vydalo v jednom masívnom obrovskom zväzku. Jediné, čo sa mi nepáčilo bolo nadmerné užívanie vulgárnych výrazov, čo nemusím, ale tak ide o edíciu Max, čo sú dospelé príbehy. Klobúk dole Brian Michael Bendis, veľmi milo si ma prekvapil. Odporúčam len dospelým čitateľom.

21.03.2023 5 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Toto bol veru silný thriller. Po rovnomennom filme som si myslel, že už ma nemá čo prekvapiť, ale veru ma tam dosť veci prekvapilo, najmä vykreslenie a psychológia postáv, samotná zápletka a tá náhoda. Inak film sa dosť verne drží knihy, čo kvitujem. Výborná, ale strašná kniha. Niektoré výjavy ma budú mátať aj v snoch. Slabším povahám neodporúčam.

14.10.2022 5 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

Silný krimi thriller, ku ktorému viem napísať komentár až 1 deň po jeho prečítaní. Veľmi veľmi dlho som o tom uvažoval a nemal som pokojný spánok. No bola to sila celý príbeh a okrem prekvapenia a neuveriteľného odhalenia, kto je vrahom a všetkého okolo toho mi úplný záver posledných pár riadkov ešte viac vyrazilo dych. Nechcem spoilerovať, ale toto je ako debut neuveriteľná pecka. Už sa teším na ďalšie knihy od tejto autorskej dvojice a radím to medzi najlepšie krimi aké som kedy čítal.

02.08.2021 5 z 5

Rváč Rváč Jeff Lemire

"Přestal jsem se bránit." Kto čítal, vie, kto nie, nech si prečíta. Úplne mi tento komiks vyrazil dych a stále o ňom rozmýšľam. Emocionálna bomba, ktorá je ako každý z Lemireových príbehov, silná vo svojom jadre a podstate. Má nezameniteľné postavy zaujímavé každá svojim spôsobom a žiadna nie je čiernobiela a musím povedať, že tak ako som to mal prečítané včera behom cesty vlakom do Košíc a späť, tak som si to vychutnal ešte raz dnes po práci a bolo to rovnako silné a je o čom premýšľať. Odporúčam, keď máte radi hlboké, silné a komplikované drámy a každému, v kom v dnešnom nenávistnom svete zostala aspoň štipka ľudskosti.

19.03.2024 5 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Pat Mills

Ale áno, páčilo sa mi to. Hoci oproti prvému dielu, ktorý pozostával vlastne z dvoch dlhých príbehov, tak tu je množstvo menších viac-menej nesúvisiacich príbehov rôznej kvality, ale boli fajn. Pozitívny pocit prevláda. Výborná postapokalyptická atmosféra. Stálo to za to.

24.05.2023 4 z 5

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

No, nemám slov na tento komiks. Keď píšem tento komentár mám slzy v očiach, takýto nádherný, ľudský, dojemný a emotívny príbeh som už pekne dlho nečítal. Komiks som dočítal vo vlaku na ceste medzi Margecanmi a Košicami a slzy mi tiekli neskutočne. Fakt odporúčam všetkými desiatimi a keď chcete silnú emocionálnu bombu, ktorá Vás prikuje do stoličky, tak neváhajte. Celý dlhý príbeh je neskutočne čtivý, krásne napísaný, s úžasnou kresbou a koncom, ktorý chytí za srdce. Nádhera a odporúčam aj tým, ktorí bežne nečítajú komiksy, tento príbeh Vás dostane a nepustí.

15.05.2023 5 z 5

Ďáblův hřbet Ďáblův hřbet Honza Vojtíšek

Tak toto bola pecka. Ivan s Honzom napísali fakt skvelý horor, ktorý podľa mňa nemá žiadne slabé miesta a ukazuje sa v tom najlepšom zmysle slova. Je fakt hrôzostrašný, niektoré scény vyrazia dych, či už to, čo robia dané príšery tu alebo neskutočne nervydrásajúca a napínavá scéna s medvedicou ako aj samotné gradujúce finále, kedy som ani nedýchal. Milovníkom drsných príbehov a hororov fakt odporúčam, občas som čítal so zatajeným dychom a nevnímal nič a nikoho okolo seba. Fakt klobúk dole pred týmto duom. Odporúčam.

04.05.2023 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Klasika, dobre sa to čítalo, je to napínavé a desivé aj prekvapujúce občas a proste to bolo super. Inak sa mi to veľmi páčilo, aj vďaka dĺžke diela to nestihlo nudiť a neupadlo to do stereotypu a rôzni zvierací ľudia potešili. Film s Marlonom Brandom bol tiež dobrý, knižka je ma tom o chlp lepšie. Proste klasické dielo sci-fi literatúry. Odporúčam, ale k plnému hodnoteniu mi niečo chýbalo, nebolo tam nič kvôli čomu by som padol na zadok.

14.03.2023 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Zaujímavý psychologický thriller, pričom pri jeho čítaní vám nebude všetko jedno. Napätie stúpa a keď už si myslíte, že všetko je vyriešené, príde nečakaný záverečný zvrat a ja som koukal s otvorenými ústami. Fakt prekvapivé a nečakané. Prečo potom len 4 hviezdičky? Lebo som sa občas nudil keď ten vzájomný rodinný vzťah bol vykreslený až príliš na veľa stranách. Ale inak klobúk dole.

25.04.2021 4 z 5

Stopárov sprievodca galaxiou Stopárov sprievodca galaxiou Douglas Adams

Kultové. Úžasné. Nepredstaviteľné. Veľmi vtipné, absurdné vtipné. To sú prívlastky, ktorými sa pýši táto 5-dielna trilógia. Veľmi sa na ňu teším a musím povedať, že už prvý diel má veľmi zaujal. Čakal som síce od toho viac, že sa budem rehliť ako blázon na každej strane a hoci som sa smial, čakal som viac vtipu. Na to som sa totižto tešil najviac a čakal som niečo ako Červený trpaslík. Predsa len zničenie Zeme a následky, pár ľudí čo cestuje vesmírom, je to dosť podobné. Ale Bohužiaľ som bol trocha sklamaný. Červený trpaslík má zaujal viac. Preto nedávam plný počet. No uvidíme čo bude v ďalších dieloch, každopádne sa na ne veľmi teším.

10.11.2020 4 z 5