minimonisek minimonisek komentáře u knih

Krvavá finta Krvavá finta Robert Lawrence Stine

Další skvělá kniha ze série Stopy hrůzy. Příběh se týkal vydírání a kam až je člověk ochotný zajít, aby nezklamal své blízké. Kdyby se hlavní hrdinka poradila a svěřila otci dříve, mohlo to dopadnout úplně jinak...

29.10.2019 3 z 5

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

Začátek velmi vydařený, ale ke konci jsem se trochu ztrácela v postavách. Nicméně dočteno a těším se na další autorovu knihu.

29.10.2019 3 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Agatha je Agatha. Myslím, že my nejsme moc zvyklí na vystupování komiků, proto některé pasáže působí dost zvláštně. Některé myšlení dost nelogické - najdete mrtvolu a pak si jdete zaskákat do skákacího hradu. Vraha jsem neodhadla a motiv vraždění? No jako fakt? Ale velkým plusem je krásný přebal.

29.10.2019 2 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Kniha byla takový průměr, něco mi tam chybělo, co je v jiných knihách S. Kinselly. Zasmála jsem se pouze dvakrát nicméně jsem zvědavá na filmové zpracování.

28.09.2019 3 z 5

Nepřátelé kůže Nepřátelé kůže Sandy Skotnicki

Kniha se hodí spíše pro američany. Hodně produktů se u nás nedá sehnat, navíc se složení hodně mění. Takže autorka aktualizuje seznam na webových stránkách. Hlavní doporučení autorky je - moc se nemýt, nepoužívat sprchové gely a hodně parfémované produkty, protože ničí kožní přirozenou bariéru. Dále pak chápání přírodní kosmetiky a propagace kosmetických produktů na trhu. Zajímavý byl pohled do tržeb kosmetických firem.

28.09.2019 3 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

Kniha vypráví zajímavý příběh muže ve službách jednoho z Moriartiů. Nechybí tu ani postava Sherlocka Holmese. Kniha má překvapivý závěr a líbí se mi, že skončila zrovna takhle. Už se k ní asi nevrátím, ale i tak za přečtení stála.

10.07.2019 3 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

První přečtená kniha od této autorky a rozhodně nejsem zklamaná. Příběh má spád a překvapivý závěr. Detektivové mi přišli sympatičtí. Navíc člověk dostal poučení k tomu jak probíhala mumifikace. Rozhodně si přečtu i další knihy autorky.

10.07.2019 4 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Příběh se mi líbil. Kniha se mi četla dobře a poměrně rychle. Do noty mi padla i námětem s různými schopnostmi.

04.07.2019 4 z 5

Nekrosarium Nekrosarium Petr Boček

Skvělá kniha krátkých hororových povídek. Jedna z málo knih, kde mi přišly dobré téměř všechny příběhy, nejlepší byly Slimák, Muž z nížin, Cena brambor a Samovy obrázky. Knihy této dvojice autorů mě dokáží vždy příjemně překvapit něčím novým. Rozhodně doporučuji.

22.05.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další skvělá kniha od spisovatele s velkým S pana Cartera. Skvěle vymyšlený příběh doplněný dvojicí detektivů Huntera a Garcii. Zjistila jsem, že detektivky teď řadím hodnocením podle Cartera a málokterá se mu vyrovná. Doporučuji.

05.05.2019 5 z 5

Pod hrozbou smrti Pod hrozbou smrti Scott Siegel

Kniha nebyla špatná, jen si člověk musí počkat na další díl. Je to trochu jiné než ostatní Stopy hrůzy - hořící lidé, monstra a svět mrtvých

10.04.2019 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Ze začátku mě kniha nijak nenadchla, ale postupem času byla napínavější a napínavější. Hlavní hrdina je trochu zvláštní týpek, nakonec mu výjde i vloupání a zásah bez posil. Dost mě překvapila postava Evy. (to jsem opravdu nečekala). Kniha se četla dobře, rozhodně se k ní ještě někdy vrátím.

16.03.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá úvodní kniha této série. Hlavní představitelé mi hned padli do noty. Kniha je psaná tak, že člověk musí číst stále dál a dál. Pachatel mě nenapadl, byla jsem dost překvapená rozuzlením. Doporučuji.

16.03.2019 5 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

V celku pohodová detektivka, ale scházelo mi tam napětí. Mám ráda trochu propracovanější knihy.

01.02.2019 3 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Kniha se mi líbila. Je zajímavé sledovat soužití čarodějky, skřítka a upírky. Těším se na další díl.

16.08.2018 4 z 5

32 špičáků - Konečné zúčtování 32 špičáků - Konečné zúčtování David Wellington

Líbily se mi pasáže s Malvernovou - jak a proč se stala upírem. Postava Laury tady naopak trochu zaniká. Díl je o trochu lepší než předchozí.

25.07.2018 3 z 5

23 hodin 23 hodin David Wellington

Kniha nebyla špatná, ale už se mi to přišlo takové natahované. Možná kdyby autor skončil třetím dílem, udělal by lépe. Trochu mě tam překvapil seznam písní či básní ke konci. Trochu mi chyběla postava Arkeleyho.

25.07.2018 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Přítelkyně smrti pro mě byla kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Sice jsem odhadla, kdo bude poslední v seznamu Blumové, ale to na knize nic z její napínavosti neubralo. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

16.07.2018 4 z 5

Nechci tě ztratit Nechci tě ztratit Zlata Nesnídalová

(SPOILER) Autorka si vybrala netradiční téma. Co mě na knize vadilo bylo nepochopitelné chování většiny postav (křik, hádky, napadání, omluvy). Při popisu jsem stále nacházela přídavná jména krásný, křehký a něžný. A rozhovor v němčině byl asi přeložený přes Google. Knihu jsem dočetla, ale znovu se k ní nevrátím.

31.05.2018 2 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Kniha z prostředí kanadského venkova s inspektorem Gamachem, který mě osobně hodně připomíná Hercule Poirota. Za jeho lidský přístup a laskavost (jak ke kolegům tak i k lidem ve vesnici) dávám velké plus. Jeho postavu mám velmi ráda. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly.

31.05.2018 4 z 5