Pod hrozbou smrti

Pod hrozbou smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5582/bmid_pod-hrozbou-smrti-00X-5582.jpg 3 116 20

Šestnáctiletý Andy Moser překvapí v bytě svých rodičů zloděje, kteří se ho pokusí zabít. V poslední chvíli ho zachrání dívka Elizabeth – ale jen za cenu, že ho odvede s sebou do Země duchů. Protože Elizabeth je mrtvá… Tak jako ona přebývají v Zemi duchů tisíce mrtvých, kteří nemohou nalézt pokoje, neboť si ze života přinesli dluh a ten je nutné splatit. V tom jim však brání nejrůznější nástrahy, monstrózní příšery a nestvůry, zdivočelá zvířata, zločinci. Andy chce zpátky domů, do života, ale nejde to ani s Elizabethinou pomocí. Jedinou nadějí nakonec zůstává záhadný Strážce mlhy…... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

Beyond Terror , 1991

zimka.r
10.01.2022 2 z 5

Jednohubka na sobotní odpoledne. Na ZŠ jsem to hltala, nyní mne to už tak neoslovilo a ještě mne překvapilo, že to nemá konec a pokračování příště....tak uvidím, zda tomu nějaké další volné odpoledne obětuji :)

Ayna
06.08.2021 2 z 5

Série Země duchů se mi moc nelíbila ani v době, kdy jsem byla cílovou skupinou, bylo to moc natahované a o ničem. Hlavně mi to ani mezi ostatní Stopy hrůzy nesedí, protože spíš než horor je to putovní fantasy, kdy skupinka postav stále někam jde a cestou pořád někoho náhodně potkává, s dotyčným pokecá, bojuje s ním nebo uteče, a tak pořád dokola. Text je hodně jednoduchý a charaktery nepropracované i na stopáčové standardy. Nejzajímavější postava je Elizabeth. Tím, že se vyřešila ta záležitost s hledáním její nejlepší přítelkyně a s jejím "pronásledovatelem", to klidně mohlo celé skončit, to bylo asi jediné, co mělo nějakou pointu.

Martin82
28.06.2021 odpad!

Byl to horor....to číst. Nejlepší je z knihy asi první kapitola..pak už jen narážení na náhodné dobrodružství, jako když ve stolní hře šlápnete na nějaké červené políčko, kde se skrývá další nebezpečí. Pokud budete tuto knihu při čtení přeskakovat po odstavcích, vůbec nic se nestane. 12%

BarkaS
21.06.2021 1 z 5

Začalo to celkem slibně, ale pak si manželé Siegelovi asi něco šňupli a byla to jízda. Ne v dobrém smyslu slova.

danny_21
16.05.2021 1 z 5

Tak toto byl rozhodně zatím nejslabší kus z edice Stop hrůzy. Spisovatelsky a tématicky tak na úrovni mého syna na prvním stupni, vše možné naplácáno na jednu hromadu v této podivné Zemi mrtvých duchů, kde se lodě staví za hodinu, vyskytují se tam sloni a tygři a éterické bytosti se chovají a mluví jako po prodělání lobotomie, nemluvě o tom, že děsivého sira Alexe by se neleklo snad ani nemluvně. Mhouřím všechny oči, abych tomu nevrazil odpad, ale je to o prsa korejské ženy - 20 %

Kontryhelka
02.12.2020 2 z 5

Tak tohle mně neoslnilo. Zajímavé asi ano, přečetla jsem knihu, ale nějak jsem se v ní motala a zamotala.

Seabeast
15.07.2020 3 z 5

První díl ze série Země duchů. Jedná se o takový nevinný rozjezd ve kterém se sice pořád něco děje, ale vaří se stále ze stejné vody. Hlavní dvojice postav jde od šlamastyky ke šlamastyce ze které pokaždé nějakým způsobem vybrousí. Nic moc zajímavého, proto doufám, že další díl ze série bude o něco záživnější.

Monkas1
01.06.2020 4 z 5

Stopy hrůzy mám ráda, takže ráda jsem si jí přečetla a těším se na další .

minimonisek
10.04.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, jen si člověk musí počkat na další díl. Je to trochu jiné než ostatní Stopy hrůzy - hořící lidé, monstra a svět mrtvých

terimila
19.10.2018 odpad!

Jasně, žádná ze Stop hrůzy není extratřída a nového Stephena Kinga tam nenajdete.... ale tohle je i na poměry Stop hrůzy bída. Celá série o Zemi duchů. Zmatený děj, který pořádně nemá logiku, nastavovaný, neustále nějaké nesmyslné nadpřirozené zásahy ala "deus ex machina", primitivní postavy jednají zkratkovitě a nesmyslně, padají z nebe a zase mizí. Přijde mi to na úrovni slohovky lepšího žáka ZŠ. Jedničku jsem dočetla z povinnosti (když už jsem začala...) a dál jsem četla s jakousi zvrhlou zvědavostí zjistit, jakou další ptákovinu tam autoři ještě naplácají. Všecko jsem to dočetla, trošku se to zlepšilo za polovinou série... ale celkově je to nejslabší z částí Stop hrůzy - a že se některým z nich chystám dát plnou palbu hvězd, sice mi z nich hrůzou mráz nikdy neběhal, ale některé jsem dohltala fakt s napětím. Tohle ten případ nebyl.

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Toto bylo můj TOP ze světa Stopy Hrůzy :) ALE jsem naštvaný na vydavatele, protože oni vydali JEN 5 dílů z celkových 6. Nevím přesně pořadí, ale oficiální 4., nebo 5. díl, zkrátka česky neexistuje. Naše česká série má první díl, pak navazující a má konec. Ale v posledním díle se vzpomíná jak Andy bojoval s upírama. Co? Jaký upíři? Tak jsem si zagooglil a zjistil, že originální série "Ghostworld Series" má 6 dílů. Škoda... Ale i tak to bylo super 5 mini knížek :)

Ookmalej
20.06.2017 3 z 5

Zajímavé čtení na léto. Přeneslo mě to do doby mé puberty, kdy jsem tyhle knížky milovala. A ještě lepší je, že to má pokračování v dalších dílech série Stopy Hrůzy.

yaoiyuri
08.12.2016 2 z 5

Není to žádná pecka, ale být mi znovu 12, tak jsem z toho nadšená. Fantasy oddechovka pro náctileté, děj svižně odsýpá a vzhledem k tomu, že to má 4 další díly, tak se to ještě pěkně zamotá.
Postavy i Země duchů by si ale zasloužily více rozvést, vždy je tu řečen jen nejnutnější základ, aby čtenář pochopil, jaké zákony tam fungují, ale celkově to působí dost ploše. Možnosti, které ten příběh nabízí, jsou z velké části nevyužité. Oproti jiným knihám z edice Stopy hrůzy se tady alespoň brutálně nevraždí :)

Vampirosa
05.09.2016 4 z 5

Moc hezký příběh. Doufám, že se dostanu k pokračování. :)

Lucissia
21.06.2016 4 z 5

Skvělá kniha, sice jsem vůbec nepociťovala mrazení, ale to nevadí. Téma je to skvělé, jen z toho mohl autor vytěžit víc, je to všechno trošku povrchní, ale na druhou stranu, asi byl omezen počtem stran... Nicméně přečteno i s dvěma dětmi za jeden den. :-)

anoti
16.02.2016 2 z 5

Dávám dvě hvězdy, ne proto, že by to bylo tak strašný, ale protože mě takový žánr nic moc neříká.Přečetla jsem to jen ze slušnosti, když už jsem to dostala.

oolinkaa
09.01.2014 4 z 5

nepovažuji tento díl za ,,horor,, . Ale opět jeden z lepších dílů, navíc má pokračování.

Terezk-a
18.06.2013 5 z 5

Tyto knihy !

Dandulka
19.07.2012 5 z 5

Ráda se k téhle knížce po letech vracím.

Bramboráček
09.05.2012 5 z 5

nejlepší díl stopy hrůzy, vsice sem jich mocnečet ale to je jedno

Autoři knihy

Scott Siegel