mina_harker mina_harker komentáře u knih

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Alexander Stainforth (p)

Ke knize mám ty stejné výhrady jako k autorově Falešné společnici. Postavy nedokážou promluvit bez toho, aby se nepohádaly. Za chvíli se to čtenáři začne přejídat. Také dialogy by mohly být propracovanější.

16.04.2023 3 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Tuto knihu jsem nedočetla. Strašně mě iritovala stylem psaní - na každé straně x nových postav, které se objeví na chvíli a zase zmizí, poněkud hloupější dialogy... A to mám ráda romantické příběhy, nevadí mi klišé, ale kniha musí být napsaná stylem, který se dobře čte.

16.03.2023

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Knížka byla čtivá, i když od autorky se mi asi více líbily knihy Kulti a S láskou, Lukov. Mrzel mě jen ten uspěchaný konec, kdy si hrdinové řeknou, že se mají rádi, asi tak na jedné stránce.

29.01.2023 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Pasáže popisující vzrůstající šílenství vévody Felmeta byly dost děsivé. Budu si muset brzy přečíst Macbetha pro srovnání.

19.12.2022 2 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

V knize bylo pár vtipných momentů, ale Pratchett má rozhodně lepší díla. Docela jsem se nudila. A podle dalších komentářů nejsem sama...

01.11.2022 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Co na to říct. Dějová linka by nebyla tak špatná, ale chování postav bylo dost nelogické a v každé druhé scéně se někdo pubertálně vztekal. Pokračování už číst nebudu.

12.10.2022 2 z 5

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Zvažovala jsem, že dám knížce tři hvězdičky. Ale nešlo to. Mám ráda young adult žánr, nevadí mi jednodušší zápletka, ale chybělo mi větší propracování postav (např. jako v knihách Colleen Hoover nebo v lepších dílech od Kasie West). Takto se muselo všechno odehrát během pár dní, aniž by čtenář postavy dobře poznal, děj se hodně točí okolo sociálních sítí... Trošku mě to nudilo.

10.09.2022 2 z 5

99 dní s tebou 99 dní s tebou Catherine Miller

Krásný příběh. Poplakala jsem si.

09.08.2022 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Překvapivě obstojné :-) Není to horší než od zavedených autorek romantické literatury.

25.05.2022 3 z 5

Líbila se mi Analfabetka i Stoletý stařík, tohle mě natolik neoslovilo, že jsem knihu ani nedočetla. A to se nestává často.

23.05.2022 1 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Pěkné zakončení série.

11.05.2022 3 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Slabé, předvídatelné. Nad uvažováním hlavní hrdinky člověk jen kroutí hlavou...

01.05.2022 2 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Dobré zakončení série, jen bych možná uvítala delší rozepsání toho, jak to s postavami dopadlo. Četla jsem Scarlet, Cress a Winter, k Cinder už se vracet nebudu, protože hodně událostí z děje této knihy bylo popsáno v následujících knihách. Dobrá young adult fantasy.

23.04.2022 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Jedna z nejlepších knih od Kasie West, spolu s Náhradním klukem a Klukem odvedle. Pro náctileté dobrá volba (ale i mně se líbila).

01.04.2022 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Dobrá young adult fantasy. Oceňuji nejen téma artušovských legend, ale hlavně téma rasismu z pohledu Afroameričanky. Ale tak nějak by mi stačil jen jeden díl - další si přečtu spíš kvůli vývoji vztahu mezi Bree a Selem.

30.03.2022 3 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Ne moc objevná knížka s předvídatelným dějem. Skoro bych řekla, že hlavními postavami jsou ta kila lahůdek a litry kafe :-)

08.02.2022 2 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Jak by řekl klasik: "Nuda, nuda, šeď, šeď." Od svatby se tam téměř nic zajímavého neděje, popis cestování s kočkami byl únavný.

05.02.2022 2 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Musím říct, že autorčiny knížky Kluk od vedle a Náhradní kluk se mi líbily víc.

28.01.2022 3 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Tento díl mě moc nebavil. Možná hlavně kvůli vážnému tématu války.

07.01.2022 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Knížka zaujme propracovaným světem kdesi ve vesmíru a politickými intrikami. Hlavní hrdinka je sympatická. Děj byl napínavý. Jen jsem měla pocit, že kdyby to sepsala talentovanější vypravěčka, mohlo to být ještě lepší.

05.12.2021 3 z 5