MimiNinaFuraha MimiNinaFuraha komentáře u knih

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Nooooo, tak tohle bylo hodně dobré. Hodně dobré! Opravdu dlouho jsem nečetla tak ....promyšlený příběh. Určitě doporučuji

19.09.2019 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Bylo nás pět - klasika. Teprve až v dospělosti jsem dokázala ocenit tuto knihu. Miluji dobu, kdy děti byly dětmi. Dobu, kdy "sígři" byli opravdoví "sígři", ale tak hezky. Tak nezákeřně. Miluji ty jejich klukoviny, o kterých si dnešní mládež může skutečně tak akorát číst - na mobilu. Za mě kouzelná kniha. Trošku krkolomná, ale přitom krásná. Mě se to líbilo.

18.12.2018 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Právě jsem přečetla poslední stránku a jsem ještě plná dojmů. Já... nemám slov. Opravdu nemám slov. Něco tak krásného a smutného zároveň, co vás donutí se zamyslet nad životem, nad láskou, nad tím, co v životě smysl má a co jsou naopak pomíjivé maličkosti...jsem ještě nečetla. Je to přenádherný příběh, který se dotkne vašeho srdce i duše. Prostě...opravdu krásné.

13.11.2019 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Oooooooo.. moc hezký vhled do japonské kultury, do života gejš, do mentality Japonců. I když jsem film několikrát viděla, bylo mi potěšením knihu číst. Moc příjemné počteníčko :)

26.11.2019 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Velice zajímavě pojatý příběh, kdy s každou stránkou vyplouvají na povrch nové a nové skutečnosti, které vás nutí pokaždé změnit názor na to, kdo je kriminálník. Údajně se jedná o autorčinu prvotinu a myslím, že se jí skutečně povedla. Jsem zvědavá, zda si standard udrží. Knížka je pěkná, určitě jejím přičtením neztratíte čas. A konec samotný je docela překvapivý :) ale více už fakt prozradit nemůžu :)

25.10.2019 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Tak jasně- romantický příběh se spoustou zvrhlých keců. Ale četlo se to hezky. Děj odsejpal, bylo to i takové milé a vtipné. Celkem fajn knížka. Oddechová, nenáročná. Na pohodu :)

26.12.2018 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Ne, ne, ne. Zpočátku mne kniha celkem bavila a připadala mi i vtipná, ale ten konec to totálně zazdil. Nemůžu si pomoci, ale zpočátku to vypadalo slibně, ale tak nějak v průběhu mě to začalo otravovat a nudit. A konec -to vyústění, to mi přišlo úplně o ničem. Jsem zklamaná a rozladěná z té knihy. Teď jsem ji dočetla a vím, že tuhle knihu na 100% už nikdy znova neotřevřu. Omlouvám se všem, kterým se tato knížka líbila. Já ji dávám palec dolů....

20.09.2018 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tato kniha mě dostala. Doslova. Nikdy dříve jsem nečetla tak do detailu dokonale zpracovanou knihu. Klobouk dolů autorovi.

30.10.2016 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Už hooooodně dlouho jsem nečetla něco tak sladkého :) a nemyslím to ve zlém. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne a už na mne čekají další dva díly. Po těch věčných detektivkách je tato romantická četba příjemné zpestření. Je to přeslazené tak moc, že přemýšlím, jestli jsem z toho nedostala dneska cukrovku :) ale čte se to dobře a je to milý příběh plný....vypouklých poklopců a....pssssssst. :)))

03.11.2019 4 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Jsem velice mile překvapená. Ke knížce jsem přistupovala s jistými předsudky, protože to byla první kniha, kterou jsem četla, ve které byl skvělý Poirot, který by nevyšel pera Agathy. Myslím, že spisovatelka prokázala skvělý talent pro vymýšlení zápletek. Jsem velice mile překvapena. :) máte-li rádi Poirota, zkuste si knihu přečíst :)

02.11.2019 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Skrz celkem nízké hodnocení této knihy musím napsat, že jsem ráda, že jsem si ji koupila. Mě se kniha líbila moc. Byla to první kniha od autorky, kterou jsem četla, takže nemohu porovnávat s jinými. Ale tohle se mi fakt líbilo. Líbila se mi promyšlenost příběhu. A koneckonců i ten nádech romantiky se mi líbil :) Za mě fajn počteníčko :) Doporučuji :)

31.07.2019 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Je to jednoduchá a oddechová knížka, ale moc milá. Klidně vám ji doporučím. Konec mě dojímal. Moc hezké...i když ze začátku to bylo celkem předvídatelné.

19.07.2019 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Na tuto knihu jsem se chystala dlouho. Film miluji a konečně jsem se dala do čtení. Co vám budu povídat - při čtení jsem v postavách videla stejné postavy jako ve filmu. Je to moc hezký příběh. Konec mě ale zasahnul. Čekala jsem stejný konec jako ve filmu - a ono ejhle. Ještě teď mě mrzí ten konec. Ale kniha moc pěkná a Redford s filmem udělal moc dobrou práci.

18.11.2018 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce - kniha pro mladé. Ale byla poutavá a příběh byl hezký, takže jsem nakonec přelousklala další díly jedním dechem :)

22.08.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Já mám knihy pana Browna velice ráda, ale tato mi přišla horší než jiné jeho knihy. Nemůžu si pomoci. A přesně jak psal někdo jiný zde, kniha mi přišla už moc "vyhoněná", méně propracovaná. Ale i tak před autorem smekám, protože já bych to napsat nedokázala ani omylem :)

24.09.2017 3 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Pěkná kniha poukazující na zcela jinou kulturu a chápání jak ženskosti, tak života samotného. Pěkné čtení, doporučuji :)

30.10.2016 5 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

No.... z knihy mám rozporuplné pocity. Nijak zvlášť mne nechytla. Dočetla jsem ji, ale rozhodně to není kniha, ke které bych se vracela. To ne. A jestli ji doporučím? Ani nevím... myslím, že znám lepší knihy, které bych doporučila. Ale zkuste, třeba se vám bude líbit. Znáte to... vždy je lepší si na věci udělat vlastní názor :)

08.10.2019 2 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Za mne tedy moc hezká kniha. Ke konci jsem byla napjatá a čekala jsem, jak se příběh vyvine - a tak to má být. Takže mohu doporučit. Autorce dávám palec hore! :)

05.04.2019 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jako oddechovka dobré, možná. Já jsem si na 50.stránce uvědomila, že s touto knihou nebudu ztrácet čas. Je to prostě takové tlachání.

03.03.2019 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

A mě se kniha líbila. A dobře se mi i četla. Děj měl spád, napsané to bylo čtivě a příběh se mi líbil taky. Takže já můžu knihu doporučit :)

02.03.2019 4 z 5