milunka21 milunka21 komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nevim, na mě moc zdlouhávé a nic moc. Čekala jsem víc když je to tolik vychvalované.

07.04.2019 3 z 5

Superholky Superholky Anna Marie Kyšová

Nespadám do věkové skupiny, pro kterou je kniha psaná, ale autorka mě svým příběhem zaujala a na textu ani není znát, kolik samotné autorce je. Jako malá jsem podobné knihy hltala, takže si dokážu představit, že tato kniha si najde plno svých čtenářek. :-)

27.03.2019 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Autorka mě prostě nezklamala. Hlavně jsem dostala v knize víc, než jsem čekala. Rozhodně doporučuji.

20.03.2019 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Náročná kniha, ale jakmile se zorientujete v postavách a zvyknete si na jazyk té doby, tak už vás nepustí. A ta obálka od Ledy je dokonalá.

05.03.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Klidně bych dala víc hvězdiček. druhý díl je ještě lepší, napínavější, akčnější a ten konec? Wooow.

20.02.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Nenáročný a přesto propracovaný. Čtivý a napínavý až dokonce. Až mě mrzelo, že má kniha tak málo stran. Chci víc. :-D

20.02.2019 5 z 5

King King T. M. Frazier

Woooow. Miluji Kinga. A miluji autorku za to, že ho stvořila. :-D Ne fakt, kniha naprosto pohltila, že jsem kvůli ní nešla spát, dokud jsem neměla dočteno. Za ten konec bych teda autorku zastřelila, protože konec snad nemohl být více otevřenější, ale už jsou na světě další díly, tak snad nás nakladatelství nebude déle napínat. :-) Akutně potřebuji dvojku!!!!! :-D

09.02.2019 5 z 5

Lovec myšlenek Lovec myšlenek Ken McClure (p)

Bohužel, snad nenavštvu fanoušky knihy, ale na mě byla kniha náročnější na čtení a zdlouhavá. Nalakála mě anotace, ale tohle není nic pro mě. I když nezavrhuju ji úplně, protože je mi jasné, že své čtenáře má.

09.02.2019 3 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Skvělá kniha plná tajemství, napětí a duchů z minulosti. Už se nemůžu dočkat další knihy autorky.

09.02.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Když opomenu tu velikou podobnost s Kingem, kterého autorka obdivuje, tak to byl docela dobrý thriller. Ale jen docela. Začátek byl moc zdlouhavý, a podobnost s knihou TO byla prostě do očí bijící. Ale zase musím uznat, že konec byl překvapující. Celou dobu jsem si myslela, že vím, jak to dopadne a autorka mě vyvedla z omylu.
Co bych chtěla autorce vytknout je, že když už zmiňuje známého zpěváka, měla by aspoň vědět, že to je muž, ne žena. A nebyla to chyba překladatele, v originálu je to totiž také. :-D

08.02.2019 3 z 5

Dar boha Slunce Dar boha Slunce Libbie Hawker

Zatím nejlepší historický román z dob starého Egypta, jaký jsem četla. Kniha se zakládá na faktech a autorka to napsala tak čtivě a napínavě, že nešlo odložit.

31.01.2019 5 z 5

Brána Brána Tracey Baptiste

Čekala jsem pohádku, dostala jsem mnohem víc. Kniha začíná dost smutně ale má v sobě hlubší smysl. Rozhodně doporučuji.

30.01.2019 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Neodolala jsem novému ilustrovanému vydání. To je svost. I přesto ze jsem to viděla snad milionkrat jako film, okamžitě jsem se začetla. A ty ilustrace jsou dokonalé.

21.01.2019 5 z 5

Půlnoční obřad Půlnoční obřad Melinda Leigh

Skvělé pokračování. Ctivé jako první díl. Autorka si s knihou vyhrála. Těším se na další díly. :-)

16.01.2019 5 z 5

Sidonie Česká Sidonie Česká Hana Parkánová-Whitton

Další skvělá kniha od autorky. Má to cenu vůbec komentovat? :-D Mě prostě nikdy nezklame.

11.01.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Úžasná kniha. Další pecka od autora. Tentokrát tu máme ochutnávačku samotného Hitlera. přesto to neni kniha opěvující to co udělal. Už se těším na další, která za měsíc vyjde v originále. :-)

05.01.2019 5 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Rozhodně nesrovnávejte Hunger games, protože Gregor je pohádka na motivy Alenky. Skvělá čtivá dobrodružná kniha. Doporučuji.

28.12.2018 5 z 5

Ticho nemá ozvěnu Ticho nemá ozvěnu Zdeněk Hanka

Woow. Co dodat. Čtivá, napínavá a o tématu, o kterém se moc nemluví a to je zmizení dětí. Jak jednoduché je obalamutit dítě, to je to, co nám autor chtěl ukázat. Hlavně kniha je založená na skutečné události a o to víc je mrazivější.

15.12.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Naprosto skvělá a čtivá kniha plná tragédie. Jinak některé ty komentáře naprosto chápu, protože já mám doma ty knihy dvě. Jedno vydání z roku 2011 a tam jsem se nedostala ani přes první stránku. Opravdu příšerný překlad. Jenže teď se mi dostlala do ruky nová z nakladatelství Leda s novým překladem a ta kniha se četla naprosto sama. Tu knihu jsem dala na dvakrát a naprosto mě vtáhla a pohltila. Takže co můžu doporučit, tak dobře vybírat ohledně překladu.

15.12.2018 5 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

Skvělá kniha. Dobrá scifi u které se člověk nenudí.

09.12.2018 5 z 5