MilkyA MilkyA komentáře u knih

Sníh Sníh Neal Stephenson

Ak sa človek dokáže preniesť cez to, že má feeling Béčkovej literatúry a vyskytuje sa tam konšpiračná teória, tak je to skutočne zábavné čítanie celkom anarchistického razenia, ktoré kope do všetkých možných inštitúcií, korporácií a podobne.

22.10.2012 4 z 5

Černá díra Černá díra Charles Burns

Príbeh je viac-menej, a aj celkovo vyznenie komixu, béčkový ( feeling trochu ako pri starých zombie hororoch a tiež ten teenage setting nepridáva na vážnosti ), ale má super atmosféru a pripomína mi v tých mutáciách Cronenberga, v jeho najlepších slizko-úchylných časoch a tie milujem... čitateľnosť super, príbeh som zhltla hneď, na nič sa nehrá..takže Thumbs up :)

21.09.2011 4 z 5

Jako sametová rukavice odlitá ze železa Jako sametová rukavice odlitá ze železa Daniel Clowes

Až dve hodnotenia a až jedno pozitívne..paráda ...
Čo teda napísať tak pútavé aby ste si to niekto prečítal, ale zároveň nie až tak megalomanské aby vás to nesklamalo? ... Je to proste absurdné, bizardné, ťaživé, mierne perverzné, mizantropické, pútavé, tragikomické,vtipné, kritické, drzé, očarujúce ( pre mňa ) a musím si to prečítať ešte raz aby som mohla napísať niečo viac :D jednoznačne sa to oplatí skúsiť...142 strán prežijete hocičoho...a nezabudnite napísať, čo si o tom myslíte! To by ma zaujímalo :D
Je škoda, že od Clowesa nemáme toho preloženého viacej ...just je to trošku underground...keby ste mali niekto záujem čítať komixy takéhoto druhu a nemohli by ste sa k nim dopátrať kľudne napíšte, poradím, pomôžem

21.09.2011 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jednoducho NUDÁ, prečo si nepriznať, že to nebavilo a nič nedalo okrem jednej záchvevnej chvílky na konci...nechápem prečo to toľko vychvaľujete...asi by pár ľuďom prospelo, keby boli farboslepí plus dyskalkulici

21.09.2011 2 z 5

Pekelná jízda Pekelná jízda Frank Miller

práve to pozitívnejšie ladenie (keďže je to lovestory) zo sin city utrhlo kus priamo z jeho jadra ...asi to Sin...takto je to už len City (kto by to čítal...niekto kto pozerá O.C. California? :D )

17.08.2011 3 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

--- Existence je nejen absurdni, ale je to prachsprosta drina. Uvedomte si, jak casto si v zivote oblekate spodky. Je to desive, je to odporne, je to pitome. ---

CH.B ...zo Škváru :D

17.08.2011 4 z 5

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

vynikajúci námet, len škoda, že to je podľa mňa 200 stránková esej na tému tvár vs. maska....dej je minimálny, nejaký extrémny náboj to nemá a samotný obsah úvah tiež nebol úplne vhodný pre moju optiku..tak objektívnejšie myslím, že je to veľmi dobrá kniha, len ja som sa pri približne tom tisícprvom použití slova maska ( alebo tvár? ) strácala a už ma to vlastne ani nezaujímalo...škoda, že je to tak nevyvážená kniha, ktorá má svoje silné stránky, ale naopak aj miesta, kedy som uvažovala, že ak by som to nečítala v taliansku a mala na výber, skončila by znova v knižnici

17.08.2011 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Prvú polku tejto knihy som viac rodila ako čítala, pretože som si za každou stránkou musela dať aspoň dňový oddych, inak by som asi knihu roztrhala v zuboch, zdalo sa mi, že Holden je asi taký múdry ako ja som odborník na pestovanie paradajok a predovšetkým rebel bez motívu, bez nejakých vnútorných pohnútok, dilem a plný predsudkov a jak mi liezlo na nervy to jeho ako je každý hlúpy ( asi len on je nejaká Anežka Svatá alebo čo) na čo som si začala vnútorne argumentovať, že má ešte len °16 a každý máva sem-tam elitárske myšlienky, lenže na druhej strane nepotrebujem čítať o povýšeneckom sopliakovi a ak by som si chcela čítať neustály pičing na všetko naokolo, stačí si začať viesť denník, že ano...naah ale druhá polka začala aspoň trošku zabŕdať do hlbších vôd a ja som ho nejak odobrila toho Holdena ... na konci už som ho mala aj rada ... lenže to nič nemení na tom, že ma zo začiatku kniha určitým spôsobom urazila, hlavne v predstave rebela, ktorú vykresľuje

a po nejakom čase už viem pomenovať, čo ma urazilo...príbeh na mňa pôsobí akoby rebélia bola niečo zlé , čo treba odstrániť a rebeli sú vlastne len citovo nezrelí jedinci, ktorým treba kúsok lásky, pohladenia a oni sa postupne vplyvom dobrej spoločnosti unormalizujú a zaradia ako plnohodnotní občania...paráda

01.08.2011 3 z 5

O lásce O lásce Paul Verlaine

potrebujem inú zbierku nie o láske...a celkovo jeho milenca mám prosto radšej Rimbaud ruluje

13.07.2011 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

pamätám jak sme sa v krčme nad vínom s kamoškou učili naspamäť Smrť umelcov :D neviem či to bolo z kvetov zla, ale určo od Baudelaira...snáď by sme ju ešte aj dali dokopy ak by sme sa stretli :D

Beatnici Beatnici Marián Andričík

skutočne kvalitne prepracovaná antológia, zíde sa každému, kto má rád beatnikov, pomôže v orientácií medzi jednotlivými autormi, kto ako písal ako vyzeral, trošku o živote a potom má človek aj lepšiu predstavu,keď číta Kerouacove diela

Velké trojhvězdí Velké trojhvězdí Guillaume Apollinaire

čo by na tom malo byť pod 5 hviezd? nie som jak Alenka z Mochovec, viem, čo idem čítať a či sa mi Apollinaire, Eluard a Prevert pozdávajú...ich básne thats all

Kočka v nás Kočka v nás William Seward Burroughs

ak ste nečítali nič od Burroughsa, nie ste vyložení milovníci Beat generation, a ešte ak ste akoby nepoetické typy prudko neodporúčam, lebo by sa to tu zvrhlo na všeobecné plkanie na autora

13.07.2011 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

výborné dielo, ktoré je vpodstate thriller, ale s velmi decentným násilím, kde sa stretnú dve úplne odlišné osobnosti, jeden predstaviteľ človeka bez vlastných názorov ( radový, priemerný človek /ovca ) a umelca, človeka tvorivého, žijúceho, ktorému je odoprená sloboda.. prvá polovica knihy je rozprávaná z perspektívy únoscu, zberateľa motýlov, ktorý vyhral veľký obnos peňazí a rozhodol sa uniesť svoju vysnívanú ženskú, aby ho spoznala a druhá polovica je písaná z pohľadu Mirandy, mladej maliarky, unesenej neznámym mužom a zavretej do luxusne, ale nevkusne zariadenej pivnice ... často sú v nej rôzne odkazy na maliarov, na umelecké diela, fajn sa to číta, odporúčam :)

10.07.2011 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

kniha, pri ktorej sa človek musí pripraviť, že násilie je tam páchané na každom a kadejakými spôsobmi...napriek tomu mi násilie nepríde glorifikované ani nejak obscénne , knihu vnímam ako spoločenskú kritiku, a nepoznám nikoho komu by sa MP páčil kvôli násiliu ako spomína eraserhead, najkrajšia bola u mňa tá zmena presvedčenia od bodaj by zhebol, somrák jeden ku nie chudáčisko, nech ho nechajú na pokoji :D forma mi prišla zaujímavá, aj keď prvých pár strán človek skutočne tým skomoleninám z iných jazykov nerozumel, neviem, ako ostatným mne to prišlo skôr zabavné ako otravné :) bola to jedna z mojich prvých nebrakových nefantasy kníh a teda som aj poriadne dostala príbehom cez papulu :D :D

10.07.2011

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

proste solidne Bcko nic viac, ziadne myslienky, vela krvi, vela srandy :D :D ak tam clovek nehlada filozofiu, chce sa len zasmiat tak je to spravna volba

09.07.2011 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

mainstream ma vždy prekvapí aká až doočibijúca plochoplytkosť dokáže dojať masy...ale toto snáď už nič v blbosti neprekoná, ale to si každopádne myslím zakaždým... pre mňa za mňa nech nemám city, pochopenie, ale určite mám lepšie veci na práci ako čítať o nejakom upírovi na bydielku, ktorý je chorý z nejakej holky, šak tam ide dokonca až o hovno v celej knihe, jak sa hovorí Not my cup of tee.. mne je to jednoducho celé nesympatické a ako by mi to mohlo byť po vôli však to ľudia povyšujú na umenie ! aj ja keď idem na WCko tak si prečítam trebárs Kulhánka, ale netvrdím, že to má v sebe nejaké tajomné, skryté nuansi a že človek potrebuje špeciálny cit a je vlastne nezrelý, keď mu to nesadne :D lol holka zadalaaa :D pravý pseudoľavičiar, že jo :D :D kam sa podela klasika a knihy, ktoré o niečom vypovedali.. bojím sa, že raz sa na ne zabudne a všetky nahradia takéto bláboly

12.04.2011 1 z 5

Raz aj v pekle vyjde slnko Raz aj v pekle vyjde slnko Pavel Hirax Baričák (p)

sprosta sranda, ale bola :D

12.04.2011 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

niečo človek chce a celý vesmír sa poskladá ochotou vyplniť to?...stačí sa pozrieť na ľubovoľný squat, či pre nich vesmír funguje na iných princípoch? začať môžem akýmkoľvek Coelhom, myšlienky sa opakujú, stále tá istá odrhovačka dokola

12.04.2011 2 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

myslienka noveho jezisa na praskovacom lietadle ma celkom pobavila, ale bolo to davno, viac neviem hodnotit, uz ma to new age vobec nebere

12.04.2011 3 z 5