milena8281 milena8281 komentáře u knih

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Tak hodně štěstí, Lisbeth .....
Celá série mi naprosto učarovala, tak strašně dobře se mi to četlo, bylo to napínavé a já prostě chtěla vědět, jak to dopadne. Souhlasím s komentáři níže, že tenhle poslední díl působil trochu zmateně, chybělo propojení obou hlavních postav a možná, že Lagercrantz opravdu nemohl jinak, když jejich charaktery byly určeny Larssonem. Některé části byly akční, některé méně, jako celek to ale hodnotím pozitivně. A mrzí mě, že už je konec.

14.06.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Dočteno.
Celá trilogie se dobře četla, byla velmi příjemná. Prožívala jsem osudy s hlavními hrdiny a jen jsem si říkala, jak je dobře, že člověk neví, co ho čeká.

13.06.2020 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Zazvonil zvonec a pohádky je konec :) . Moc hezky se to četlo, jen tedy ve filmu byl závěr trochu jiný, a možná i trochu akčnější. Jinak Xemerius byl boží, jeho vtipné komentáře byly největší zpestření. Mít ho neustále po boku by asi člověku brzy lezlo na nervy, ale byl fakt nejvtipnější postava celého příběhu. Knihy asi znovu číst nebudu, i když se mi líbily, filmy si ale určitě pustím ještě mnohokrát.

10.05.2020

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příjemné čtení. Jsem zvědavá, jak s dějem zamíchají světové události v 2.díle.

03.05.2020 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Nádherný příběh. Asi je to takové nenáročné oddychové čtení, ale všechny příběhy přece nemusí být dramatické a plné zvratů. Vždyť občas má každý v životě období, kdy věci pohodově plynou. A některé z postav si zvratů a dramat užily dostatečně. Lilly si podle mě zasloužila, aby se jí do cesty pletli ti správní lidé s pomocnou rukou.
Po dočtení mě napadlo, že housle vlastně klidně mohla dostat i Ellen - a bylo by to i logické, protože ona měla k houslím blíž než Lilly - uměla hrát na housle a věnovala se jejich restaurování. To by ale byl jiný příběh.
Užila jsem si každou stránku a pokud se mi dostane do ruky další kniha této autorky, s chutí si ji přečtu.

28.03.2020 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Krásné vyprávění o době dávno dávno minulé a také o době poměrně nedávné. Při čtení jsem si říkala, jak rychle se společnost a doba mění. Na začátku minulého století byly rozdíly mezi jednotlivými společenskými vrstvami velmi pevně dané a viditelné. To ale naprosto změnila nejprve 1. a potom definitivně 2.světová válka. Po nich už nic nebylo stejné. A pak je tu příběh z 90. let - zase úplně jiná doba. Třeba právě na životě hlavních hrdinek je to nejvíce patrné. A zároveň jsem si při čtení uvědomovala, oč jednodušší by studium a vyhledávání měla Petra dnes - v době internetu.
Kniha mě zaujala nejen obálkou, moc se mi líbily obě dějové linky. Střídání po kapitolách mě udržovalo v napětí - vždy jsem se těšila na další. Konec trochu překvapil.

25.03.2020 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Nádherná obálka.
Příběh milý, ale ne výjimečný.
Patřím ke čtenářům, kterým se víc líbila historická dějová linka.
Četlo se celkem dobře, ale četla jsem krátce po knize Slavík (Kristin Hannah) a snad to, že šlo o podobný příběh (Francie za okupace), způsobilo, že mě to trochu nudilo. Navíc při srovnání právě těchto dvou titulů bohužel Hortenziová zahrada dost zaostává.
Hrdinek historického příběhu mi bylo dost líto, ani jedna bohužel nenašla své štěstí, po kterém tolik toužila. Já vím, že to se v životě prostě stává, ale přiznám se, mám radši dobré konce, a trochu mi bylo líto, že ani jedné se nepoštěstilo.

05.03.2020 3 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Jedničku jsem zatím nečetla, nicméně mi to nijak nevadilo. Situace, které Ellen prožívá, jsou úplně ty samé, jaké občas prožívám já, nebo mi to aspoň přišlo velmi povědomé. Hodně jsem se nasmála.

07.01.2020 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Velmi příjemné čtení, moc se mi to líbilo.

19.12.2019 5 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Zajímavý vhled do způsobu, jakým Murakami tvoří svá díla. Bylo pro mě docela šokující, kolikrát vlastně svou knihu čte, přepisuje a upravuje, než je hotová dle jeho představ. Ta neuvěřitelná poctivost a systematičnost úplně rozbourává představu o tom, co znamená být spisovatelem. Věřím, že to takhle nemají všichni, ale určitě většina děl nevzniká pouhým napsáním na první zátah. Nejvíc mě asi zaujala (a pobavila) kapitola o škole. Navzdory všemu, co si myslíme o Japonsku, jeho životní a technické úrovni, je legrační, že ve školství řeší vlastně ty samé problémy, jako u nás.

17.12.2019 4 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Celkem sympatický příběh ze života, dobře se to četlo.

03.12.2019 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Třetí kniha, kterou jsem od autorky přečetla, a zatím musím říct, že Na co Alice zapomněla mě bavilo nejvíc. Její knížky se dobře čtou, ale přijde mi, že v paměti neuvíznou. Epilog super.

21.10.2019 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Tak tohle byla moc pěkná jednohubka. Příjemně strávené odpoledne. Jednoznačně doporučuji k přečtení.

13.10.2019 5 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

příjemná oddychovka na letní večer, potěšila, pobavila, nenudila a relax s ní byl bezva

16.06.2019 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Skvělý román od vynikajícího autora. Napínavé od začátku až do konce, velmi čtivé. Asi se budu opakovat, ale Peter May mě baví.

12.06.2019 5 z 5

Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Rhys Thomas

Kniha se mi dostala do ruky čistě náhodou, až jsem si v první chvíli říkala, jestli ji vůbec budu číst. Přečetla. Nejdřív jsem si říkala, že ten kluk je ujetej. Pak mi ho v jednu chvíli bylo tak líto, až mě to rozbrečelo. A na konci už jsem mu fandila, protože si to prostě konečně zasloužil. A teď říkám: vůbec to nebylo špatné. A moc dobře se to četlo.

28.05.2019 4 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Náherná kniha. Příběh v této knize vůbec není to hlavní. Vychutnala jsem si každičkou stránku od začátku až do konce. Moc milé čtení.
Doporučuji užívat po troškách, tak 5-50 stránek denně. Působí jako antidepresivum.

22.05.2019 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Mně se to líbilo. Sedí mi styl psaní, dobře se to čte a rychle to odsýpá.

15.04.2019 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Dočteno. Neumím si ani představit ty hrůzy, které ti lidé prožívali, utrpení a neustálou hrozbu smrti.
Pamatuji si, že ještě na základce jsme měli besedu s pánem, co za války pracoval v Německu na nucených pracích. Dodnes si něco z jeho vyprávění pamatuji. A to už je nejmíň 30 let. Na pasáže z této knihy budu pamatovat úplně stejně .... minimálně při škrábání brambor.
Nikdy nesmíme zapomenout na tuhle strašnou dobu. Je potřeba to neustále připomínat a nikdy už to znovu nedopustit.

25.11.2018 4 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Pokud jste nikdy nesbírali známky, tak po přečtení této knihy budete v pokušení.

16.09.2018 4 z 5