milan2310 milan2310 komentáře u knih

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Nezkažen věděním jsem začal Kulhánka číst odzadu. Nejdřív Vyhlídku na věčnost, teď druhý díl Klubu.
Baví mě to, ale než se vrhnu na první díl, dám si pauzu.

02.05.2024 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Jo, toto mě bavilo.

24.04.2024 5 z 5

Stella Maris Stella Maris Cormac McCarthy

Velmi neobvyklá kniha. Jednu chvíli jsem to chtěl vzdát, ale dočetl jsem. Jen si autor překladu asi mohl odpustit ten doslov

07.04.2024 4 z 5

Miloně mám rád. Kniha se nese v laskavém duchu. Jen mi připadlo, že se v ní pár věcí opakuje vícekrát.

01.04.2024 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Četlo se to úplně samo. Hořko-skadké, má to spád

29.03.2024 5 z 5

Výpravy na Východ Výpravy na Východ Fitzroy Maclean

Velmi čtivé, poučné, a přitom zábavné.

09.03.2024 5 z 5

Návod k použití železnice Návod k použití železnice Jaroslav Rudiš

Čekal jsem od této knihy trochu něco jiného. Působila na mě trochu roztříštěně. Přesto jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí a našel jsem zde i nejednu inspiraci.

19.02.2024 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Přes svůj rozsah a téma neuvěřitelně čtivá.

01.02.2024 5 z 5

Z nuly na pět Z nuly na pět kolektiv autorů

Člověk se dozvěděl nějaké ty podrobnosti z historie deníku, které ještě nebyly publikovány. Je tu pár textů již vydaných.
Hlavním důvodem, proč jsem si knihu pořídil (kromě snahy tuto partu dále podpořit), byly podpisy členů redakce a kompletní soubor titulních stránek deníku.

05.12.2023 4 z 5

Čtvrtá zeď Čtvrtá zeď Sorj Chalandon

Začátek se mi kousal hůř, pak začal pochmurný dej rychle ubíhat.

26.11.2023 5 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Čtivě napsané, klobouk dolů. Poslední dvě kapitoly se mi četly dost těžce, ale to je prostě život.
Četl jsem souběžně originál a český překlad. Je mi jasné, že překládat knihy není jednoduché, ale překlad mi občas připadal těžkopádný, párkrát evidentně nebyl využit potenciál vtipu originálu (respektive nebyl vtip objeven vůbec).

20.10.2023 4 z 5

Hledání českého příběhu: Úvahy nad minulostí, současností a především budoucností naší společnosti Hledání českého příběhu: Úvahy nad minulostí, současností a především budoucností naší společnosti Libor Stejskal

První část skvělá, většina druhé části "trpí syndromem starých novin", ale dá se. A v poslední části opět více zajímavých myšlenek.

01.07.2023 5 z 5

Bubáci pro všední den Bubáci pro všední den Pavel Buksa

Příjemná a pohodová jednohubka. Jsem rád, že se mi podařilo sehnat velmi zachovalý exemplář prvního vydání.

19.06.2023 5 z 5

Každý je zločinec Každý je zločinec Ed Brubaker

Komiksy jsem měl rád jako kluk. Vzpomínám, že jeden mi mamka v práci okopírovala na cyklostylu. Ještě teď cítím tu lihovou vůni, na jejíž šedi se zadrhávaly fixy, kterými jsem se to snažil trochu vybarvit. Přetržka přišla na konci základky u sešitů DC a/nebo Marvela, přitažených spolužákem z Maďarska.
Teď jsem prošel již třetí v krátké době. Maus i Azimut se mi líbily, ale Criminal mě fakt chytil. Díky tomu jsem se rozhodl i do budoucna prokládat svoji "normální" četbu komiksem. Snad budu mít ve výběru štěstí.

10.04.2023 5 z 5

Panoptikum hříšných lidí Panoptikum hříšných lidí Jiří Marek (p)

Velmi čtivé

07.04.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Toto se mi četlo hodně dobře.

29.03.2023 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Trochu mi dělala starost tloušťka knihy, když jsem si ji vypůjčil. Ale román plyne svým, sice pomalým, ale přirozeným tempem, a musím říct, že mě příběh zaujal a líbil se mi.

04.03.2023 5 z 5

Námořní slepota Námořní slepota Michael Romancov

Velmi poučné, a přitom čtivé

08.02.2023 5 z 5

Věda podle abecedy Věda podle abecedy Petr Koubský

U některých pojmů jsem čekal něco víc, ale celkově mě kniha bavila a přinesla mi nové poznatky.

12.09.2022 5 z 5

Živly české vědy Živly české vědy Lenka Vrtišková-Nejezchlebová

Zajímavé a mnoha různých ohledech poučné, přitom dobře stravitelné.

Souhlasím se @swenney ohledně té vazby. Já s tím bojoval tak, že jsem se snažil knihu moc neotvírat

30.04.2022 5 z 5