milamarus Online milamarus komentáře u knih

Pouto Pouto Mark Watson

Výklad pana Watsona o životě svatebního fotografa je obdivuhodný, a kniha na mě působila skoro jako televizní reportáže, které obvykle prolamují společností přijaté normy a říkají nahlas to, o čem se obvykle mlčí. Pěkně (ne)vybíravě, v živých barvách!

Pokud zrovna také po něčem dychtivě toužíte, a nemůžete se vyhnout myšlence, co by na to řekli ostatní – přečtěte si tuto knihu. I když víte, že vše co se od počátku věků po člověku žádá je, aby se zařadil mezi ostatní, budete čekat na to, jak se situace vyvine. Dominikova síť činů a rozhodnutí je vystižena autorem velmi dobře!

11.06.2015 5 z 5

Sebevraždy slavných Sebevraždy slavných Libor Budinský

Při vší úctě ke všem osobnostem v této knize zmíněných, tuhle knihu jsem na jeden zátah číst nedokázala. Ať je sebevražda jakkoliv nadčasový a celkem všední způsob řešení, tolik bolestných příběhů je nutno číst po kouskách…

27.05.2015 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Při čtení knížek jako je tato začínám mít strach, že jsem stará, protože omezená smlouva s časem a honba za štěstím mi nejdou dohromady. Vlastně i přijít na to, co by mě (jako neumírající) udělalo šťastnou, a alespoň na chvíli zažehnalo ten nepříjemný pocit “kdy to přijde“, je pro mou hlavu těžké. Pro Tessu ne. Ta to vidí z jiného úhlu. Ví, že umírá, a proto občas neposlouchá lékařská doporučení ke zdrženlivosti, občas není obezřetná. Chce žít (a žije) naplno!

Myslím, že její sobecké odhodlání - díky kterému štěstí pocítí - stojí za Vaše povšimnutí…

27.05.2015 5 z 5

Beze jména Beze jména Debra Webb

Ačkoliv zápornou postavou není největší padouch světové literatury, kniha Vám směle nahradí několik televizních pošťuchování Dempseyho a Makepeaceové. A možná, že zas budete chtít být jako oni a živit se vyšetřováním těch, kteří porušili pravidla. :-)

Nespravedlnosti zmar!

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Kdyby mi někdo řekl, že mi k přiblížení se alespoň sedmihodinovému spánkovému limitu budou bránit dva Rusové shánějící nevysezená kuřata, nevěřila bych! Očekávejte explicitní části válečné doby a těšte se na několik osudových okamžiků, které daly vzniknout jednomu spokojenému manželství.

Easy? Easy? Tammara Webber

Proč se některým zdá, že ten kdo způsobil utrpení (bolest, ponížení) více lidem, je hoden trestu více než ten, kdo ublížil jednomu?

Chápu, že čím jsou lidé spolu déle, tím více si myslí, že jsou si navzájem vědomi svých schopností a kostlivců ve skříni. A chápu, že si tudíž myslí, že ví, co od druhého čekat. Ale neochvějně čekat s potrestáním na dobu, kdy jich bude mít ten člověk ve skříni celý hřbitov?! To mi, Kennedy, hlava nebere….

Nicméně - dočteno! A rovnou říkám, že muže jako Lucas, který mi naslouchá a nekritizuje, který ví, co potřebuju, bych brala. Komplikovanost čert vem.

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

Představte si finskou krajinu – je tu klid, v rozsáhlých jezerech se to hemží rybami a není tu nikdo, kdo by vás otravoval. Prostě úžasná scenérie, která dokáže osvobodit Vaši duši i od toho největšího trápení. Jediným problémem je čas, který můžete pohledem na ní strávit. Než Vám dojde vzduch, musíte se vrátit k realitě a opět utíkat z čelistí spravedlnosti. Ačkoliv jste to tak dělali celý život, teď víte, že to sami nezvládnete. Vezmete proto s sebou protentokrát auto a bodyguarda. Absolvujete několik krátkých (nejen slovních) přestřelek s poškozenými a těmi, kteří u Vás mají otevřený účet. Vysypete ze sebe co Vás tíží, a nebudete mít strach. Dnešní den je totiž na umírání stejně dobrej jako každej jinej…

Víc takových knížek!!!

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Moje první setkání s tématem Aspergerova syndromu. Nikdy bych si nemyslela, že mě ten příběh a Jacobův svérázný styl vyprávění tak dostane. Málokdy se ke knížkám vracím - jejich čtení by mi přišlo vzrušující jako anglická čajová párty - ale tady udělám za pár měsíců výjimku.

Líbilo se mi, že situace vidíme z více úhlů, že jednotlivé pohledy jsou řádně oddělené, takže v tom není zmatek, a že ani jedna z postav ze sebe nedělá „železného muže“. Přiznávají, že na všechno sami nestačí. Připouští, co jiného ještě chtějí, jaké jsou jejich skryté obavy, touhy a pocity. Zkrátka: jsou upřímní.

A myslím, že právě to vynášení upřímnosti na povrch je na celém líčení vzestupným elementem!

Čas pomsty Čas pomsty Jeffrey Archer

Mnoho cílů přežilo útok jen proto, že se smrtící pasti ukázaly méně smrtícími, než si ten, kdo je rozmístil, myslel. Aby měl jistotu, musel likvidovat důkladně. Koneckonců metody diskreditace jsou pestré. Za základní lze považovat: matení veřejnosti nejasnými informacemi a vytváření záhad.

Pěkně zmodernizovaná klasika Dumasova díla!!!!

Povinnost kapitána Povinnost kapitána Stephan Talty

Nechci být ke svému dosavadnímu životu nevděčná, a proto říkám, že mi přálo mimořádné štěstí. Včera jsem sledovala zprávy a měla radost z toho, že nám nevykradli byt, že mě při cestě z práce nikdo neoloupil a především, že nikdo neusiloval o můj život. Jinými slovy převážná většina těch s nimiž přicházím do styku jsou dobří, inteligentní a tolerantní lidé.

Richard Phillips takové štěstí neměl. Jako kapitán nákladní lodi se stal (jako vůbec první Američan) zajatcem pirátů, kteří už pár staletí razí cestu: když něco potřebuju a nedostává se mi to, zaopatřím si to tou nejkratší možnou cestou. Kapitánovu porážku ale nečekejte. Rozhodl se je vyburcovat k poznání, že tohle není případ „jak to vždycky chodí“.

Přitažlivá kniha!

Pravidlo dvou minut Pravidlo dvou minut Robert Crais

Nepovažujete-li za zbytečné trávit čas přemítáním o dobrých a špatných stránkách člověka, lépe pro Vás. Tato sonda do mysli bankovního zločince a jeho návratu do reality, jež je zahalená do největší bolesti jakou může rodič zažít, Vám přemýšlet umožní. Já osobně mám ráda takové knihy. Ukazují, že věci mají zřídka pouze jednu příčinu.

Vraždy slavných Vraždy slavných Libor Budinský

Existuje mnoho lidí, které neznáte. Jedni se nechají zabít pro ideje nebo iluze. Druzí se domnívají, že život nestojí za to, aby ho žili. Dvě možnosti, které mají společnou nechuť kráčet po dlouhé cestě vyšlapané ostatními. Ani jednu nelze zlehčovat nebo podceňovat, neboť byly v naší historii mnohokrát vymyšleny a realizovány (viz Popravy/Sebevraždy slavných).

Pak je zde ještě ten třetí typ lidí – kriminálníci, kteří hledají prostředky, jak by si mohli vzít, co by jim jinak nepatřilo. A to se bez určité fatální konfrontace s ostatními neobejde.

Tragédie slavných Tragédie slavných Libor Budinský

Pozoruhodná směs osobností, které byly vybrány monomaniackým autorem. Navíc opět v nahuštěném tempu - jeden list, jeden příběh - které jako by demonstrovalo důvod vzájemného obdivu či averze ústící v nešťastný konec. Jsem ráda, že jsem s nimi mohla strávit chvilku. Při určení vhodného adepta do seminárky budu mít jasno.

23.05.2015 5 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Setkání muže, který kolem sebe (ačkoliv neměl nijak zvlášť vypracované svaly) dokázal vytvořit ovzduší fyzické hrozby, a ženy, která poznala, že si může rozmyslet, kam chce dojít, nikoliv změnit místo, odkud vyšla.

Doporučuji!!!

Základní zákony lidské blbosti Základní zákony lidské blbosti Carlo M. Cipolla

Nenápadná kniha se zajímavým návodem.
Víte jak se zbavit zločinu? Prý by stačilo, aby všichni členové společnosti jakožto dokonalí lupiči měli možnost v pravidelném pořadí přesouvat bohatství z cizích rukou do svých vlastních. Tak by se jejich zájmy nekryly, pouze uspokojovaly a svět by se nacházel ve stavu dokonalé stability. Prý.

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Netuctový příběh o životě na syrský způsob. Skutečná žena hovořila o sobě, své rodině, o nenávistném, cynickém a chladnokrevném světě, ve kterém lidé brojí proti lidem pocházejícím z odlišné společenské třídy a odlišného názoru. Poukazovala na nedostatky života žen a zdůraznila, že o svobodném bytí či solidaritě nemůže být v tamní společnosti ani řeči. Moji pozornost si udržela všech 221 stran.

Názor ať si udělá každý sám a ať si tam jezdí, má-li čas a jistotu, že jeho cestovatelská činnost nebude mít pro něj škodlivé následky.

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

skutečný příběh o muži, který si v pravou chvíli dal za cíl překonat sám sebe....

22.05.2015 5 z 5

Václav Havel: Žebrácká opera (program) Václav Havel: Žebrácká opera (program) Olga Šubrtová

část, kdy MACHEATH zasvěceně poučuje ostatní o tom, jak si neohrozit děvkařské vyhlídky, nemá chybu!

22.05.2015 5 z 5

Svědek z Norimberka: hlavní americký tlumočník při soudních procesech s válečnými zločinci Svědek z Norimberka: hlavní americký tlumočník při soudních procesech s válečnými zločinci Richard W. Sonnenfeldt

,,Samozřejmě že lidé válku nechtějí. Proč by měl chtít nějaký chudý povaleč ze statku riskovat svůj život ve válce, když se v nejlepším případě může z války vrátit na statek živý? Přirozeně, že obyčejní lidé válku nechtějí, ať jsou to Rusové, Angličané, Američané nebo Němci. To je pochopitelné. Ale nakonec to jsou vůdci státu, kteří rozhodnou, kterým směrem se bude politika ubírat, a je vždycky jednoduché lidi dokopat tam, kam je třeba, bez ohledu na to, zda se jedná o demokracii, fašistickou nebo komunistickou diktaturu či parlament.
Lidi lze vždycky přimět k tomu, aby poslouchali lídry. Je to snadné. Musíte pouze říct, že jsou v ohrožení, a pacifisty obvinit z toho, že nejsou vlastenci, a že vystavují zemi nebezpečí. Takto to funguje v každé zemi.“

H. Göring

22.05.2015 4 z 5

Rekvalifikační kurz Rekvalifikační kurz Ondřej Neff

A jak ten proces ZNOVUZAVEDENÍ nejvyššího trestu začne? Třeba takhle. Kdo ví.

Zpráva ze dne 17. července 20XX
Na základě tlaku vycházejícího z mínění veřejnosti dospěl prezident k závěru, že je pro zachování celistvosti českého národa nutné zahájit proces likvidace. Poté co Parlament ČR posoudil priority, a vláda navzdory těžkostem ve státním rozpočtu uvolnila finanční prostředky, vypisuje Ministerstvo spravedlnosti konkurz na významnou exekutivní pozici ve státní správě – kata.
Nabízíme: nepravidelnou pracovní dobu a nadprůměrný plat
Fyzické předpoklady kandidátů nejsou, a s ohledem na jejich diskriminační povahu ani nemohou být, stanoveny.
Pozice však vyžaduje:
• určitý stupeň patologičnosti (tvrdé povahové rysy, schopnost uzavřít se před utrpením druhých a nedopustit proniknutí slitování),
• odborné znalosti,
• praxi – kandidát musí mít zkušenosti s organizací externích pracovníků, kteří s ním jakožto se „zvoleným nositelem úkolu“ bez ohledu na bezpečnostní rizika a předpisy budou spolupracovat. Jejich počet se však omezuje rozsahem finančního zajištění z každoročně přidělovaných vládních prostředků.
Kandidáti splňující tato kritéria budou v příhodné době, nejpozději však do konce tohoto roku zhodnoceni komisí Ministerstva spravedlnosti. Závěry komise budou poté předloženy na společném zasedání vlády.
Přihlášky do konkurzu posílejte na adresu:

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16