MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je to moje první knížka, kterou jsem četla ve spojitosti s pracovními tábory na Sibiři. Vyhovovaly mi opravdu krátké kapitoly, které by měly být u všech knížek s tímto tématem. Jediné, co mě mrzelo, že jsem se na konci knihy dozvěděla, že postavy v knize jsou smyšlené. U těchto knížek vždy s hlavními postavami soucítím a vytvořím si k nim vztah a ráda si pak zjišťuji více o jejich životě. Tady to bohužel nešlo, ale to nijak nesnižuje kvalitu knihy.

28.07.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Wow.. Zase mě paní Mornštajnová dostala... Je to úplně něco jiného, než jsme od ní do teď měli možnost číst, ale za mě rozhodně palec nahoru. Zážitek z knihy jsem asi schopna shrnout pouze do jedné věty: Jsem strašně vděčná, že jsem se narodila do svobodné země.

19.05.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ach jo... Tohle zase bylo něco... Stále ještě pořádně nevím, jak sepsat svoje pocity... Tohle by se vůbec nemělo dít. Každé malé dušičce bych přála, aby na světě měla alespoň jednu osobu, která ji obejme a bude jí dávat najevo, jak moc je milovaná. Jsem ráda, že tuhle knihu čtu ještě jako bezdětná, protože si nedovedu představit, o kolik více by mě kniha zasáhla.

03.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Za mě hodně zajímavá kniha, od které jsem nevěděla co čekat. Je to moje první kniha od autorky a na mém seznamu byla proto, že všude jsem na ní četla spoustu chvály. Musím říct, že kdybych už z nějakých jiných knih neměla zažito to, že text nemá přímou řeč, tak bych byla asi zmatená, ale takto už jsem se dokázala v textu orientovat a v této knize mi to vůbec nevadilo. Vyhovovaly mi i krátké věty, díky kterým mi text rychle utíkal a knihu jsem měla rychle přečtenou. Líbilo se mi, že byly popsány tři etapy v životě tří kamarádů, a my můžeme sledovat, jak se v průběhu let chování každého z nich proměnilo. Vlastně nejen chování, ale i vztahy mezi nimi. Jediný, co mě mrzelo byl otevřený konec, který přináší spousta otázek co se stalo dál? Za mě je to škoda, ale možná je to autorčin záměr...

03.11.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Po dlouhé době kniha, která pro mě měla originální děj a zápletku. Četlo se to téměř samo, styl autorky mi sednul.

15.08.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Musím říct, že mě od knihy odrazoval už jen ten kůň na přebalu, protože číst o koních, je pro mě nezáživné, prostě je nějak nemám v lásce. Tato kniha mě však mile překvapila. Jako milovnici knížek mě projekt koňské knihovny a její záměr- dopřát knihu každému, kdo o ni stojí, naprosto uchvátil, takže mi nějak nevadilo, že sem tam se prohodí něco o koních. Příběh poukazuje na to, jak těžké to ženy v této době měly, a především také ženy jiné barvy pleti... Je to až smutné, že odsuzování lidí s odlišnou barvou pleti můžeme vidět i v dnešní době, a za těch spoustu let nenastal žádný posun k lepšímu... Opravdu krásný příběh o soudržnosti žen, které se nebojí postavit se proti "pravidlům", která nastavila tehdejší společnost. Odvaha žen, především Marge a Alice byla opravdu pozoruhodná... Teď se asi pustím do Krasojezdkyně a budu doufat, že mi ta koňská tematika nebude vadit ani u této knížky, protože je to jediná kniha, která mi od Jojo ještě chybí přečíst :-)

26.02.2021 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Znovu jsem přehodnotila svou nejoblíbenější srdcovku. Po přečtení Přání pro mě neexistuje větší doják. Hodně mě teda mrzí, kolik smůly může mít jedna osoba a že to nebyl takový happyend jak jsem někde hluboko v srdci očekávala. Na druhou stranu, takový je prostě život. Jenom doufám, že se téhle knize dostane kvalitní filmové zpracování, protože bych si ten příběh ráda prožila znovu...

28.12.2022 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Nazvat oddechovkou to asi nemůžu, kniha může být pro mnohé dívky s nižším sebevědomím povzbuzující. Až u konce jsem zjistila, že jsem četla nejspíš poslední díl ze série, ale snad to ničemu nevadilo. K předchozím dílům se určitě ráda vrátím. Příběh plyne a velmi dobře se to čte. To drama na konci mi přišlo zbytečné, ale na druhou stranu je to také celkem důležitá osvěta.

24.01.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Naprosto krásný příběh o přátelství dvou dívek. Četlo se to jedním dechem, ale ten konec mě trochu zklamal. Čekala bych ho více propracovanější, protože už od 20. stránky jsem se těšila, jak to vlastně dopadne a ve finále to skončilo hrozně rychle a tak nějak nijak.

14.05.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Přečteno na jeden zátah... Čte se to opravdu dobře, a podezříváte z vraždy snad úplně každého... Moje první kniha od autorky a jdu se pustit do dalších.

06.03.2021 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tyhle knihy je vždy těžké hodnotit. Měly by dostat automaticky 5 hvězd už jen za to, že někdo, kdo si prošel peklem, dokáže jinému člověku popsat to, co za hrůzy den co den zažíval a ten člověk to sepíše takovým stylem, že se do osob vcítím na tolik, že mám pocit, že jsem ty hrůzy sama zažila...Je to hrozně zvláštní pocit, který nedokážu popsat. Jsem jen nesmírně pyšná na všechny ty bojovníky, který se nenechaly zlomit, ty hrůzy přežily a předávají svá svědectví dalším generacím, abychom nikdy nezapomněli a vážili si toho, co máme. Ciby, Magdo a Livi děkujeme za to, že jste se s námi podělily o Váš silný příběh.

14.01.2024 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Přiznám se, že u většiny knížek nekoukám na anotace, ale když mě obálka knihy zaujme, přihodím si ji na seznam. Od této knížky jsem očekávala podle obálky, že to bude nějaký erotický román u kterého si oddechnu. Bohužel už po přečtení několika stránek jsem se spletla a říkala si, že tohle bude asi těžké čtení. Několikrát se mi spustily slzy jen tak, nešlo to zastavit... Opravdu krásně a silně popsané, možná zotavení hrdinky nebylo úplně realitě odpovídající, ale já ji to moc přála. A Olíka jsem si zamilovala úplně stejně. Nakonec jsem tento příběh přečetla během jednoho dne, protože se nedá odtrhnout. Těším se na příběh o Malvíně, kterou si prostě musí oblíbit úplně každý díky tomu, jak se zachovala.

04.05.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Penelope je zkrátka sázka na jistotu, kniha se čte sama, takže se ani nenadějete a máte za den přečteno. Je to nejen čtivé, ale i vtipné. A co oceňuji nejvíce, že ke konci nebylo žádné drama, žádné srdceryvné návraty, na které jsem zvyklá u všech knížek.

02.04.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak tohle bylo opravdu povedené. U knihy jsem se smála a brečela, mnohdy i obojí naráz. Těším se na další díl, snad bude pokračovat ve stejném duchu :-)

04.01.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Už dlouho jsem se u knížky tolik nenasmála. Hlavní hrdinka mi byla hrozně sympatická a její chlap snů též. Kniha se četla sama, a doufám, že bude mít kniha pokračování, Cam a Emily by byly skvělý pár.

02.09.2021 5 z 5

Knihu jsem četla jako povinnou literaturu na vysoké škole, která je doporučena pro děti a mládež. Chvíli mi trvalo než jsem se do děje dostala, takže jsem musela číst s pauzami, ale od života na ostrově už se to četlo samo, bylo to velmi detailněji popsané a velmi mě čtení o ostrově bavilo.

21.04.2021 5 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Moje první kniha od autorky, a určitě ne poslední. Kniha je psáno velmi vtipně a čte se opravdu sama. Příběh plyne rychle, nejsou tam zbytečné odbočky, které mi vadí u většiny knížek. Taky je zde zajímavá zápletka, se kterou jsem teda nepočítala a rozhodně kniha nepatří k těm, kde přesně víte, co se v ní bude odehrávat už na začátku. Obě hlavní postavy, jak Natalie tak i Hunter mi neskutečně sedly, a opravdu se k sobě hodily. Občas bylo vtipné pozorovat tu hru na kočku a myš a čekat, kdy se myška nechá lapit. Takže jo, za mě určitě doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od této autorky.

26.03.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Druhý den, druhá přečtená kniha od Shari. To asi říká vše. Autorčin styl se mi opravdu zamlouvá, ačkoliv jsem o víkendu nedělala nic jiného, než přemýšlela o tom, kdo je v které knize vrah. Tady jsem však na rozdíl od knihy Jeden z nás na konci začala tušit, ačkoliv můj první typ byl úplně někdo jiný. Chybí mi ještě dvě knihy od této autorky, takže plány na nadcházející dva dny jsou jasný :-)

07.03.2021 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Colleen je asi jediná autorka, která mě dokáže u každé knihy rozbrečet. S každou knihou přijdou další a další postavy, které mě chytnou za srdce a přinutí mě se do nich vžít. Jinak to nebylo ani v případě Beay a Samsona. Oba poznali život z té nejhorší a nejkrutější možné stránky, a právě díky tomu je to k sobě tak přitahovali. Viděli, že mohou být pro toho druhého tou jedinou správnou a krásnou věcí, která se jim v životě stane. Jsou knihy, u kterých po chvíli zapomenu děj. V tomto případě si všechny pocity a detaily budu pamatovat hodně dlouho.

19.04.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě fajn oddechovka, která se čte sama. Bylo fajn se podívat na 15 let pohledem chlapa a zjistit, že i muži mají své dny :-)

14.03.2022 4 z 5