mil mil komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dočteno. Je mi smutno z toho, jak se lidem těžko žilo. Co vše je potkalo. Děkuji autorce, že události připomněla a poučila mě. Nádherná kniha. Určitě si přečtu i druhý díl, ale musím ten první nechat doznít.

21.03.2022 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Tento smutný příběh mě chvílemi trhal na kusy. Plyne jako řeka, někdy divoce, jindy poklidně.

22.10.2023 5 z 5

Tragický příběh. Je dobře, že je vyprávěn. Nesmíme zapomínat. Kéž by už žádné války nebyly.

08.03.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Dojemný příběh. Tolik neštěstí.

04.03.2023 5 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Velmi silný příběh. Smutný, ale krásný.

02.08.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Bravo. Úžasné pokračování. Hltala jsem od začátku do konce.

19.07.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělý příběh, nápaditý, napínavý. Těším se na další díl.

17.07.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Měla jsem ráda Hvězdnou bránu nebo Star Trek, ale sci-fi prostě nečtu. Díky výzvě jsem přečetla Spasitele. Celkem jsem se jím prokousávala dlouho - té fyziky, chemie, astronomie... bylo fakt hodně :-) - a celou dobu jsem si říkala, jak tohle někdo může vymyslet. Ale byl to skvělý příběh, držel mě stále v napětí a konec překvapil.

15.12.2023 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Ach, pane Čapku, napsal jste silný příběh.

28.12.2022 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Nemám ráda povídkové knihy, ale příběhy o nelehkých osudech lidí a koček se mi velmi líbily. Miluji dobré konce.

02.01.2023 4 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Výborná kniha o excelentním kardiochirgovi a skvělém, houževnatém, pracovitém, přátelském člověku. Byl mi sympatický vždy a po přečtení knihy ještě více. S jeho názory v mnohém, možná ve všem, souzním. Autor se úkolu, po kterém úplně neprahnul, zhostil báječně.
Rozhodně doporučuji přečíst

12.06.2022 5 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Autorka opět nezklamala. Prostě hezký příběh. Prostředí ostrova (i když vymyšleného) je tak krásně popsáno, že jsem se tam při čtení chtěla přenést a vše vidět. Ve skutečnosti na takovýchto ostrovech musí být velice těžký život, takže raději zůstanu ve svém milovaném Českém středohoří.

24.02.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

A mně se to líbilo. Napínavé, sympatická hlavní hrdinka, milý pes, šíleného geniálního padoucha z vlastních řad dopadli. Jen ten konec mě rozčílil než jsem si uvědomila, že bude pokračování :-))).

10.08.2020 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Když jsem uviděla letošní výzvu a výběr mezi Kingem a Austenovou, bylo jasné, že King to nebude. Naštěstí jsem se o své volbě a nechutí číst horory zmínila Osici. Ta mi doporučila Dračí oči a jsem za to moc ráda. Je to skvělá pohádka, skvělý příběh. Souhlasím s komentáři pode mnou.

17.06.2023 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Mám ráda historické detektivky a i tento příběh se mi líbil. Sice to nebyla Kuislovic familie, ale i tak to stálo za to. Hvězdu strhávám za tiskové chyby. Bohužel to je pro mě rušivý element.

06.09.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Jsem naprosto spokojená. Opět spousta napětí, tajemství se postupně odkrývají. Už se těším na vyvrcholení.

29.08.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Nádherná kniha, kterou jsem kdysi přelouskala, i když jsem měla k dispozici vydání ve slovenštině. Chystám se na ni po letech , ale tentokrát v češtině :-)

03.06.2020 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Joanne Rowling

Jako mohlo to být kratší, ale detektivka dobrá. Bylo zvláštní se pročítat všemi těmi tweety. Moc jsem fandila Cormoranovi a Robin jako detektivům i jako lidem.

12.04.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Aye, bylo to super romantické čtení. Skotsko, hrad, dobré jídlo, Vánoce, milí lidé, rodiny, přátelé a láska.

14.08.2023 4 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Bylo to takové odpočinkové čtení s mikrokurzem z genetiky. Chvílemi mě Paige (i s autorkou) rozčilovala, ale poslední třetina mě dojala k slzám. A to jsem ji dočítala v tramvaji cestou domů a doufala, že si mých mokrých očí nevšímají ostatní spolucestující :-).

25.03.2022 4 z 5