MikySkjaera MikySkjaera komentáře u knih

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Skvělá kniha, která u mě několikrát ťala do živého.

07.10.2023 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Kniha se mi líbila dokonce víc, než slavné Osvícení, na které navazuje.

15.03.2023 5 z 5

Matka a syn poutníky v Japonsku Matka a syn poutníky v Japonsku Alena Bímová

Krásná kniha, škoda, že tak krátká. Těším se na čtení pokračování.

01.09.2021 5 z 5

Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Tim Voors

Skvělá kniha! Moc mě mrzelo, když jsem dočetl do konce.

22.08.2021 5 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Skvělá kniha. Popisuje život bez příkras takový, jaký je a vede člověka přijmutí zodpovědnosti za sebe a svůj osud.

28.12.2020 5 z 5

Větrné toulání v hedvábných časech Větrné toulání v hedvábných časech Miloslav Nevrlý

Krásná a inspirativní kniha pro všechny tuláky a milovníky přírody.

28.12.2020 5 z 5

A tak tedy jdu... A tak tedy jdu... Jiří Dynybil

Moc pěkné. Knihu jsem si užil. Prosté vyprávění o chůzi krajinou, jídle a spánku, těch nejobyčejnějších a zároveň nejzákladnějších věcech v životě člověka. Pro mě osobně byla i povzbuzením, že ani vyšší věk a zdravotní neduhy nás nemusí zbavit možnosti zažít dobrodružství.

19.01.2020 5 z 5

Jak vykládat tarotové karty Jak vykládat tarotové karty Barbara Moore

Útlá kapesní knížečka slibující svým podtitulem snadné zvládnutí výkladu z tarotových karet. Myslel jsem si, že to bude nějaký povrchní laciný návod, ale opak je pravdou! Je to velmi hezky napsaná knížka a zároveň jednoduchá, ale praktická a funkční příručka, která oživí vykládání tarotu dokonce i těm, kteří nejsou již úplnými začátečníky.

06.01.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak tohle byla jízda!!! Nebál jsem se u toho (jako někteří), ale bylo to tak dobře napsané, že mě to nutilo číst pořád dál. Měl jsem pocit, že na každé další stránce se dozvím něco důležitého a když jsem se to dozvěděl, hned jsem potřeboval vědět něco dalšího. Prostě kniha, která vás rozruší a pak běží v šíleném tempu, které nepřestane dokud nedočtete poslední stránku. Jozef Karika umí!

20.02.2017 5 z 5

Táborské popraviště Táborské popraviště Jaroslav Hojdar

To místo znám dobře. Jako děti jsme chodili se školou na táborské popraviště povinně na kladení věnců, ale až při čtení téhle knihy a osobních příběhů popravených, které v ní jsou na mě dolehla celá ta hrůza a místy mi šel mráz po zádech a oči se mi zalévaly slzami. Je dobře, že ta kniha vznikla.

11.12.2016 5 z 5

Tajemství brdských vrcholů I. Tajemství brdských vrcholů I. Jaroslav Vogeltanz

Nádherné fotografie, vyčerpávající informace, výborná kniha!

27.11.2016 5 z 5

Ohně z ráje Ohně z ráje Dan Simmons

Svižný vtipný příběh, plný dobrých nápadů a napětí. Potěšilo mě i shledání s Cordií Cookovou Stumpfovou a Mikem O´Rourkem z Černého léta.

27.10.2015 5 z 5

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

Vynikající kniha. Vzhledem k předchozím komentářům jsem se trochu bál těch slabších pasáží, kterými se budu muset prokousat, ale nic takového jsem nakonec v knize nenašel. Čtení jsem si užil a skoro mě mrzí, že už jsem dočetl. Vedle Černého léta je to pro mě zatím nejlepší Simmonsova kniha.

20.09.2015 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Po Mlhách Ölandu a Smršti spíše zklamání, ani jsem to nakonec nedočetl.

03.09.2015 2 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Moc pěkná kniha. Koupil jsem jí v knihkupectví s levnými knihami a objevil jsem díky ní pro mě nového autora, jehož knihy mě baví.

03.09.2015 5 z 5

U počátků vod U počátků vod Jan Kobzáň

Krásná kniha! Do komentáře se všechno nevejde, ale napsal jsem o knize na svém blogu. http://moje-kniha-stinu.blog.cz/1407/u-pocatku-vod-jan-kobzan

20.08.2015 5 z 5

Mýty a báje starých Slovanů Mýty a báje starých Slovanů Irena Šindlářová

Kniha není úplně k zahození, ale obsahuje řadu chyb a dnes již vyvrácených názorů. Takže jako úvod do slovanské mytologie a víry bych ji nedoporučil.

14.08.2015 1 z 5

Naši obojživelníci a plazi ve fotografii Naši obojživelníci a plazi ve fotografii Ivan Zwach

Jedinečná kniha s bohatou fotografickou přílohou a s obrázky, které vám umožní správně určit každý druh českého obojživelníka či plaza.

14.08.2015 5 z 5

Keltské horoskopy Keltské horoskopy Vladimír Šiška

Kniha je lepší, než by se podle názvu mohlo zdát.

13.08.2015 3 z 5

Mladé čarodějnice Mladé čarodějnice Silver RavenWolf (p)

Asi nejslabší věc, kterou jsem od autorky četl.

13.08.2015 1 z 5