Mikik Mikik komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zatím se mi z celé série líbila asi nejvíce, Alexe a Lucy jsem si hned oblíbila a moc se mi líbila dějová linka, hned bych se do hotýlku rozjela.

04.11.2022 5 z 5

Nesnáze českých sexbytostí Nesnáze českých sexbytostí Michal Ježek

Bohužel jsem z knihy docela zklamaná. Příběh mi nepřišel originální, což by mi vůbec nevadilo, ale bohužel ani vtipný, což už mi vadilo více. Hlavní hrdinka mi byla značně nesympatická, protože používala vtipy , kterým se možná zasmějí děti ve škole, ale třicetiletá žena opravdu ne. Ano, na rychlém randeti se dá potkat mnoho bizarních situací a mužů, ale toto bylo už opravdu moc. Bohužel mi některé příběhy i celý děj vyzníval v souhrnu nakonec spíš trapně než humorně. Ironický jazýček Hanako si taky představuji trošku jinak. Snad se bude kniha líbit víc jiným čtenářům, ale pro mě to opravdu nebylo vtipné setkání.

17.10.2022 1 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Mě ty jeho hororové povídky prostě baví. Mrtví se někdy vracejí stálo rozhodně za to.

12.10.2022 5 z 5

Molly a kočičí kavárna Molly a kočičí kavárna Melissa Daley

Musím říct, že to bylo moc roztomilé. Sledovat cestu Molly od milované paničky přes temné uličky cizího města až do vysněné kočičí kavárny. Bylo to moc hezké a pro milovníky kočiček to pravé čtení v tomto chladném období :-).

09.10.2022 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Také se musím přidat k těm , u kterých rozhodně vede Beznaděj. Tuto knihu jsem skoro přetrpěla, nebavilo mě to, postavy mi nebyly sympatické a hrozně se to vleklo. Za mě bohužel velmi slabé.

25.09.2022 2 z 5

Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Michal Viewegh

Já nevím, je to vtipné, sarkastické, ale i tak nemůžu říct, že by mi to přišlo dobré. Nechci autora urážet, ani se ho nijak dotknout , jako spisovatel dokázal, že je fakt dobrý. Ale poslední dobou se mi zdá, jako bych všechny povídky někdy už četla. Často se opakuje, stejné vtipy i témata. Už mě to bohužel prostě tolik nebavilo .

15.09.2022 3 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Musím říct, že jsem četla po Pochodu a tohle mi přišlo znatelně slabší. Pořád je to skvělý King, ale něco mi tam chybělo a konec mi přišel už hodně přepísknutý, ale King byl a vždycky bude moje srdcovka . Jen za mě některé jsou prostě mnohem lepší.

10.09.2022 3 z 5

Vánoční anděl Vánoční anděl Petra Nachtmanová

Bohužel mě úplně nenadchlo, ale bylo to milé, oddychové a ve chvíli , kdy se tam objevil psí opuštěnec jsem si říkala, že to bude krásný vánoční románek. Ale ten konec to zabil, to už mi přišlo jak z laciného filmu. Kdyby to zůstalo jen u nalezení lásky, asi bych to ocenila lépe.

03.09.2022 3 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Líbilo se mi to, chtěla jsem trochu utéct od stresu k vánočním a milým věcem a to se mi povedlo. Byla to taková romantická nenáročná jednohubka. Za mě bylo skvělé provázání s minulostí a moc jsem se těšila, jak příběh dopadne. Nejvíc jsem si asi oblíbila Natashu, ta ženská měla ale charisma :-D . Nečekala jsem historicky a dějově přesný román, jen oddych a příjemný pocit po přečtení a toho se mi dostalo.

31.08.2022 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Beznaděj pro mě nebyla lehké čtení, ale sedla mi. Otázka víry mě často provází a King mi v tomto příběhu opravdu padl do nálady. Občas jsem cítila mrazení a záporák Tek byl prostě boží...

30.08.2022 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jedno z mých nejlepších setkání s autorem. Hlavní postava mi byla od začátku sympatická a čím déle jsem s ním v minulosti trávila čas, tím víc jsem mu fandila. Opravdu hodně se mi tento příběh líbil. I když byl plný co by kdyby, a právě o tom to je. Umět vykreslit příběh tak poutavě, že i když je delší, vůbec vás nenudí. A to se u mě Kingovi opět povedlo, vždycky jsem se ke knize ráda vracela a zažívala další dny na pouti za záchranou Kennedyho.

13.08.2022 5 z 5

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Můžu jen říct, že mě kniha vážně bavila i v dlouhých debatách. Autor vážně věděl jak na to.. Jsem ráda, že mám přečteno . Ke konci už jsem se někdy ztrácela v otázkách bytí a nebytí, ale třeba se ke knize někdy v budoucnu vrátím a pochopím zase o kousek víc.

15.07.2022 4 z 5

Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Thilo Wydra

Skvěle napsaná biografie o dvou neskutečných ikonách. Ona není jen Sissi a on není jen ten chladný, krásný hezoun. Byli pro sebe mnohem více. A i když neměli šanci, nikdy na sebe nezanevřeli a tak nějak se provázeli až do smrti Romy. Musím říct, že jsem z knihy opravdu nadšená. Je to čtivé, informativní a zároveň nostalgické.

30.06.2022 5 z 5

Návrat psa baskervillského Návrat psa baskervillského Miroslav Macek

No, horor to opravdu není a žádné poutavé pokračování bohužel taky ne. Tady opravdu autor nenavázal vůbec na nic. Sice se snažil, ale výsledný efekt nikde. Příběh možná plynul, ale taky tam skoro žádný nebyl. Zápletka mizivá, konec strohý a naprosto zřejmý a zmínka o Stapletonovi na konci, to jako bylo vše? Bohužel ilustrace se mi také nelíbily.

24.06.2022 2 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Mně se příběh líbil už od začátku a do děje jsem se dostala velmi lehce, líbilo se mi více myšlenkových linek. Na konci to opravdu bylo velmi nadupané akcí a je pravda, že to bylo trošku úsměvné, jak všem všechno vycházelo a jak moc se autorka snažila vše spojit a na závěr všem dopřát, co si zaslouží.

18.06.2022 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Mnoho komentářů k této knize mě zaujalo mnohem více než samotná kniha. Vůbec mi nesedla. Hlavní postavy jsem si neoblíbila a bylo mi opravdu jedno, co se jim děje. A to u knihy cítím nerada. Takže za mě bohužel setkání s autorem příjemné nebylo.

09.06.2022 2 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Kniha nezačíná úplně vesele, ale to k životu patří. Jedna velká tragédie a různé menší patálie, které hlavní hrdinku potkají, ji uvrhnou do náruče moře. A moc milého námořníka. Oba hrdinové byli sympatičtí a během čtení jsem si je oblíbila. Nic náročného na přemýšlení, i když se rozhodně občas člověk nad životem zamyslí. Doporučuji na nějakou pěknou dovolenou knihu přibalit :-).

09.06.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Musím říct, že se mi tato série začíná opravdu líbit, sice jsem šla od konce, ale myslím, že na pochopení se vůbec nic neděje. Příběh lehce plyne, hlavní postavy mi byly opravdu sympatické. Kodaň se mi opravdu líbila a kavárnu jsem si oblíbila. Na nadcházející letní období je to ideální volba. :-)

26.05.2022 4 z 5

Poslední cesta císařovny Sisi Poslední cesta císařovny Sisi Uwe Klausner

Tak jsem docela nakonec zklamaná. Kniha se skvěle čte, je poutavá a musím říct, že vymyšlený příběh na základě skutečné události začíná opravdu napínavě. Nečekala jsem od toho faktickou knihu, takže beru jen jako naprostou fikci, proto jsem vůbec neřešila, zda se zakládá na pravdě nebo ne. Ale ten konec, ten to tedy docela pokazil. Celkové rozuzlení bylo opravdu přitažené za vlasy a vysvětlení všeho mi přišlo úplně nesmyslné. Takže opravdu velká škoda, protože to vypadalo na velmi dobře rozjetou knihu.

24.04.2022 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Za mě musím říct, že to byla velmi poutavá kniha. Film mě úplně minul, takže jsem vůbec nevěděla, co se bude dít. A musím říct, že se mi ty konspirační teorie opravdu líbily. Příběh byl vykreslen velmi precizně a líbily se mi obsáhlé popisy uměleckých děl, budov a celkově historie.

22.04.2022 5 z 5