MikeDV3 MikeDV3 komentáře u knih

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Naprosto úžasná kniha od které se nedá odtrhnout. Přečetl jsem ji za dva dny.
Určitě doporučuji přečíst. :D

25.10.2015 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Scifi mám velmi rád, ale tahle kniha mě prostě nenadchla.

27.08.2015 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Kniha se četla jedním dechem. Opravdu skvěle zpracované dílo.

01.07.2015 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Čtenář v knize najde docela dost úvahových pasáží, které ho donutí se zamyslet, ale při čtení jsem se nemohl ubránit dojmu, že autor považuje příběh spíš za prostředek ke sdělování těchto myšlenek. Ke konci knihy mi přišly některé věci pořád nedořešené a měl jsem nutkání hledat další strany. Styl psaní je naprosto stejný jako v knize Cesta. Autor chce psát co možná nejvíc autenticky a proto se nezdržuje například značením přímé řeči a nezdráhá se použít nespisovný jazyk. U Cesty bylo použití neznačené přímé řeči ještě zkousnutelné, ale v knize Tahle země není pro starý sledujeme několik postav a občas jsem měl dost velký problém zjistit, která z postav vlastně mluví.

11.08.2020 3 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Kniha rozhodně obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a filozofických úvah, ale styl psaní mi vůbec nesedl. Dělalo mi velký problém udržet při čtení pozornost a některé věty mi přišly takové zmatené. 1984 u mně 100% vede.

05.08.2020 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Zase jsem si uvědomil, že nejlepší věc na sérii Zaklínač je její vtipnost. Opravdu jsem se u některých pasáží musel smát nahlas a to se mi moc často nestává. Taky se mi moc líbí, jak jsou nám všechny doplňující informace o světě postupně dávkovány a všechno je nám vysvětleno citací z knihy před začátkem další kapitoly. Na rozdíl od jiných fantasy sérií, kde často na konci knihy najdete seznam všech jmen a slov, ze kterého vám jde hlava kolem. Příjemně mě překvapilo popis bloudění v poušti. Při čtení jsem měl opravdu pocit, jako bych to zažíval se Ciry. Vedro, žízeň, strach a chuť to vzdát. Jedinou výtkou, kterou mám se týká pasáží, které popisují "politiku války." Upřímně se v tom začínám už pomalu ztrácet a doufám, že se mi podaří udržet krok.

11.04.2020 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Číst Geraldovu hru pro mě byla velmi zajímavá zkušenost. Nikdy jsem nezažil, že bych byl při čtení v napětí kvůli skleničce vody. Kniha byla psychologicky neuvěřitelně propracovaná, ale nebylo to vůbec na úkor příběhu. Nakonec se z toho vyklubal promyšlený příběh. Já zbožňuji psychologické knihy a pitvání se v psychice a myšlenkách druhých lidí, takže pro mě byly tyto pasáže naprosto skvostné a opravdu jsem si je vychutnával.

27.07.2018 5 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Popravdě řečeno moc dobře nevím, co tím chtěl autor říct. Naservíroval nám několik postav, které v podstatě nemají žádnou kladnou vlastnost. Všichni mají nějakou úchylku a špatnou vlastnost, která je v knize opravdu do detailů rozpitvávána. Jsem rád, že jsem si ji přečetl, ale nijak zvlášť mě nezaujala. Jediné, co jsem si z knihy odnesl je to, že všichni lidé jsou někdo hluboko uvnitř monstra schopná naprosto čehokoli.

05.07.2018 3 z 5

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

Kniha mi toho hodně předala. Opravdu musím obdivovat tu neuvěřitelnou upřímnost, se kterou se Jane do psaní pustila. Ukazuje nám jak kladné stránky jejich vztahu, tak i ty horší, které pro ni jistě vůbec nebyly snadné. Moc nejsem zvyklý číst životopisy, takže mi některé části připadaly nezajímavé a nudné a měl jsem problém se začíst. Myslím si, že by také pomohlo, kdyby byla kniha rozdělena do nějakých logických částí. Měl jsem dost problém odhadnout, ve které části jejich života se nacházíme. Celkově hodnotím jako zajímavou a poučnou knihu a rozhodně ji doporučuji čtenářům životopisů a těm, kteří se zajímají o téma handicapu.

04.04.2018 3 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Tato kniha člověka nutí zamyslet se nad otázkou viny a nad tím, zda je pouhý pozorovatel spolupachatelem v případě, že proti zločinu nic nepodnikne. Některé scény ve mně vyvolaly pocity vzteku, bezmoci a naprostého děsu z toho, co všechno je možné způsobit druhému člověku. Nebudu si tady na nic hrát a přiznám se, že jsem při čtení plakal, několikrát. A přesto si myslím, že by tato kniha měla být čtená, protože nutí k zamyšlení.

16.03.2018 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Tato kniha rozhodně nebyla špatná, ale ve srovnání s ostatními knihami od Stephena Kinga mi připadala docela slabá. Začátek byl velmi zajímavý a na čtení jsem se těšil, ale postupem času mi to připadalo zbytečně zdlouhavé a jediným dalším skutečně zajímavým momentem byl pro mě až konec, který mě docela překvapil.

29.08.2017 3 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Velký problém jsem měl s orientací v postavách a často jsem se v těch všech jménech ztrácel. Na druhou stranu musím paní Rowlingovou obdivovat, že dokázala vytvořit velice věrohodnou podobu menšího městečka, které na první pohled vypadá naprosto bezchybně, ale v hloubi duše má každý občan svého nepřítele. Nejvíce mě překvapil závěr a právě kvůli němu stojí za to knihu přečíst.

19.04.2017 3 z 5

Jedná se o skvělou fantasy s podle mě velmi originálním námětem. Rozhodně doporučuji přečíst minimálně kvůli autentickým fotografiím, které jsou naprosto úchvatné.

04.05.2016 5 z 5

Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Mysli! Holce přece nemůžeš říkat vole! Jean-Louis Fournier

Tuto knihu jsem četl už několikrát a rozhodně si ji co nejdříve přečtu znovu. Tak humorný „manuál" slušného chování jsem ještě neviděl. :D

31.12.2015 5 z 5

Noční host Noční host Fiona McFarlane

Kniha byla velmi čtivě a zajímavě napsaná. Velmi zajímavé téma o tom, jak je snadné manipulovat se starými osamělími lidmi. Kniha mi připomněla velmi sledovanou kauzu "šmejdi."

16.11.2015 5 z 5

Tajemství ztraceného náhrdelníku Tajemství ztraceného náhrdelníku Enid Blyton

Tuto sérii jsem četl v dětství a mám na ní samé skvělé vzpomínky. Blytonová mě provázela celým mím dětstvím.

19.10.2015

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Jako nadšence do počítačů a techniky celkově mě kniha opravdu bavila. V knize sice bylo pár pomalejších pasáží, ale závěr to bohatě kompenzuje.
Určitě doporučuji všem nadšencům do počítačů a techniky.

18.10.2015 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Tak tentokrát to nevyšlo. Největší problém jsem měl s nápadem, který autor do knihy vložil. Dělalo mi problém to pochopit. Také jsem měl naprosto jiná očekávání. Těšil jsem se na příběh, který bude popisovat strach z nějakého určitého místa a bytostí, které tam žijí, ale místo toho se příběh spíš věnoval lásce. Autor ale podle mě určitě psát umí, protože popisy lesa a prostředí se mi líbily opravdu hodně. Spojení mezi mnou a autorem v tomto případě ale bohužel selhalo na celé čáře.

30.08.2018 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Svět posmrtného života je v této knize vymyšlen naprosto mistrovsky. Celá myšlenka, že by na onom světě mohla vládnout taková míra byrokracie a nespravedlnosti je nesmírně děsivá. Nezbývá mi než doufat, že skutečná podoba světa posmrti je tomu v knize nahony vzdálená.

24.03.2018 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Velice silný a strhující příběh, který je úchvatný především svojí psychologickou stránkou.

09.09.2017 4 z 5