mijala mijala komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Už od konce druhého dílu, který mi hodně vyrazil dech, jsem se těšila na třetí díl. Když jsem se k němu konečně dostala, tak jsem se na začátku nějak nemohla začít. Trochu mi i vadilo rozdělení kapitol na Tris a Tobiase. Pár jsem tedy nečetla. Včera jsem tomu ale dala další šanci a hned jsem se začetla. Knížka byla napínavá, jako všechny díly, a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. Konec mě ale hodně zarazil. V hlavě jsem měla hodně scénářů, částečně jsem se i trefila, ale jednou částí jsem se netrefila vůbec. Myslím si, že to nikdo nečekal, protože většinou knížky končí happy endem. Tahle částečně také tak skončila, i když se ho nedožili ti, od kterých se to čekalo nejvíce. Po takovýchto závěrech si vždy říkám, že to tak stejně muselo dopadnout, že jinak by to asi nebylo možné. Tak že s tímto pocitem knihu odkládám a dávám jí čtyři hvězdičky.

15.08.2014 4 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Celou ságu mám už rozečtenou dlouho, tak jsem se nemohla dočkat, až dočtu zatím poslední vydaný díl. Pátý díl byl pro mě mnohem lepší než ten čtvrtý, tak že mi čtení šlo jako po másle. Konečně jsem si mohla přečíst příběhy mých oblíbených postav a tak. Ale občas mi některé věci přišly zbytečné, a to hlavně v druhé půlce této části. Jakmile jsem viděla, že název kapitoly neobsahuje jméno jedné z postav, což bylo ke konci docela často, tak se mi už ani tolik nechtělo do čtení. Některé kapitoly mě přímo nebavili, zde konkrétně kapitoly o Victarionovi. Když jsem se zbavila Davose, tak musel přijít on :D. Celkově se mi ale kniha hodně líbila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, který doufám bude dřív, než všechno z předchozích dílů zapomenu. Nechápu jen jedno, Martin napsal dalo by se říci čtvrtý díl o jedné půlce postav a pátý o druhé půlce postav z toho důvodu, aby čtvrtý díl nemusel končit u většiny postav nedodělaně a my nemuseli čekat nějakou dobu na to, jak jejich příběh dopadne. Jenže pátý díl skončil tak, jak nechtěl, aby skončil čtvrtý, u některých příběhů hodně otevřeně. Proto si myslím, že kdyby postavy kombinoval tak, jako v předchozích dílech, tak by možná čtvrtý díl nebyl tak méně oblíbený, jako je, a úrovní by se vyrovnal pětce.

08.08.2014 4 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

z první části čtvrtého dílu jsem byla docela zklamaná, chyběly mi moje oblíbené postavy. druhý díl byl pro mě ze začátku stejný, ale postupně jsem se do něj začetla a líbil se mi hodně. sice mi stále chyběly moje oblíbené postavy, ale oblíbila jsem si nové, a to hlavně Jaimieho a občas i Cersei, protože její namyšlené vnitřní hlasy mě hodně bavily :D. čekala jsem, že kniha skončí trošku jinak, aspon trochu ve stylu třetího dílu, ale co se dá dělat. od série se i tak nemůžu odtrhnout a musim číst dál, protože se nemůžu dočkat, koho dalšího nám Martin zabije :D.

20.06.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

na knížku jsem se chystala hodně dlouho. dnes jsem na ní měla konečně čas a tak jsem se do ní pustila a taky jsem ji hned přečetla. nevím pořádně, co si o ní mám myslet, za jeden den jsem to všechno zhltla a ještě jsem to asi pořádně nevstřebala. ale už ted vím, že se mi líbila a určitě ji doporučím dál. ještě nikdy se mi totiž nestalo, abych měla takhle na krajíčku, a to posledních asi 60 stránek :)

19.05.2014 5 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

pro mě zatím nejslabší díl a předpokládám, že druhá část bude hodně podobná. kdyby Martin proházel trošku kapitoly mezi čtvrtým a pátým dílem, tak by to nebylo na škodu, aspon by se střídaly ty nudné s těmi dobrými. některé kapitoly, a to převážně ty o nový a neznámých postavách, mě opravdu nudí. už se nemůžu dočkat pátého dílu.

05.05.2014 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nejprve jsem viděla výborný film, tak že jsem si musela přečíst i knížku a nezklamalo mě to.

12.02.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

S trojkou je tohle pro mě nejlepší díl celé série. Začátek nabitý, potom trochu příběh zvolnil, ale pak už se to rozjelo a nezastavilo. Posledních asi 200 stran jsem četla jedním dechem. Doteď si pamatuju, jak jsem četla kapitolu Bitva o Bradavice a sochy ožily a všechno se to dalo do pohybu. Sice zemřelo hodně postav, ale tak dalo se to čekat. i když smrt Harryho věrné přítelkyně mě překvapila. Nevim, co si tím Rowlingová kompenzovala. Závěr se také povedl, časové skoky do budoucnosti mám ráda. I když mi tam chybělo vysvětlení plno věcí, které byly v ději načrtnuty.

12.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jednička mě nadchla, dvojka už tolik ne. Co mi nejvíce vadilo byla absence děje. Když už se v příběhu zase něco dělo posouvali jsme se dál, tak hup do postele. Sice se mi to četlo dobře, ale pořád se tam opakovalo to samé.

12.02.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Už jenom proto, že je to Rowlingová, jsem si knížku nemohla nechat ujít. Začátek mě hodně navnadil, ale další stránky mě trošku zchadily. Popisovací část pro mě byla trošku nudná a nemohla jsem se knížky začíst. Pak už se tam alespoň něco začalo dít a chytla jsem se. Rowlingová se nezapře, ale Harry Potter to není. I tak jsem si knížku užila.

12.02.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Jakmile jsem dočetla jedničku, musela jsem na dvojku. Dvojka mě opět nezklamala. Chvílema byl děj trošku utahaný, nejvíc mi asi vadily stavy Tris a občas mi bylo protivná, ale i tak je to výborná knížka. A závěr? Co k tomu dodat. V hlavě jsem měla určitý scénář, co asi tak zjistí, ale že to bude až takto dovedeno do krajnosti, to mě opravdu nenapadlo. Musela jsem si závěr přečíst víckrát, protože ten byl na celý knížce nejlepší. Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu a doufám, že film nezklame a bude se mu dařit jako Hunger Games.

Divergence Divergence Veronica Roth

Knížku jsem přečetla opravdu rychle, protože mě hned chytla. Líbí se mi vytvořený postapokaliptický svět, trošku něco jiného, od ostatních knížek. Také se mi líbí vykreslení hlavní hrdinky. Jediné, co mě mrzí je, že se jsme u výcviku a života mezi Neohroženými nezůstaly déle, protože to mě na tom bavilo nejvíce.

Podařená dvojčata Podařená dvojčata Enid Blyton

Na knížku jsem si vzpomněla náhodou, protože jsem se snažila vzpomenout na oblíbenou knížku z dětství kvůli čtenářské výzvě. Pamatuji si, jak jsem si knížky půjčovala v knihovně a vím, že jsem do nich byla na základce zblázněná, i když mám pocit, že jsem nečetla všechny díly. Zpočátku jsem měla problémy se začít, ale pak už stránky utíkaly. I když už nejsem cílová skupina, tak se mi knížka líbila, i když samozřejmě ne tolik, jako když jsem byla menší.

17.02.2016 4 z 5

Kruh Kruh Mats Strandberg

Z vyprávění kamarádky jsem byla nadšená, tak že jsem se na knížku těšila. Námět byl dobrý, ale podle mě to mohlo být lépe zpracované. Nestalo se mi, že bych nemohla knížku odložit. Když už to vypadalo, že se bude něco dít, tak to zase tak napínavé nebylo. Druhý díl si možná přečtu, ale v nejbližší době určitě ne.

26.12.2015 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

čekala jsem teda něco jiného, ale i tak jsem s knížkou spokojená. některé části mi daly zabrat, hlavně historie jednotlivých stanic atd., ale druhá půlka se četla rychle. poslední kapitola byla nejlepší ze všech, hlavně to "rozuzlení". nad koncem dumám ještě teď a chci pokračování, tak by si autor mohl pospíšit :D.
co mě teda zarazilo, bylo to, že na to jak všichni byli ukecaní a s radostí sdělovali každému své vzpomínky a i to, co nikdo vědět nechtěl, tak nikdo nechtěl Arťomovi říct, co to jsou knihovníci :D. já bych se teda s vysvětlením, že to nejsou lidé, asi nespokojila :D.

03.04.2015 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

dvojka byla trochu slabší než jednička, tak jsem se bála, aby na tom trojka nebyla podobně. ale naštěstí mě tento díl nezklamal a líbil se mi hodně. skoro pořád se tam něco dělo a poslední stránky byly výborné. ke konci příběhu jsem si myslela, že to dopadne špatně a že budu naštvaná, ale kupodivu to dopadlo výborně. tak že pro mě super zakončení celé série.

26.03.2015 5 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

knížka se čte moc dobře a i rychle. i když příběh není akční a ani tolik napínavý, tak mě hodně zaujal. pořád mi ale chybí něco k tomu, abych dala plný počet hvězd, tak doufám, že ve třetím díle se už dočkám.

26.02.2015 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Knížka je výborně napsaná a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. I přesto na mě působí docela ponuře, a to hlavně závěr, protože vám už pomalu začne docházet, co se vlastně stalo. Nejradši bych knížce dala 4 a půl hvězdiček, kdyby to bylo možné, protože na plný počet hvězd to ve mě zanechalo až moc rozporuplných pocitů. Možná to bude tím, že jsem si přála happy end, o kterém jsem věděla už od začátku, že se ho nedočkám.

13.01.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale přesto jsem pokračovala ve čtení a začetla jsem se. když jsem ale byla u 50 stránky, tak mi kamarádka řekla, co se v knížce stane, a úplně mě přešla chuť číst. nakonec jsem se po pár dnech odhodlala a pokračovala ve čtení. knížka se mi hodně líbila, podobá se autorově druhé knížce. určitě doporučím dál.

28.10.2014 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

dloho jsem se chystala na čtení, abych stihla jít do kina, ale pořád na to nebyl čas. konečně jsem si čas našla a okamžitě jsem se do knížky začetla. při čtení mi neustále hlavou běhaly různé teorie co, jak a proč. neustále se něco dělo a já byla vždy naštvaná, když jsem musela knížku odložit. konec byl hodně napínavý, i když trošku nesplnil moje očekávání. poslední dvojstránka mě ale navnadila na druhý díl, tak že rozhodně doporučuji přečíst a doufám, že druhý díl bude také takto zajímavý.

07.10.2014

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

když jsem knížku začala číst, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. začetla jsem se do ní už od začátku, ale pořád to nebylo ono, abych ji hltala. to se ale změnilo asi 200 stránek před koncem, který jsme četla jedním dechem. sice tam není žádná pořádná akce, ale postupné odkrývání případu bylo hodně dobře napsané. až jsem si kolikrát vodítka spojovala dohromady jako Strike. dlouho se mi nestalo, abych měla chuť číst v noci, tak že jsem se s touhle knížkou vrátila do svých skoro až dětských let, kdy jsem pozdě do noci četla Harryho Pottera. nakonec jsem dočetla po druhé hodině ranní a říkala si, že si musim koupit další díl, protože Cormoran Strike určitě zase zaválí, stejně jako Rowlingová, která se v knížce nezapře.

23.08.2014 4 z 5