Miisha Miisha komentáře u knih

Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Chris Roberts

Tuhle knížku jsem vyhrála v soutěži na stránkách Luxoru. Je to krásně zpracovaná kniha o jeho životě, jsou zde nádherné fotky (které jsem nikde jinde neviděla)... jsem opravdu ráda, že sem jí vyhrála. A kdykoliv si jí prohlížím, tak mě jenom mrzí, že odešla tak úžasná herecká hvězda, jako byl Heath. Byl a pořád je Osobnost...

14.10.2011 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ehm.. tak sem (asi jako mnohé čtenářky) ze zvědavosti sáhla po Odstínech šedi. Nejvíc mě vytáčel styl psaní . Stále se opakující slova, věty. Hlavní hrdinka je na svůj věk a dobu, ve které žije abnormálně naivní a nezkušená. Všechno, co je nad rámec její chápaní, je špatné, úchylné.. a to její trapné podvědomí, které na ní neustále řvalo: Děvko!... dalším, a dost velkým, zklamáním byl fakt, že odstíny šedi mají být erotický román. Pořádnou soulož bych mohla spočítat na prstech jedné ruky. Původně jsem chtěla dát knížce 2 hvězdičky (protože pan Gray mi přišel zajímavý v tom, jakej byl tajnůstkář.. ale na konci mě dost zklamal, choval se jak ukňouranej čokl s ocasem mezi nohama).. tak dávám 1. A to se ještě držim, abych nedala odpaaad :)

07.09.2013 1 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Nádherná, vtipně napsaná kniha.. kdykoliv jí čtu, dostanu chuť na pořádně vychlazené pivo a jitrnici :)

11.09.2011 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dárek od tchyně k svátku... počáteční obavy vystřídalo nadšení! Kniha je neuvěřitelně vtipná a čtivá :)

02.11.2015 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Truman Capote

Jedno velké zklamání... nic víc, nic míň.

08.05.2012 2 z 5

Nejlepší díl z celé řady HP. Jak knižně, tak i filmově.. tento díl prostě vede.. :)..

11.09.2011 5 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Tak vlastně nevím, jak zareagovat. Než jsem se dala do čtení, přečetla jsem si zde komentáře čtenářů a říkala jsem si: "Proč to nezkusit?". Málokdy píšu negativní recenzi, o to víc mě mrzí, že po dost dlouhé době jednu napsat musím. Abych byla upřímná, kniha mi přijde, jak vykradená Cizinka (ze 16. do 21.stol. přímou cestou skrz oheň? Nešťastná láska... boj o holý život?). Nápad super, ale provedení hrůza. Ilustrace taky děsivý. Chápu, že se to někomu líbí, ale asi jsem už moc stará a nebo naladěná na jinou vlnu. Ke knize jsem se dostala skrz Knižní výzvu. Nemám ve zvyku nedočítat... zas to nebylo až tak blbý, abych ji vrátila bez dočtení... ale ani tak dobrý, abych tomu dala průměrné 3 hvězdičky. :)

06.02.2023 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

Nádherný příběh, který je tak nešťastně natáhnutý, že věřím, že ho spousta čtenářů vzdá. No... Vyplatí se vydržet!

24.01.2023 4 z 5

Los králem lesa Los králem lesa Ulf Stark

Četla jsem dceři před spaním. Úplně nejvíc ji zajímala hovínka zvířat. Mě se kniha líbila. Jak obsahem, tak graficky. Určitě se k ní ještě vrátíme.

26.07.2021 4 z 5

Ježeček jde do světa Ježeček jde do světa Ulf Stark

Četla jsem dceři (33 měsíců) na dobrou noc... Milá knížka s poučením, které chápou i malé deti. A v knize jsou moc hezké obrázky!

21.07.2021 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Dárek k Vánocům. Fakt mě to nebavilo a přečetla jsem jen ze slušnosti. Když už to začalo být trochu zajímavé, kniha skončila...

03.01.2021 2 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Ach jo... ztráta času. Už po pár stránkách mi bylo jasný, že jsem udělala dobře, když jsem si knížku nekoupila. Bohužel zklamání na celé čáře. Děj lehce předvídatelný, scény nedotažený, hlavní hrdinka je na pěst (fandila jsem její ségře) a v závěru, když už nemá kdo umřít, umře postiženej brácha... Pokud je vám 13 a utápíte se v romantickejch fantasy románech, určitě je to to pravý ořechový... ale pokud hledáte jenom něco na oddech, tak tohle rozhodně ne! :)

01.03.2015 odpad!

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Knížka bezvadná, četla se jednim dechem... jen jsem si při četení přišla jak třináctiletá puberťačka :D... byla jsem taková "juchavá", stále se culící (doma, v tramvaji, v práci,...)... jsem zvědavá na další temný hrdinky :)

17.02.2015 3 z 5

Ela a kouzelné baletní střevíčky Ela a kouzelné baletní střevíčky Darcey Bussell

Četla jsem s dcerou (5let). Moc krásně napsáno, nádherný kouzelný příběh. Těšíme se na další díly.

05.01.2024

Bob a Bobek na cestách Bob a Bobek na cestách Pavel Šrut

Vtipné, tak akorát krátké pohádky. Super před spaním.

02.06.2022 4 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Četla jsem 3,5 leté dceři před spaním. Strašně ji to bavilo. Těšila se na čtení :).

22.05.2022 4 z 5

On On Clare Empson

Vlastně ani nevím,co si o knize myslet. Vic jak pulka knihy naprosto zbytečná. Postavy nesympatické, úplně z jiného světa. Od autorky si rozhodně už nic nepřečtu.

27.12.2021 1 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Růže pro Algernon prostě nezklamala! Několik let jsem si brousila drápky, že si jí přečtu a letos se mi to konečně podařilo... nádherný, poutavý příběh se smutným koncem.

17.01.2015 4 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Ani jsem neměla snahu dočíst...

17.01.2015 1 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nemohla jsem se odtrhnout! :) zažrala jsem se u první věty a nepustilo mě to až do konce. Suprová zápletka! Třesu se na další díly :)

20.09.2013 4 z 5