Mickhesh Mickhesh komentáře u knih

Deus Ex: Černé světlo Deus Ex: Černé světlo James Swallow

Kniha není špatná, ale těžko říci, pro koho je určena. Vše působí neosobně a tak nějak napůl. Za mě 65%. Jako doplnění universa Deus EX dobré, jako sci-fi moc neobstojí.. pro skalní fanoušky to není, ani pro lidi co se setkají poprvé s tímto světem.

23.05.2023 3 z 5

17.01.2023 4 z 5

Waldvilla Waldvilla Miroslav Stuchlý

Pro mě osobně velice příjemné čtení :-) 70%

11.01.2023 4 z 5

Pes a motorová pila Pes a motorová pila Tacuki Fudžimoto (p)

Japonská správná úchylárna :-))) 80%

25.12.2022 4 z 5

Akira 2 Akira 2 Katsuhiro Otomo

Pokračování japonske mangy nabité akcí a i zajímavým dějem. Za mě 80%.

15.12.2022 4 z 5

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Westerny já rád a ani jednu knihu z universa JFK jsem nečetl, Žambocha však ano. Tohle je dobrej Western (s prvky světa JFK) ale konec knihy je na mě trochu moc ulítlej (trochu moc komiksovej :-D Bylo by to 80% za knihu bez konce.. s koncem 70%.. jinak fakt za ty prachy dobrá četba.. Uvěřitelné charaktery se svými motivacemi, prostředí.. koneckonců i scénář hezky šlapal..

20.06.2022 4 z 5

Úvod do psychologie Úvod do psychologie Zdeněk Helus

Četl jsem druhé revidované vydání a mohu jen doporučit. Poskytuje základní okénko do problematiky psychologie a doporučuji pro začínající zájemce pro toto odvětví, nebo jen lidi, které tyto věci zajímají. Na světě by možná bylo lépe, kdyby si každý přečetl tuhle knihu a trochu pochopil tak, co se kolem něho děje. Kniha je napsána srozumitelně i pro laiky. 100%

15.06.2022 5 z 5

Zápisky za hranicí uvěřitelného Zápisky za hranicí uvěřitelného Pang Im

Chtě nechtě jsem musel tuto četbu odložit. Zřejmě se to chce ponořit do doby a země když byla kniha napsána. Takhle to působí velice nezáživně, ptž povídky a zápisky jsou totálně bez poenty.. snová vidění typu úředník/literát někam šel a viděl démony a pod. ale to je tak vše, konec, žádná penta, gradace příběhu, rozuzlení.. Nedávám ani hodnocení, bo vím, že jsem to prostě nepochopil. Pro Slovany holt tato kniha není.

24.05.2022

Led Led Pavel Korněv

Upřímně jsem nečekal kdo ví co bombastického, ale já i autor zřejmě máme zálibu ve hrách jako je Metro nebo Stalker. Zde je to akorát říznuté magií. Kniha není špatná, jsou tu zajímavé charaktery a vůbec nevadí, že hlavní hrdina přežije vlastně všechno (v případě Baklyho se to osvědčilo). Bum bum akční scény, které jsou pro mě nezajímavé v každé knize tu hezky odsípají, člověk se nenudí. Celá kniha se čte dobře, možná trochu delší. Vždy kupuji celé sérky knih najednou, ptž shánění jednotlivých vyprodaných dílů později stojí čas a úsilí. Zde se koupě 5ti dílné sérky zdá se vyplatila. Kniha hodnocená bez konce 70%.. Za debilní těžko uvěřitelný závěr, má nakonec jako celek 60%.

17.12.2021 3 z 5

Legenda o Rovenu Legenda o Rovenu Jindřich Rohlík

Hodnocení 70% je pro tuto knihu celkem trefné. Kvalita knihy jest kolísavá (50-70%). I to jak vás dokáže překvapit. Co je dobré jsou charaktery a humor. Možná že kdyby se to trochu ořezalo, ptž třeba čtvrtka začátku knihy by se klidně mohla smrsknout na půlku, tak by se nic nestalo. Mno máme tu ještě další 3 díly této tetralogie :-)

25.11.2021 3 z 5

Křižáci 2. díl Křižáci 2. díl Henryk Sienkiewicz

Pro mě osobně byl druhý díl trochu zklamáním, avšak díl první nastavil laťku až příliš vysoko. Prakticky tu nečekejte moc překvapení, až na jedno a de facto už to dočtete jenom pro to aby jste věděli jak dopadnou hlavní charaktery této knihy. I tak krásných 80%, ptž vezmu li v potaz stáří knihy a další věci, tak se jedná o velkolepější dílo, než jsou tací dnes sepsat na NTB. A díky této knize musím hledat knihu Suchý čert a Divoký sokol :-)

09.09.2021 4 z 5

Krutost Krutost Kojoharu Gotóge

Entré aneb první díl :-) 70%

19.06.2021 4 z 5

Nalehko Nalehko Petr Kosek

Zdravím. K této knize se paradoxně dostanete po prvním neúspěšném přespání venku a nachozených 50km. Začnete zkoumat co dělat jinak a dostanete se k této knize, ačkoli by jste si jí měli přečíst jako number first. Pro zkušenější borce už tolik informací nepřináší, nicméně opakování je matka moudrosti. Určitě tam každý nalezne něco, co nevěděl. 90%.

17.05.2021 5 z 5

Černý mezi černými: a jiné kapitoly z instruktorských cest Černý mezi černými: a jiné kapitoly z instruktorských cest Pavel Černý

Kniha velmi dobrá, která přibližuje bez příkras putování instruktora p. Černého po celém světě a spíše z těch míst, kde by jste to nečekali. Je psána dost barvitým slovníkem, známí tak p. Černému, který se jinak angažuje Liga Libe (práva střelecké komunity v ČR) pokud něco někde napíše. Jedna z mála knih dost přínosná, s mnoha fotografiemi uvnitř. Za mě 110%.

13.05.2021 5 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Totalni topovka!! 90%

04.03.2021 5 z 5

Můj příběh jménem POLICIE Můj příběh jménem POLICIE Jan Duda

Tak trochu příručka pro ty, kteří se chystají do policejního sboru. Pro ostatní spíše vztyčený prst nad absurditou tohoto spolku. 70%

11.02.2021 4 z 5

Zelená krev 3 Zelená krev 3 Masasumi Kakizaki

Trojka ušla, rozhodně tomu nechybí nic, co by člověk čekal od oddechového čtení. 80%

21.01.2021 4 z 5

Zelená krev 2 Zelená krev 2 Masasumi Kakizaki

Trochu horší druhý díl. 70%

21.01.2021 3 z 5

Berserk 3 Berserk 3 Kentaró Miura

Trochu lepší než druhý díl, hlavně konec, který nás posune zase trochu jinam a dál.. 80%

21.01.2021 4 z 5