Michelle.Bee76 Michelle.Bee76 komentáře u knih

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Kniha byla pro mě do cca poloviny strašně nudná, zdlouhavá a o ničem. Musela jsem se přemlouvat a prokousat se těmi stránkami, ale od poloviny začala nabírat na obrátkách. Nakonec jsem ji od té poloviny přečetla na jeden zátah. Dávám 4*, ale i tak musím negativně ohodnotit vleklost děje. Knize by slušelo zeštíhlení o 100-150 stránek.

Co mě ještě docela štvalo u této knihy, že jsem zřejmě měla e-knihu "paskvil", protože v textu bylo ohromné množství pravopisných a tiskařských chyb, nevím, zda to bylo "kazové" e-vydání, ale rušilo mě to ve čtení. Některá slova byla úplně jiná, jako když překládá z cizího jazyka do češtiny automatický překladač.

16.01.2023 4 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Tento typ hororu jsem četla poprvé a musím říct, že se mi moc knížka líbila. Ty emoce, co se během čtení v člověku misí - to nemá chybu. Nemám výtky ani k rychlozávěru, kdy už jsem byla tak napružená a v dychtivém očekávání, zda to slavné Společenství a Calhoun dojde konečně k tvrdému zúčtování, že mi nadmíru vyhovoval. Pár věcí si člověk musel přečíst "mezi řádky" (pahýlové, dobrovolníci), ale o to víc běhal mráz po těle a o to víc to bylo děsivější, když čtenář pochopil náznaky... Za mě skvělá hororovka, co se dobře čte.

30.10.2022 5 z 5

Vražda v krajině přízraků Vražda v krajině přízraků Petra Nachtmanová

Krátké krimi příběhy s leckdy zajímavým koncem...

03.09.2022 5 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Dala jsem ji šanci prvních dvacet stran. . . Jak tu někdo psal - moc krve, moc násilí - a to nejsem žádná citlivka - nuda, šeď, nezaujala, nedočteno, odloženo hluboko na dno skříně.

07.05.2022 odpad!

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Fantom z Blackwoodu - Darcy, proboha, co jsi to provedla!? Zatím nejhorší kniha ze série Strašidelné domy. Nechtěla jsem napsat "odpad", ale daleko to k tomu nemělo. Kniha se neskutečně vleče, kdy 3/4 knihy jsou úplně o ničem. Jako čtenář jste v jistém napětí, co přijde jako první; pořádná duchařina nebo konečně sex ..? Ale ono nepřichází ani jedno. Navíc hlavní hrdinka je neskutečně nesympatická "samice skotu" a i když se snaží vystupovat jako tvrďačka, je to v celkovém pojetí ufňukaná, zakomplexovaná a ublížená chuderka, kdy její "prozření" skoro v závěru knihy je až směšné.

Doufám, že toto byla jediná slabá kniha v této sérii Strašidelných domů, psaní Darcy Coates jsem si oblíbila, a to velmi. Ale tato kniha, na kterou jsem se moc těšila, byla nepopsatelným zklamáním. To i kniha "Duchové rodiny Folcroftů", kterou jsem považovala za pokus Darcy Coates napsat něco hororového i pro mládež, byla fajn a strašidelná. Ještě mi zbývají dvě knihy ze série, tak snad si napravím chuť.

29.04.2022 1 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Nevím, jak začít.. úvod knihy byl v pohodě. Bubáci taky. Jak už tu někdo psal tak manžel Luke si úplně nesmyslně protiřečil (přemlouvání, aby Joss opustila dům, následně vyloženě zákaz z domu odejít). Ke konci knihy je to už taková motanice, že člověk se ztrácí v tom, co je co a kdo je co. Z této knihy mám takový rozporuplný pocit.. A je asi tak stejný, jak rozpolceny byly skoro všechny jeho postavy. :-D

24.03.2022 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nedočteno.. to už fakt nešlo. Špatné.

23.12.2017 1 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihy od Simona Bretta s malým zákeřným miminem :-D - to nepotřebuje ani komentář. Vřele doporučuji, všechny díly jsou super, člověk se opravdu zasměje a každej, kdo má dítě konečně pochopí, jaký je jeho milovaný mimoušek pěkně vyčůraný prevít. :-D

23.12.2017 5 z 5

... a výstupy do údolí ... a výstupy do údolí Jan Pelc

Kniha úplně jiná, co se týká atmosféry (ve srovnání s knihou .. a bude hůř), je nudnější. Ale kniha se mi i tak líbila, i když už to nebylo tak strhující, ale spíše takový líný dojezd, jakoby "nadstavovaná kaše".

23.12.2017 2 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé Adam Nevill

Kniha pro mě byla dobrá tak napůl, mám z ní rozporuplné pocity, je to první kniha od tohoto autora, první setkání s tímto typem hororu. Ne, že by byla úplný odpad, ale možná tomu nedobrému pocitu ze čtení, který je kdesi vzadu v mé hlavě a zdvihá varovný prst nečíst další knížku od tohoto autora, "napomohla" květnatá souvětí, která mě svojí slovní složitostí velmi rušila při čtení a jakoby sekaný děj. Pokud je pravda, že tato kniha byla nejdříve scénářem, tak bych asi raději viděla tento horor zfilmovaný. Za mě hodnotím slabými 3* z 5*. Do budoucna možná dám tomuto autorovi ještě jednu šanci.. poslední.

07.09.2023 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Knížku jsem slyšela jako audioknihu. Musím říct, že výběr interpreta ( Jiří Ployhar) byl úplně tragický, ten člověk neumí vůbec interpretovat knihu a nechápu, že to někdo pustil ven. Možná i díky tomu mi knížka nesedla. Ale téma zajímavé, chvilkama napínavé, závěr byl klasicky přemrštěný. U mně dobrý, tedy za 3*.

01.05.2023 3 z 5

Fantom a jiné horory Fantom a jiné horory Jana Pacáková

Knížka složená z příběhů... Nedočetla jsem. Příběhy nemastné/neslané, nehororové. Při čtení jsem měla pocit, že si spisovatelka úplně zbytečně ubrala psaním této knížky v životě čas, který mohla využít lépe. Za mě velký špatný.

12.04.2023 1 z 5

Kolymský přízrak Kolymský přízrak Petr K. Procházka

Hustý!

20.09.2022 5 z 5

Popelka s hadí duší Popelka s hadí duší Petra Nachtmanová

Knížka krimi povídek. Přečteno jedním dechem. Moje úplně první knížka od autorky a strašně moc se mi líbila. Mám ráda přesně takového mini-krimi příběhy, kdy na konci si řekne člověk: "No, týýý jo!", prostě žádné dlouhé crcání se s dějem, ale jasně, stručně, svižně. Tato kniha mi opravdu "sedla do noty" a za sebe doporučuji milovníkům krátkých napínavých povídek.

29.08.2022 5 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Kniha se pěkně četla, závěr knihy byl drsný, ale patřilo to k tomu. Trochu mě občas překvapovalo vnitřní uvažování Anny. Ale jo, kniha za 3.

14.08.2022 3 z 5

Z notesu svatého Petra Z notesu svatého Petra Jarmila Hašková

Krásná knížka, kterou jsem četla několikrát. Vazba je už zničená, potrhaná, některé stránky vlepeny izolepou, ale stále ji schraňuji v domácí knihovně jako poklad.

25.05.2022 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Co napsat.. vtipné, ze života, úsměvné i k zamyšlení, psáno s nadhledem a milým humorem. Jedna z těch úžasných a pohodových knížek, co si rádi přečtěte po čase znovu. Doporučuji.

02.03.2022 5 z 5

Nechci jen existovat, chci žít Nechci jen existovat, chci žít Terka H (p)

Líbila se mi.

16.01.2022 5 z 5

Draculův zlověstný doušek Draculův zlověstný doušek Miloslav Švandrlík

Já mám prostě Švandrlíkovy knihy spojené s letní večerní pohodou a tyto strašidelné povídky, kdy na konci každé máte údivem otevřenou pusu z toho, jak to vše překvapivě dopadlo, prostě miluju. Všechny jeho "drákuloviny" naprosto hltám a ráda se k těmto jeho knížkám vracím. Jako odpočinkové letní čtení naprosto doporučuji.

22.04.2020 5 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Silná kniha. Alespoň pro mě, i když jsem nic takového osobně neprožila. Několikrát jsem chtěla přerušit čtení, emoce se ve mně střídaly, ale nakonec jsem ji přečetla celou na jeden zátah. Dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy. Obdivovala jsem autorku, co vše vydržela a ještě více ji obdivovala v tom, že o tom byla schopná napsat takto otevřeně, detailně. Některé pasáže mohly být vynechány (její několikrát popisované pocity při vzpomínání), ale celkově mnou kniha otřásla v tom, co vše je schopen udělat otec dceři.

22.04.2020 5 z 5