... a výstupy do údolí

... a výstupy do údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3438/a-vystupy-do-udoli-3438.jpg 4 172 17

Volné pokračování kontroverzního a dnes již téměř kultovního románu "... a bude hůř ", které se odehrává v Česku začátkem 90. let. S obálkou od Vlastimila Třešňáka.

n.ezn.amy
08.08.2023 5 z 5

Volné pokračování příběhů Olina, který se po emigraci z Československa usadí v Paříži, má práci, přítelkyni, kamarády. Události lístopadu r.1989 jen zavedou zpět do Československa a vše se začíná pomalu hroutit .... kde je doma? V Praze nebo v Paříži? Kdo je kamarád a kdo jej chce využít? Výborná kniha o hledání domova, sebe sama a nacházení odpovědí na své otázky až když je příliš pozdě. Moc se mi líbí reálně popsaná atmosféra devadesátých let.

jaroslaf2941
19.07.2023 5 z 5

Chytlavá a zábavná kniha, přečetl jsem ji za jedno odpoledne. Autor se naštěstí vyvaroval přeskakování ich / er formy, které předváděl v knize, která má této přecházet a příběhu tudíž nic nechybí. Olin je naprostý dezolát a zmatený člověk, který neví co chce, a já věřím, že takových mužů žije rozkročeno mezi čr a hranicemi plno. Alkohol, vztahy, alkohol, alkohol, a znovu alkohol až do propasti/údolí, dokud se Vám z toho neudělá blbě. plný počet hvězd.

Šnek86
15.04.2020 4 z 5

...a bude hůř jsem četl už před pár roky a tak bylo příjemné se opět na stránkách knihy setkat s Olinem a jeho životními peripetiemi.Olin je po 15 letech vykořeněný a neví co si s tím počít.Respektive ví, ale je jak vítr a u ničeho nevydrží a nedokáže činit střízlivá rozhodnutí.Nevíte, jestli vám ho má být líto, nebo mu dát pár facek.S pomocí chlastu se z něj stává sebedestruktivní a sebelítostivý hovado, který kolem sebe jen kope a odhání i lidi co to s ním myslí dobře. Příběh byl fajn.Přečteno jedním dechem.

Kviky
17.12.2019 3 z 5

Děj poměrně předvídavý. Přemýšlím jestli mě hrdina víc štval, nebo mi ho bylo líto. Spíš to první. Chápu co má kniha říct, přiblížit onu dobu, a za to taky dávám hvězdy. Jinak Olinův posun mezi A bude hůř, a touto knihou je těžko uvěřitelný, protože se vůbec nechoval ani předtím, ani teď tak, že by normálně fungoval, pracoval, bydlel, měl vztah..

Jirikk
31.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla tam dobre zachycena doba hned po sametovy revoluci.. Mrzelo mne že v knize nenavštívil hospodu U Boučku a třeba svoje rodiče... To mne trochu zklamalo..

david9557
23.07.2018 4 z 5

Atmosféra a popis doby těsně po revoluci

topipig
11.04.2018 5 z 5

Pokračování kultovky "...a bude hůř". Příběh začíná ve Francii, když v Československu vypukne Sametová revoluce a Olin se chce podívat zpátky domů. Víc nemá cenu prozrazovat, snad jen, že kniha je parádně napsaná, čte se jedním dechem a že Olin je totální kretén a idiot, kterýmu chlast úplně vygumuje mozek a on pomalu ale jistě vystupuje do údolí.........

Ladys
21.03.2018 4 z 5

A bude hůř je asi kult, přes který vlak nejede.
Četl jsem kdysi a tak jsem ocenil, že si můžu přečíst pokračování Olinových osudů Venku i Doma.
S přibývajícími stránkami jsem si vzpomněl, že už při četbě A bude hůř jsem přemýšlel, jací až byly máničky rebelové a odkud už to byli jen flákači a ožralové.
Tady je to bohužel už jasné. Olin je idiot, idiot, idiot a ochlasta, co si proleje budoucnost mezi prsty.
Zajímavé je, jak Olin pendluje mezi Paříží a Prahou, tak se pro něj přelévá sem a zase zpět, kde je to Doma s velkým D a kde je vlastně na návštěvě.
Druhá zajímavost je pohled na Česko optikou emigrantů, co tu léta nežili.
S křížkem po funuse doporučuji přečíst.

Michelle.Bee76
23.12.2017 2 z 5

Kniha úplně jiná, co se týká atmosféry (ve srovnání s knihou .. a bude hůř), je nudnější. Ale kniha se mi i tak líbila, i když už to nebylo tak strhující, ale spíše takový líný dojezd, jakoby "nadstavovaná kaše".

edith79
09.03.2017 2 z 5

Ani se mi to nechce moc komentovat. Nebavilo mě to. Atmosféra ...a bude hůř je definitivně pryč. Olin je pořád pako a pakem zůstane.Asi tak.

gaspoda
22.11.2015 3 z 5

je hezké že a bude huř má pokračovaní bylo fajn se k němu vratít a sledovat jeho další životní osudy pro mě to má ale hrozně velké ALE hrozně moc zamrzelo olinovo vyškrtnutí života v klostrdle zajimal me zivot jeho sestry rodiču a "přatel" po padu železné opony. zamrzelo.

Yarwen
18.09.2015 3 z 5

Syrovost z "...a bude hůř" je zaměněna za poměrně jednoduchý příběh o návratu z emigrace, ale chybí tomu nějak grády, spíše by bylo vhodnější zařadit tuto knihu jako čtvrtý díl k té původní.
Olin zahodil líné lemplovství a začal ve Francii pracovat, ale jakoby nějak zhloupnul - po otevření hranic padá kolem krku prvnímu, kdo se namane. Naivní, bez schopnosti řídit svůj život nebo svou hospodu a bez vůle se rozhodnout o důležitých věcech končí vše tak, jak čtenář už tuší od samého počátku. Alespoň malé poučení o tom, že smůlu ani průšvihy v alkoholu neutopíte - umějí v něm obstojně plavat...

Terva
01.05.2015 4 z 5

Má to něco do sebe, ale už to není psáno tím klasickým a zllidovělým humorem, která Jan Pelc použil v trilogii ...a bude hůř. I tak je to velmi zajímavá a lehce čitelná kniha.

kilometr
28.08.2014 3 z 5

Kdyby se Olin nechoval jako naprostý pitomec,dal bych mu o hvězdičku víc.Takhle bude rád,že ho nenakopu do koulí!
Vítej doma,Oline.70%.
P.S. Posílám tykadlo.Zdar.

Yorika
14.05.2014 2 z 5

Docela reálný pohled na to, jak to u nás těsně po revoluci vypadalo.Olin se příliš nepoučil a ani tentokrát to s ním nedopadne příliš dobře.

avel
14.03.2013 4 z 5

Aneb jak si to Olin zase pos... :) Je to dobré pokračování nepřekonatelné knihy. Pro ty, koho zajímá, co se dělo po ... a bude hůř dobré, ale jinak se to nedá srovnávat.

kuti
19.06.2012 4 z 5

Pořád dobrý. Ale ...a bude hůř je tak o dva stupně lepší!!! Ale stojí zato přečíst, protože všichni chceme vědět, jak to bylo s Olinem dál.

Jan Pelc
česká, 1957
2007  84%... a bude hůř
2002  74%Šmírák
2001  90%Bez ohňů je underground
1999  75%...a máš mě rád?
2004  74%Basket Flora

Kniha ... a výstupy do údolí je v