michall17 michall17 komentáře u knih

Stejne jako oba predchozi dily i tento dil je skvely a muzu jej jen doporucit. Diky pane Vondrusko, hned se poustim do ctvrteho dilu a tesim se na dalsi vypraveni..

23.05.2017 5 z 5

zpočátku jsem se trochu ztrácel v ději i v postavách, ale postupně jsem se do knihy začetl a děj vyloženě hltal.. skvělé čtení!! hned začínám číst druhý díl

06.02.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

zpočátku jsem se do knihy nemohl začíst, ale asi po druhé - třetí kapitole jsem vyprávění příběhu dvou rodin podlehl a těšil se na další kapitoly ..je to velmi pěkně napsané oddechové čtení..

27.12.2016 4 z 5

Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky Josef Bernard Prokop

od této závěrečné knihy celé pentalogie jsem toho příliš neočekával, po zklamání z předchozí knihy (z vlády Václava IV.) jsem ale opět nadšen . Závěrečný díl se mi po prvnímu dílu líbil nejvíce.. Osoba Zikmunda Lucemburského a jeho panování nebylo až zas tak negativní, jak se v dobách nedávno minulých učilo ve školách. Opět velmi čtivě napsáno. děkuji

14.11.2016 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

jako velký milovník historie a obdivovatel doby a osoby Karla IV. jsem si přečetl tuto knihu, která je skvěle napsaná a okamžitě vtáhne do děje. vřele doporučuji!!

25.10.2016 5 z 5

Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále Josef Bernard Prokop

dobře napsané, čtivé ale neveselé čtení o králi Václavovi IV. a jeho době

24.10.2016 4 z 5

Antonín Dvořák Antonín Dvořák Renáta Fučíková

Krásná kniha..

27.12.2023 4 z 5

Antonín Dvořák: Život - dílo - dokumenty Antonín Dvořák: Život - dílo - dokumenty Klaus Döge

Dobrá kniha...

11.06.2023 3 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Naprosto skvělá a nepostradatelná kniha pro milovníky cimrmanovského humoru..

10.01.2022 5 z 5

Zahrada života paní Betty (později Boženy N.) Zahrada života paní Betty (později Boženy N.) Miroslav Ivanov

Skvele napsana kniha od Miroslava Ivanova spisovatele literatury faktu..autor pracuje s otazniky kolem narozeni Bozeny Nemcove a jejim udajnem slechtickem puvodu..v knize se lze dozvedet spoustu zajimavych informaci o B. Nemcove, ale i o dalsich umelcich, kteri jsou najak spojeni s jeji osobou a dilem napr. o Adolfu Kašparovi (ilustrator Babicky) nebo o sochari Otto Gufreundovi (zahada s jeho sousosim Babicka s detmi). Od Miroslava Ivanova je to druha kniha (po Novosvetske), kterou jsem precetl a i tako kniha me utvrdila, ze Ivanov je (byl) skvelym autorem

03.04.2021 5 z 5

Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Josef Bernard Prokop

Zpočátku mě to moc nebavilo a byl jsem trochu zklamaný. Po skvelé pentalogii o Karlu IV. (zejména 1. díl Tajný deník) je toto dílko slabší, ale i tak se kniha dobře četla a přiblížila mi smutné události počátku 17. stol. (konec panování císaře Rudolfa II., Bitva na Bílé hoře, poprava 27 českých pánů)

11.02.2021 3 z 5

Výzva dalajlamy světu Výzva dalajlamy světu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Skvele..knihu jsem prectl za dve hodiny a velmi se mi libily myslenky Jeho svatosti.

19.01.2021 4 z 5

Učebnice pro začínající rodopisce Učebnice pro začínající rodopisce kolektiv autorů

Kniha (učebnice) je určena pro začínající rodopisce což má i v názvu, takže za mě spokojenost..

08.08.2020 4 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bronislav Kuba

Krásná kniha..

19.07.2020 4 z 5

Vesnice - Průvodce českou historií Vesnice - Průvodce českou historií Vlastimil Vondruška

Knihu jsem cetl kvuli ziskani informaci pri sepisovani rodinne kroniky. Byla pro mne uzitecnym zdrojem informaci.

07.04.2020 2 z 5

Dopisy Dubence Dopisy Dubence Bohumil Hrabal

Toto poslední období Hrabalovy tvorby, kdy psal dopisy Dubence vypovida o jeho smutném závěru života a zároveň i o událostech listopadu 89 a následujících roků ranné svobody..po knize jsem sáhl z důvodu připomenutí si těchto událostí..

12.01.2020 4 z 5

Piava 1918 Piava 1918 Josef Fučík

Kniha je zajímavá, četl jsem ji zejména z toho důvodu, že na Piave bojoval můj praděda. Vzhledem k tomu, že nemám rád válečnou literaturu, tak jsem knihu četl a přečetl právě a jen ze "studijních" důvodů.

25.04.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se velmi dobre cte.je to prijemnd oddechove cteni..zacal jsem cist Veroniku ale Jachym je rozhodne lepsi.

16.10.2018 3 z 5

Kafkárna Kafkárna Bohumil Hrabal

Klasika jako Ostre sledovane vlaky nebo Tanecni hodiny pro starsi a pokrocile ale i Inzerat na dum nezklamou nikdy..poprve jsem si v tomto svazku precetl Morytaty a legendy, ktere nejsou spatne, ale zaverecne Etudy mne moc nenadchly..

01.05.2018 3 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Mam rad Hrabalovu poetiku. Knihu- novelu jsem cetl uz po několikáté a bylo to příjemně čtení..

13.03.2018 4 z 5