michaelakoc michaelakoc komentáře u knih

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Zde pro mě bude velmi těžké hodnotit. Nechci zde nic přímého spoleirovat, tak bude hodnocení pouze v náznacích. Ale ihned musím říct, že se vůbec neshoduji s většinovým názorem na tuto knihu.
Od samého začátku knihy jsem měla několik problémů s příběhem - bohatá holka, chudý kluk, žádná chemie mezi nimi a všeho moc - rodiče nepřijmou svého syna, protože je homosexuál, oddanost k rodičům, náctiletá těhotná na střední, černoch a bílá holka, muslimská holka a sociální sítě, a pak to velké finále. Nemám problém s tématy, myslím, že to jsou skvělá a vážná témata, o kterých je potřeba psát, ale proč je všechny nastrkat do jedné knihy?
A jak říkám, toto mě napadlo hned na začátku a to jsem ještě nevěděla, o co nakonec půjde.
Mickey je skvělá holka, ale vlastně úplně obyčejná, ničím zvláštní. Ale co si budeme? Doopravdy bychom to tak lehce, kdokoliv, přijmuli?
Myslím, že hlavní postavou příběhu je spíše Julian, jak říkám, žádné jiskřičky mezi ním a Mickey jsem neviděla, tak pro mě bylo těžké se na ně nacítit.
To už jsem byla více dojatá na konci, kdy měla svůj okamžik slávy Lilly.

Do dalších dílů této série se určitě v nejbližší době pouštět nebudu, jestli vůbec někdy. A to sérii Nedotýkej se mě také této autorky naprosto miluji.

19.05.2023 1 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Nechci Vám zde spoilerovat detailně příběh, proto budu hodnotit v náznacích a hádankách, abych Vás o žádné překvapení nepřipravila.

Kniha začíná tam, kde 3. skončila, proto jsem nemohla vydržet a čekat na konec května. Casteel se musí postavit následkům svého rozhodnutí, stejně tak Poppy, která okamžitě jedná, jako pravá Královna, která by pro svého Krále udělala cokoliv. Po boku jí zůstává Kieran, i když ani on nezvládne zaplnit prázdnotu, kterou Poppy cítí.

Poppy už ví, kým je a podle toho bude také jednat. Nebo to opět není celá pravda o jejím původu? I to se budeme průběžně během četby dozvídat. Je odhaleno více a více tajemství.

Poppy nemá tolik času, jako si myslela, aby zachránila Casteela, musí jednat ihned, s Kieranem po svém boku. Casteel se mezitím setkává znovu se svým bratrem, Malikem. Poppy zase s Tawny, která přichází s nečekanými informacemi o Vikterovi.

Prohlubuje se vztah Poppy a Kierana. Oba jsou ochotní pro záchranu Casteela udělat cokoliv, ale i jeden pro druhého. Válka ale pokračuje, i bez nich. Začíná vyjednávání s Krvavou Královnou, Isbeth, matkou Poppy. Chce jen jedno, Maleca, svou lásku a je pro to schopná udělat cokoliv, i ohrozit život Kierana, protože ví, jak je pro Poppy a Casteela důležitý. I díky tomuto dochází k tomu, na co čekám vlastně od 2. dílu a autorka to zpracovala doopravdy nádherně.

V posledních 100 stranách je akce opět na maximu a my nestačíme zpracovávat všechny informace a události, ale v dobrém slova smyslu. A konečně se oficiálně seznamujeme se Seraphenou ...

Naši hrdinové si mysleli, že tímto válka skončí, ale rychle pochopili, že válka teprve teď právě začala.

15.05.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

No, tady jsem měla vysoká očekávání, která se rozhodně nenaplnila. Dávám 3/6. První polovinu knihy jsem se pořád musela přemlouvat, abych to dočetla, že si udělám názor až na konci. A i když je druhá polovina knihy o trochu lepší, tak je to celé postavené na hlavu.
Od samého začátku mi vadil svět víl, který existuje vedle toho našeho a víla si může chodit sem a tam, únosy lidí. A naopak lidská holka, které zavraždili rodiče, žije ve světě víl, je tam spokojená, chce tam zůstat, chce být součástí a co více, chce tam mít nějakou moc. A podotýkám, je jí 17 let. Jakou by tam tak asi mohla mít moc a vliv?
Všemu bych věřila více, i tomu, kdyby se nakonec stala rytířem, jak si původně přála, ale nakonec se z Jude stane hlavní stratég celé knihy? To asi těžko. Dítě si hraje na někoho s vlivem a zkouší rozhodovat. Cardan jí odpřísáhne věrnost, na jeden rok a jeden den.
Postupně dočtu i další díly a jen doufám, že nebudou ještě horší jak tento první díl.

09.04.2023 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Bohužel 2. díl mnohem slabší než ten 1. Jestli jsem měla v prvním dílu pocit, že je to taková pohádka, tak tady už je to spíše taková nepovedená pohádka. Pořád se vše točí dokola a vlastně se nic nestane - miluji Tě, nemiluji Tě, zlobím se na Tebe, naštval jsi mě, chci odejít, nechci odejít, neodejdu, odejdu, budu bojovat, nebudu.

Já bych se na místě Maxona do Americy také nezamilovala. A na místě Aspena bych se na ni také vyprdla. Teď je na tom America jako Maxon na konci prvního dílu, bude o Maxona muset bojovat. Ale očekávám, že se do toho ještě tak 5x zamiluje znovu do Aspena.

Dívím se zde tomu relativně vysokému hodnocení.

01.04.2023 2 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Černooká si mě naprosto získala a od dočtení na ni musím neustále myslet. Jsem ráda, že jsem Annu Musilovou objevila, protože je to velmi působivé dílo české autorky. Příběh Viktorie je tak silný, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout. Hned jsem si domů pořídila také Tamařino souhvězdí, tak jsem zvědavá, zda to bude také taková kvalita jako Černooká.

27.02.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

U této knihy se nebudu moc rozepisovat, protože celkově hodnotím podprůměrně. Příběh mi nesedl a postavy také ne. Je to škoda, protože prvotní námět, zápletka, lehce thriller, lehce fantasy, nebyla vůbec špatná a čekala jsem, kam nás zavede. Kniha mi lehce připomínala další YA thriller Návod na vraždu pro hodné holky, ale jeho kvalit nedosáhla. Věřím, že určitý vliv na mou nespokojenost může mít že nejsem cílovka, ale nevím, nevím.

Vše se odehrává v zapadlém bažinatém městečku La Cachette v Louisianě, kde žijí lidé, kteří mají nadpřirozené schopnosti. Zároveň se zde také dějí velká neštěstí, vraždy a zmizení, která jsou opředená mnoha tajemstvími.

My zde máme sedmnáctiletou Greycie, která se na prázdniny vrací domů, ale není to příjemný návrat. Pár měsíců zpátky zmizela její nejlepší kamarádka, její druhá polovina Elora a nikdo neví, co se s ní stalo. Je rozhodnutá zjistit, co se Eloře stalo. Je zde parta kamarádů, kteří se se ztrátou své kamarádky musí vyrovnat. Nic není, jak bývávalo.

Greycie svým pátráním pomalu otevírá bolestivou minulost, která má možná s Elořiným zmizením něco společného.

Greycie mi nebyla sympatická, ani ostatní postavy. Kdyby se kniha více držela toho tajemna, nadpřirozena a lépe se popasovala s pokusy o romantické linky, mohlo mé hodnocení dopadnout jinak.

27.05.2024 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Abby Jimenez je pro mě relativně novou autorkou, kdy jsem v únoru přečetla 1. díl této romantické série Jenom kamarádi, a hodnotila 5/5. Šťastně až navěky hodnotím o hvězdičku méně, ale pořád jsem si četbu neskutečně užila. Ještě je přede mnou 3. díl Život je příliš krátký.

Je to volné pokračování s jiným hlavním párem, ale události z 1. dílu jsou pro tento důležité, proto rozhodně nepřeskakujte.

Pokud jste nečetli 1. díl, nečtěte teď dále!!!

Jsme 2 roky po smrti Brandona a Sloan stále trpí. Nežije, přežívá. Kristen a Josh se o ni starají, pomáhají, ale to je jediné, co mohou. Sloan zůstává ve své apatii. Až do dne, kdy ji do auta skočí otevřeným střešním okýnkem pes. Nedaří se jí sehnat majitele psa, stará se o něj, chodí s ním na procházky a zjišťuje, že jí to dělá radost.

Majitel se nakonec ozve a chce svého psa Tuckera zpátky. Byl na cestách a myslel si, že je o něj postaráno. Jedná se o známého muzikanta Jasona. Začnou si spolu se Sloan dopisovat a volat a domluví se, že se mu o Tuckera postará, než se vrátí.

I přes telefon si jsou hodně sympatičtí. Oba jsou nezadaní a jiskří to mezi nimi. Je ale Sloan připravená začít si po Brandonovi cokoliv s jiným mužem? Začnou spolu randit, ale je to všechno, jen ne jednoduché. Jason je vycházející hvězda a nese si s sebou vše, co je spojeno s životem celebrit. Navíc ho čeká několikaměsíční turné …

Sloan a Jason jsou jiskřivý pár, chemie je hmatatelná a oba jsou moc sympatičtí. Za mě bych snesla ještě trochu hlubší problémy, jako byly u Kristen a Joshe, ale i tak jsem měla pocit, že čtu nádherný romantický příběh.

14.05.2024 4 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

Od samého začátku jsem měla pocit, že čtu kombinaci Krutého prince a Selekce, v jeden moment dokonce Stardance, ale to pochopíte, až v té části knihy budete. Zdá se Vám, že hodnotím moc nízko, pouze 3,5/5, jak to jen vysvětlit ... Když jsem četla Krutého prince, měla jsem u 1. dílu určité výtky. Když jsem četla celou Selekci, měla jsem také nějaké výtky. No a když vezmu, co se mi nelíbilo v těchto dvou fantasy světech/příbězích, tak přesně to se objevilo tady v Mrazu. Ale obávám se, že to je pouze můj osobní problém a ostatním milovníkům zmíněných sérií to nevadilo, naopak díky tomu tyto série milovali.

Druhá věc, proč hodnotím níže je, že to na mě bylo moc rychlé. Ale zase, znám spoustu čtenářů, co nemají rádi rozvleklé popisy a táhlé příběhy na 400 a více stránek. Takže věřím, že to, co já hodnotím jako problém pro mě, bude pro jiného přínos.

K samotnému příběhu. Máme zde vílu Avu, která žije v lidském světě, protože z toho vílího byla vyhoštěna. V den svých narozenin načapá svého přítele s jinou holkou a vlastně jí dojde, že jí celou dobu využíval. V ten den také vílí král Torin vyhlásí turnaj, kterého se bude účastnit 100 víl a na konci se jedna z nich stane jeho manželkou, vílí královnou. Celé to bude promítat televize.

Ava a Torin se ten den potkávají. Ava je opilá, neovládá se, povede se jí krále urazit. Samozřejmě to někdo natočí. Král má ale tajemství a nechce si najít manželku, kterou by miloval, proto požádá Avu, kterou pohrdá, a ona jím, aby se turnaje zúčastnila a zvítězila. Král Avě pomáhá, jak jen může, proti vílím ženám, které jsou schopny pro vítězství v královském turnaji udělat cokoliv. Sbližují se. Chemie funguje, ale, jak jsem psala na začátku, i jejich vztah byl na mě trochu rychlý, asi bych si užívala, kdyby to bylo více enemies to lovers.

Dozvídáme se malé pozadí toho, že vílí svět pomalu zase pohlcuje temnota. Navíc by se Ava ráda dozvěděla, kdo byli její rodiče. Bylo to doopravdy rychlé, protože i například sestra Torina, Orla, by si zasloužila mnohem více prostoru než 2 nebo 3 scény.

Určitě doporučuji milovníkům romantasy a uvidíte, jak to na Vás dýchne. Mě to bavilo, ale mám výhrady. Další díl si ale určitě také přečtu.

Za knihu k recenzi děkuji Humbook blogerům.

25.04.2024 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

S recenzí na druhý díl jsem cca týden otálela. Chtěla jsem si to nechat rozležet v hlavě a nechat dozrát. No, dozrálo to na lehce nadprůměrné hodnocení, pořád spíše průměrné, ta půlhvězdička navíc je za Rhysanda.

Druhý díl navazuje na události prvního a máme zde Feyre jako vílu, která se chystá na svatbu s Tamlinem. Po Rhysandovi na začátku ani stopy, ani po jejich dohodě z prvního dílu.

Feyre se, pro mě nepochopitelně, trápí kvůli smrti dvou víl, které zabila. Zajímavé, že nad vlkem, kterého zabila a byl to přítel Tamlina i Luciena, se netrápila ani na malý okamžik. Navíc má pocit, jak se na ní Amarantha strašně podepsala. Pro mě je nepochopitelné, že toto si Feyre řeší téměř celou knihu.

Pak tu máme Tamlina, který si chce svou nevěstu držet pěkně doma v bezpečí. Ano, zde souhlasím se všemi názory, že se Tamlin choval jako naprostý parchant, Lucien rovněž. Ale s ohledem na to, že mi Tamlin nebyl sympatický ani v prvním díle, mě toto také nijak nepřekvapilo.

Pak tu máme znovuzjevení Rhysanda. Ano, on je dokonalý. A všechno, co dělá, je dokonalé. A to všechno, co se o něm dozvídáme, je také dokonalé. Ale není té dokonalosti na jednoho vladaře až příliš?

A za těmito “problémy je opravdový problém, kdy král Hybernu chce zaútočit na lidský svět. Hm, ale k tomu se vlastně během druhého dílu nedostaneme.

A nejlepší vtip na konec? Skončíme tam, kde jsme začali. Uf. Celou knihu táhne pouze sexappeal Rhysanda a jeho dvůr. Třetí díl si chci přečíst, ale vím jistě, že tato série nikdy nebude patřit mezi mé TOP romantasy a rozhodně ji nebudu řadit výše jak Skleněný dvůr od stejné autorky, protože to je 100 a 1.

03.04.2024 3 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Na začátku ledna jsem přečetla 1. díl této “hříšné série, Habibi. A hodnotila jsem průměrně, kvůli příběhu, ale už tam se mi líbilo, jak autorka píše, lehce, čtivě a poutavě, proto jsem věděla, že se brzy pustím i do 2. dílu, Candy.

Candyho hodnotím nadprůměrně a čtení jsem si užila. Abych hodnotila výše a více, musela bych se ještě rozbrečet, dostat trochu více chemie mezi Giou a Dorianem a také dostat ještě trochu více z minulosti Virginie.

Mou chybou je, že jsem v 1. díle nevěnovala Gie tolik pozornosti a plně se soustředila na Cassie. Proto, pokud se sérií teprve začínáte, vnímejte i Giu a maximálně i minulost Harryho, tam jsem byla naštěstí pozorná. Pomůže Vám to při četbě Candyho.

Candy je nový majitel LocalX, ale 20 % podniku zůstal Gie. Podaří se mu jí zbavit nebo se spolu naučí fungovat a vést podnik? Dorian se mi jako šéf klubu líbí mnohem více než Harry, snaží se ho vylepšovat, myslí na zaměstnance a to, co dělá, má hlavu a patu.

Moc mě bavily Dorianovy kapitoly z jeho nehezké a nelehké minulosti, kterých bych brala mnohem více. To stejné by se mi líbilo i u Virginie. Oba mají tajemství. Dorian nám ho odkrývá postupně, Gia ho odhalí až na konci. Co s nimi ale pravda udělá?

Už teď se těším, jak spolu budou Dorian a Harry fungovat ve 3. díle. A můžeme se těšit i na Rodiona neboli Monroa. Co mají tito 3 muži společného?

Věřím, že se tam setkáme i s Cassie a Giou, protože i jejich příběh zůstal otevřený. Dorian a Harry a Rodion mají také co řešit. A Taty, pravá ruka Doriana, má také velký problém.

A jak to bude dále s LocalemX? A co po nich bude chtít muž z poslední stránky?

No, mohu napsat jediné, přečtěte si Habibiho, přečtěte si Candyho a těšte se se mnou na Monroa!

05.02.2024 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Kniha Habibi je ze žánru dark romance a hned na začátku jste upozorněni, že toto čtivo nemusí být pro každého, protože se zde vyskytují témata sexu, znásilnění, násilí, drog, prostituce, mafie, toxických vztahů a vulgarismy, tedy 18+. Do čtení jsem tedy šla s obavami, zda toho tam nebude moc a nebylo, nemusíte mít strach. Myslím, že všeho tam bylo tak akorát a navíc to vždy sedělo k situaci.

Nabízí se např. srovnání s knihou Lapeni a to mi Habibi sednul mnohem více a také se mi mnohem více líbil.

Máme tu studentku a spisovatelku Cassie, která se má zúčastnit literární soutěže. Na starost ji dostane Harry, zvaný také Habibi, majitel klubu neřesti a částečně také spolumajitel nakladatelství. Harry Cassie začne ukazovat, že svět není pouze černý nebo bílý a ona to postupně začne zapracovávat do své knihy.

Harry se ničím netají. Od začátku víme, že má divoký a nebezpečný život. Pak tu máme náznaky, že má Cassie nějaké své tajemství. Mně to, bohužel, všechno došlo hned v momentě, kdy se na scéně objevila Victorie.

Jsou zde také zaměstnanci klubu, nevlastní sestra Harryho Sophie, Cassie nejlepší přátelé Levi a Bea, rodiče Cassie, aj.

Kniha se četla skvěle, taková jednohubka. Já ale čekala trochu větší dark romance, proto mi nesedl úplně konec. Zápletku okolo Cassie jsem odhalila moc rychle. A například zápletka okolo Beatrice mohla být hlubší, ostřejší a propracovanější. Tam jsem byla chvíli v šoku, ale vyřešilo se to příliš rychle a lehce.

To ale nemění nic na tom, že se brzy pustím do 2. dílu, do Candyho, protože už na konci Habibiho nám je tento muž krátce představen.

04.01.2024 3 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

(SPOILER) Anotací mě zaujala tato dystopie, která vypráví příběh Sofie, která se po 167 letech probouzí ze stáze do světa plného techniky, minima lidí, kteří jsou navíc velmi slabí. Jsme v roce 2198.

Sofie je na začátku velmi zmatená a nechce tu novou realitu přijmout. Teskní po minulosti. Parťákem a průvodcem se jí stane bioroid Ichiro. Ichiro není robot, ani člověk. Ochrannou ruku nad nimi drží magistra Ava, dcera ředitelky Olsonové, krerá vynalezla bioroidy.

Proti nim se staví doktor Meier a jeho asistent Loebl. Ani Rada není na jejich straně. Postupně zjišťujeme, komu, o co jde.

Sofie hledá své místo v této technologiemi ovládané společnosti a buduje si nějaké možné sympatie k Ichirovi. Seznamuje se s generálem Dandrigem, který pro ni bude mít zajímavou nabídku.

Na konci knihy se objeví velké riziko pro zbytek populace a také pro bioroidy a Sofie bude ta, která se to rozhodne řešit.

Kniha měla skvělý začátek a prostředek, ale konec mi přišel takový nedotažený a zůstalo mnoho nezodpovězených otázek, proto hodnotím 3,5/5. Ale četla se skvěle, byla plná zajímavých nápadů a myšlenek a také krásných okamžiků. Rozhodně doporučuji.

18.12.2023 3 z 5

Souboj princů Souboj princů Kristýna Dostálová

Kdybych měla jedním slovem popsat tuto knihu, byla by to pohádka! Podotýkám, že krásná pohádka. Během četby jsem myslela na Princeznu Fantaghiro, kdo pamatujete, a pořád se mi vracely vzpomínky. Trochu na mě také dýchla Princezna zakletá v čase.

Hodnotím 3,5/5, protože mi tam chyběla romantická linka, byly tam náznaky, ale nijak se to nerozvinulo a to mě trochu mrzí. Pak také na mě trochu moc chaotický konec s velkým množstvím informací a událostí najednou.

Kniha ale nádherně a poutavě šlape a nemá žádná hluchá místa.

Dvojčata Leandros a Leanis, dalších 8 princů, 1 princezna, král - královna, Souboj princů o korunu, amulet, přízrak, tajemství, minulost, nebezpečí, napětí a mnoho dalšího.

Nebudu Vám spoilerovat děj, ale knihu určitě doporučuji. Moc mě bavil celý souboj a jednotlivé úkoly. Oblíbila jsem si i ostatní prince a princeznu.

A překvapivá závěrečná 4ka je skvělá. A hned si dokáži představit pokračování, i když je zde příběh ukončený.

27.10.2023 3 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Havraní série dočtena a u mě to bylo od 1. do 3. dílu jako na houpačce. Rovnou říkám, že sérii doporučuji všemi deseti, protože se čte skvěle, má nápad, náboj i hodně krásných momentů.

S ohledem na to, co se ve všech třech dílech událo by mi stačily maximálně 2 knihy, jak to měla autorka původně v plánu.

Tato série je neobyčejná v tom, že zde máte hned 3 silné muže (Seana, Dominika a Tobiáše) a 1 silnou ženu (Cecílii). Všichni 4 jsou neskuteční. A toto je můj žebříček:

1. Sean
2. Cecílie
3. Tobiáš
4. Dominik

Dominika mám paradoxně na posledním místě a to v letošním roce dostal svou vlastní knihu, One Last Rainy Day, kterou si v budoucnu také přečtu.

Já jsem pořád tým Sean, i když se mi ve 3. díle tolik nelíbil, a i když to všechno dopadne, jak to dopadne.

3. díl je trochu zamotaný skoky v čase, což uznala i sama autorka. Podstatou celého dílu je očistec a odpuštění pro Tobiáše. Kniha je také z většiny i Tobiášem vyprávěna.

A tady se dostáváme k jádru “problému. Kniha nám totiž nabídne minimum děje a akce. Přítomnost je prokládána Tobiášovou minulostí a založením, fungováním a cílem Exodu.

Paradoxně nejdojemnější scénou celé knihy je pro mě závěr mezi Seanem a Tobiášem.

A na konci ty postupné skoky do budoucnosti mi daly zabrat a raději bych nějaké celistvější shrnutí.

Celkově bych asi sérii hodnotila takto, ale myslím si, že pokud si zamilujete jiného Havrana než já nebo Cecílii, budete hodnotit výše.

06.10.2023 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Na knihu jsem se vrhla hned, jak jsem ji koupila, protože jsem okolo sebe viděla samé nadšené a pozitivní recenze. Bohužel jdu ale proti proudu a hodnotím průměrně.

Autorka na začátku upozorňuje, že kniha není pro každého, protože jsou v knize explicitní sexuální a násilné scény. S tím jsem do toho šla a neměla s tím problém. Pikantní a dobře popsané sexuální scény mám ráda a násilí, když má v ději opodstatnění, mi také nevadí. Ale já mám tady problém v ději a v postavách.

Netvrdím, že chemie mezi Jamesem a Wendy nefunguje. Funguje. Ale já se třeba ptám, jak se takový věhlasný zabiják zamiluje právě do obyčejné a naivní holky jako je Wendy. Pomstu jejímu otci bych věřila, ale toto moc ne.

James tam má i nějaký děj a o něco mu jde. Ale Wendy je tam vlastně taková zbytečná loutka, jak pro svého otce, tak pro Jamese. Navíc se chová hodně iracionálně.

Až téměř do konce knihy je zápletka hodně jednoduchá - padouši se svými se svými kšefty, pomsta, vzdorování otci a touha být vidět. V posledních padesáti stránkách se tam stane několik zvratů, které jsem úplně nečekala a vlastně knize dodaly určitý šmrnc, ale mohlo to být lépe propracované a ne to nechat až na poslední stránky.

"Jen si pamatuj, že nehledě na to, jak moc špatná se situace zdá, všechno je jen dočasné. Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří."

"Každý z nás je ale trochu zvrácený a nic jako dobro a zlo neexistuje. Existují jen různé perspektivy a ty se mění na základě úhlu pohledu."

"V životě jsem nezkusil žádnou drogu, ale představuju si, že je to podobný pocit, jako když mi žilami koluje Wendy. Naprosto pohlcující."

"Drahoušku, jestli já jsem temnota, pak ty jsi hvězdný svit."

07.09.2023 3 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Díky KNIHY DOBROVSKÝ jsem se mohla stát hrdou a na konci četby také dojatou Ambasadorkou této polské novinky.

Kniha si vysloužila mé nejvyšší možné hodnocení a získala si mě od první do poslední stránky. Jedná se o prvotinu polské autorky, kterou původně publikovala na Wattpadu. Toto je 1. díl trilogie a doufám, že se u nás brzy dočkáme překladu dalších dílů.

Příběh je psaný er-formou, kterou tak často nevyhledávám, ale zde mi vůbec nevadila. Autorka píše čtivě, poutavě a prokládá dostatkem dialogů.

Ústřední dvojicí jsou Josie a Chase a také jejich kamarádi Archer, Val a Ethan. Tuto partičku nelze nemilovat. V jejich posledním roce na střední škole se jejich cesty spojí a toto spojení bude pro ně všechny osudové.

Josie je nemilovaná a ponižovaná svými rodiči a jedinou naději vidí v odchodu na Harvard. Tomu podřizuje všechen svůj čas, jen se učí a kromě Val nemá žádné přátele.
Když ale Val začne chodit a Ethanem, Josie tím získá 3 nové přátele - Ethana, Archera a Chase.

Josie umí dokonale jednu věc - předstírat. Aby se nezhroutila, předstírá, že je někým, kým není.

Chase je synem narkomanky, všichni to o něm vědí. Nezáleží mu na tom, co si o něm ostatní myslí, jen přežívá. Je to ale také pouze maska.

Josie a Chase se rychle sbližují a poodkrývají svá pravá já i s bolestivou minulostí. From enemies to friends to lovers to

(Bez)vadní je kniha o první lásce, důvěře, nedůvěře, bolesti a zlu, které jsou někdy rodiče schopní napáchat na svých dětech, a co to s nimi udělá, také o předstírání a síle, protože Jose a Chase jsou neskutečně silní, oba.

Chase tě miluje natolik, že tě nechá odejít, a ty ho musíš milovat natolik, že mu to dovolíš.

Archer a jeho přátelství s Beruškou je v knize třešničkou na dortu.

Poslední stránky jsem probrečela, autorka 1. díl ukončila naprosto dokonale a dojemně, i když víme, že budou následovat další dva díly.

Rozhodně doporučuji.

17.08.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Já teď měla od Colleen asi roční pauzu. Četla jsem více jejich knih, ale u žádné se nekonal wou efekt a pořád jsem nechápala ten boom okolo ní. No, můj názor na knihy této autorky se nezměnil ani po dočtení této knihy.

Postavy jsou sympatické, přejete jim štěstí, to na chvíli přichází a pak je tu zvrat a velké finále. Klidně bych to nechala tak, ale my se posuneme o 4 roky dále. No, nebudu spoilerovat.

Zase nějakou dobu na Colleen nesáhnu, třeba zase někdy.

22.06.2023 2 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Miluji prvotiny českých autorek a občas jsem po přečtení spíše zklamaná, protože to prostě nebylo tak poutavé jako knihy od zahraničních autorek, tady je tomu ale úplně naopak. Za A) bych vůbec nepoznala, že se jedná o prvotinu, protože je to doopravdy dobře a poutavě napsané. Příběh rozhodně není pouze romantický, ale má mnoho jiných vrstev. Za B) kdyby mi někdo řekl, že to napsala nějaká zahraniční autorka a jedná se o překlad, věřila bych tomu.

Na příběhu miluji úplně všechno a nenudila jsem se ani chvilku. O to více jsem překvapená, že nás čekají další 2 díly, protože 1. díl skončil uzavřeně. Ale jsem natěšená, protože vidím, že zde na DK mají další díly vyšší hodnocení, tak mi něco říká, že to bude stát za to.

Už jen první interakce, rozhovor a doteky mezi Annou a Maddoxem jsou elektrizující a příběh začne hned zostra. Líbí se mi lehce kriminální zápletka, líbí se mi stalking na univerzitě, miluji temnou stránku Maddoxe a lituji Anny a toho, jak se k ní chová její vlastní otec.

Ptáčátko k Anně prostě patří.

To, jak Maddoxe všichni škatulkují pouze podle vzhledu, je smutná pravda, ale on dokazuje od samého začátku, jaký doopravdy je. Rozhodně to není typický bad boy, má charakter, zásady a nic nedělá bezdůvodně.

Anna potřebuje konečně dospět a to se jí s Maddoxem pomalu daří.

Vedlejší postavy mě také moc bavily, i ty negativní - rodiče Anny, matka a ségra Maddoxe, Hannah, Eric, Patty, Juanita, Kyle, Kenny, Emily ..., všichni.

Spoilerovat konec rozhodně nebudu, protože celou dobu jsem si myslela, že se stane něco a ono se stalo úplně něco jiného. Byla jsem doopravdy překvapená, takže další plusové body.

A má TOP scéna z celé knihy, když vynechám to nervy drásající finále? Opět nebudu spoilerovat, o co jde. Ale napíši soud, Anna, sníh, sukně, halenka, party, Maddox a jeho "Máš kam jít a taky jsi přišla."

Jediné, co trochu vytýkám, je opakující se děj, kdy je příběh vyprávěn nejdříve z pohledu Anny a poté Maddoxe. Mám ráda, když se střídají 2 hlavní postavy, ale tak, že příběh pokračuje a ne že se vracíme v ději vždy o kousek zpátky a poté si zopakujeme, co se stalo, jen z druhé strany. A celkově mám asi raději části Maddoxe, protože Anna byla relativně lehce čitelná, Maddox tolik ne, proto jsem si jeho kapitoly užívala o něco více, ale kdyby se tam neopakoval ten děj.

14.06.2023 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Právě dočteno. Četla jsem hlavně kvůli vysokému hodnocení zde a kvůli tomu, že jsem často někde knihu viděla mezi doporučovanými. Anotace se mi líbila, tak jsem do toho šla. Dlouho mě odrazovala ta obálka, to nešlo dát na titulku hokejistu, něco s hokejistou, zamilovaný pár, cokoliv, když už tam musel být člověk, ale takhle ta obálka působí dost lacině a myslím si, že mnoho lidí to odradí od četby.

Příběh nebyl špatný, postavy byly sympatické. Já tedy hned na prvních stránkách pochopila, jakým směrem se bude příběh ubírat a také tomu tak přesně bylo, no.

Hanna - hodná holka, zpěvačka, která byla znásilněna. Nečekejte typický problém, který většinou hrdinky s tímto osudem mají, Hanna v životě funguje velmi dobře, ale jeden problém má.

Garrett - kapitán hokejového týmu, hodný kluk, oblíbený na škole a mezi holkami, ale rozhodně se nehodlá vázat, navíc má problematický vztah se svým otcem.

Tyto dva spojí škola, Garrett požádá Hannu, aby ho doučovala a nabídne jí za to něco na oplátku, pomůže jí sbalit kluka, do kterého je zakoukaná.

Dále už psát nebudu, abych nevyzradila děj. Garrett je fajn, vtipný, někdy už je to se sex. narážkami trochu přes čáru, ale proč ne. Hanna mu stačí a rozhodně se nenechá jen tak něčím vyděsit.

Pokud si chcete odpočinout, občas se zasmát, tak určitě přečtěte, ale rozhodně nečekejte dílo, o kterém budete další dny přemýšlet. Brzy si určitě přečtu pokračování, abych věděla, jak to s celou partou dopadne.

08.06.2023 2 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Včera ráno jsem dočetla Počkám na tebe (8/10, moc se mi líbilo) a Avery s Camem jsem si zamilovala, tak jsem si řekla, že se do příběhu vrátím okamžitě a přečtu si, jak to všechno viděl a cítil Cam.

Hm, co jsem ale nečekala, že najdu překopírovaný text z první knihy a mezitím pár myšlenek Camerona a úplně minimum scén, kdy není s Koláčkem, ale je například se svou rodinou nebo přáteli.

S ohledem na toto je toto naprosto zbytečná kniha. Jen pak na konci se ve 2 stránkách dozvíte, co se s Camem a Avery stalo později, ale na to jsem nemusela celý příběh číst znovu.

Dalo se to napsat tak, že se dozvíme více o Camovi, více o jeho přátelích, rodině, o tom, jak vnímal Avery, jak to na něj působilo, ale bylo toho tam úplně minimum.

Škoda.

17.05.2023 2 z 5