mia1990 mia1990 komentáře u knih

Od knihy jsem nečekala, že by se mohla přiblížit původní tvorbě Rolingove. Četla jsem to jako takový dodatek život po životě a očekáváni se splnilo. Možná by nebylo špatné kdyby tento scénář Rolingova použila jako předlohu k dalšímu dílu, který by se jednou mohla z nudy pokusit napsat a rozvést děj a postavy tak, jak jsme u ni zvyklí. Mohlo by z toho být velice příjemné čtení

20.08.2017 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Po přečtení jsem se styděla sama před sebou, za ty malichernosti které denně řeším. Všechno je pro nás tak automatické, že si vůbec neuvědomujeme hodnotu všech těch možností, které kolem sebe máme.
Tohle čtení bylo jiné než jiné příbéhy s touto tematikou, už jenom proto, že vím, že zatím co tady sepisuju komentář, v Severní Korei lidé trpí. Zatím co já si v klidu snídám oni prohrabávaji odpadky aby zahnali hlad. Opravdu si nemam na co stěžovat. Nikdo z nás

29.05.2017 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

K tomu není co dodat. Knihu by si měl přečíst úplně každý i nečtenář, nutí to lidi k zamyšlení nad vlastními hodnotami.

19.10.2016 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

No řekla bych, že jde o nejslabší čtení s p. Langdonem. Samozřejmě jsem to přečetla jedním dechem, ale po Ztraceném symbolu, který je nejlepší ze všech 4 knih, to bylo lehké zklamání. Každopádně kniha je poučná (z kulturního hlediska) a určitě stojí za přečtení, protože p. Brown má prostě svou teorií absolutní pravdu.

19.10.2016 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Četba spíše z nutnosti. Očekávala jsem daleko víc, moc mě to nebavilo.

19.10.2016 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když mi bylo 12 přišla do kin filmová adaptace a tak nějak začala mánie. K vánocům jsme dostávali VHS a knížky, které jsem jako děcko teda nečetla (fuj knížky :-)). Teď je mi 26 a rozhodla se si je teda přečíst a mánii mám znovu :-), těšila jsem se na každý večer, kdy se budu moct začíst a těším se až Harryho jednou představím svým dětem. Za mě je to teda srdcovka a rozhodně nezáleží na věkové kategorii. Harry, Hermiona, Ron, Brumbál a Snape jsou mí ,,nejlepší,, imaginární přátelé.

19.10.2016 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dle mého se jedná o nejlepší díl ze série Robert Langdon. Mám ráda všechny 4 díly a četla jsem je hned po sobě, takže jsem se do nového dílu vrhala s pocity a dojmy dílu předchozího. Každý je sice o něčem jiném a v jném prostředí, ale Ztracený symbol má u mě 1*. Je to možná i tím, že Šifra a Andělé mají filmovou adaptaci, tudíž jsem byla při čtení ovlivněná, ale i tak se hrozně těším na filmovou adaptaci dílu třetího i čtvrtého. Tom Hanks je prostě skvělý herec :-)

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem začala číst s tím, že jde o další klasický anglický román podobně jako jsou romány od Jane Austen, ale po pár stránkách jsem byla vytržena z mého omylu. Lehce depresivní, vášnivé a napínavé čtení. Po přečtení knihy mi bylo líto, že už je po všem :-)

Jak pálit a neukládat Jak pálit a neukládat Petr Novák

Děkuji p.Novák. Vaše kniha byla první, kterou jsem o stravování přečetla a změnila mi život.

27.07.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Postila jsem se do čtení téměř hned po dočtení série Divergence, kterou jsem zvládla jedním dechem a i když Tobiase miluju, tohle jsem bohužel nedočetla. Mám to rozečtené a asi se k tomu jen tak nevrátím a nevím proč, nějak mě to nenadchlo.

19.10.2016 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

První jsem viděla film Divergence a hned na to i Rezistence. Pak jsem zjistila, že je to podle knižní předlohy a ihned jsem všechny 3 díly zakoupila. Divergenci jsem přečetla za 3 večery - četlo se to samo a rozhodně je lepší kniha než film, už jenom kvůli těm pocitům a myšlenkám, které se ve filmu nedovíte. Film je prostě moc rychlý na to, aby jste všechno ihned pochopili, a kniha je prostě kniha. Teď jsem akorát načala Rezistenci a už se na ni moc těším. Hodnotím pěti hvězdama a to hlavně proto, že se zařadila do kategorie knih, u kterých jsem se těšila, až si budu moct zase kousek přečíst.

05.10.2015 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Vynikající román, který by, spolu s Nanou, měl patřit do sbírky každého čtenáře. Žádné romantické kudrlinky, ale naprosto perfektně a realisticky popsán příběh obyčejných lidí v chudinské části Paříže 19. stol.

Schovanka Eliza Schovanka Eliza Joan Aiken

Dílo mě docela zklamalo. Mám pocit, že autorka v ději pracovala se sestrami Dashwoodovými jen proto, aby na knihu nalákala co nejvíce lidí. Na tom by nebylo vůbec nic špatného, kdyby z Edwarda Ferrase neudělala zapšklého, protivného farníka, z Elinor submisivní domácí puťku a z Marriany zákeřnou potvoru. Kdybych se měla dostat k samotnému ději, taky žádná paráda. Nechápu, proč z Elizy celý příběh dělala jeptišku, kterou muži nezajímají a pak se na posledních řádcích dočtete, že čeká dítě, ale neřekne s kým. Né že by mě to zajímalo, jenom jsem jí docela fandila a po takovém závěru se mi mé představy o ní, jako o silné, hodné a samostatné dívce, docela zhroutily.

25.01.2016 2 z 5

Králův klenotník Králův klenotník Alexandre Dumas, st.

Dle mého, je to průměrná kniha, která ani nenadchne a ani neurazí. Nepatří ke knihám, u kterých jsem měla po přečtení chuť, přečist si je znovu.

14.09.2015 3 z 5