Králův klenotník

Králův klenotník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22593/bmid_kraluv-klenotnik-yVN-22593.PNG 4 85 11

Román vychází z vlastního životopisu Benvenuta Celliniho, italského zlatníka a sochaře, který je činný ve Florencii a Francii... Děj se odehrává za vlády Františka I. a dosti věrně uchovává osudy lidí i jména měst, ve kterých se odehrává. Příběh Ascania a Colomby je ovšem románová fikce.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

Ascanio , 1882

Tylluan
26.11.2021 4 z 5

Dumasovo chápání světa je kouzelné. Příběh plný dobrodružství, přepálených emocí a černobílého vidění. Což zní možná jako kritika, ale není. Ve skutečnosti je radost z toho reálného světa občas utéct do toho Dumasova.

Pet007
09.04.2017 1 z 5

Celkem zklamání.

Luccy78
17.04.2016 2 z 5

Díky Dumasovi jsem měla příležitost trochu nahlédnout pod ruce zlatníka a sochaře v době vlády Františka I. Docela zajímavé čtení, okořeněné láskou jeho učně Ascania a Colomby, nicméně místy hodně táhlé a možná zbytečně zdlouhavé.

biki
05.04.2016 3 z 5

Souhlasím s názorem, že kniha patří spíše k průměrným Dumasovým dílům. Ale přesto ji musím pochválit, neboť mě přivedla k tomu, abych si přečetla Celliniho Vlastní životopis, který je mnohem a mnohem zajímavější.

marketa5465
28.03.2016 5 z 5

Nevím, jak ostatní, ale já se u knihy nasmála až až :D po Mušketýrech moje druhá oblíbená kniha :)

3nitka
20.01.2016

Knihu som opakovane čítala na strednej škole, veľmi sa mi páčila. Ešte by som sa k nej raz chcela vrátiť, zistiť či sa mi zmenil vkus.

mia1990
14.09.2015 3 z 5

Dle mého, je to průměrná kniha, která ani nenadchne a ani neurazí. Nepatří ke knihám, u kterých jsem měla po přečtení chuť, přečist si je znovu.

aneleh18
12.02.2014 4 z 5

Miluju Benvenuta Celliniho. Strašně příjemné čtení, přenesení se do doby, kdy čest a láska jsou postaveny v žebříčku hodnot na nejvyšší příčky je někdy velice osvěžující.

Katuska001
23.12.2012 3 z 5

Pěkný příběh, ale místy zbytečně zdlouhavé a bylo těžké se tím doslova prokousat. Kniha podle mě patří mezi Dumasovi slabší kousky.

Selinute
04.11.2012 5 z 5

Jedna z mých oblíbených od Dumase. Milostný příběh Ascania a Colomby, který se odehrává za vlády Františka I. Postava Benvenuta Celliniho je příjemným zpestřením děje.

WEIL
17.08.2011

Bez dobrého klenotníka se sotva kdy obešel král, co dbal na to, aby měl klenoty v cajku.