mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Úžasný příběh, který se četl úplně sám. Hned si jdu půjčit další knihu od paní Moyesové.

25.10.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc hezky napsaný příběh neobyčejné ženy. Měla jsem pocit, jako bych se v bažinách sama ocitla, jak úžasně autorka popisovala prostředí. Ke konci jsem byla lehce zklamaná z rozuzlení a připadalo mi to takové moc nahuštěné, ale nic to nemění na tom, že jsem si čtení užila.

30.07.2021 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Zpočátku jsem se do příběhu nějak nemohla začíst, ale zhruba od čtvrtiny knížky jsem pak četla téměř jedním dechem. Moc se mi líbilo, jak příběh v závěru gradoval. Spousta jiných knih mne k závěru zklame, neodpoví všechny mé otázky, což se tady rozhodně nestalo.

12.07.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Román se moc hezky četl, určitě zkusím od autora i něco dalšího. Konec byl pro mne trochu zbytečně natažený, ale jinak jsem si čtení užila.

28.06.2021 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další knížka od Michaely Klevisové, která se výborně četla. Poutavý, napínavý příběh a krásně vykreslené postavy a osudy i mimo kriminální zápletku.

29.12.2020 4 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

V rámci čtenářské výzvy jsem po pětadvaceti letech oprášila svoji oblíbenou knížku a je pořád stejně dobrá!

05.10.2020 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Moje první setkání s autorem a příjemné překvapení. Příběh byl moc hezký, uvěřitelný, bez zbytečných drastických scén a dobře se to četlo.

03.12.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Příjemná knížka, která mě moc bavila. Před "sto" lety jsem pracovala jako letuška, tak se mě téma osobně dotýká a připomnělo mi krásně strávené roky. Rozhovor je skvěle vedený, poutavý a pan Hecl působí jako velký sympaťák.

14.08.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

To bylo teda něco! Byl to krásný, poutavě napsaný román, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

24.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Příjemná knížka s poutavým příběhem, líbila se mi moc.

03.01.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou panem Ebenem a bylo to moc příjemné, takové milé pohlazení po duši. Sama mám jezevčíky, takže pro mne bylo nejlepší to vyprávění o psovi v posteli a pak taky to o pubertě. A při tom, jak nakupoval rohlíky jsem se od srdce smála nahlas.

10.11.2021 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Místy mě moc nebavily ty spisové pasáže, ale celkově se mi knížka moc líbila. Zajímavé, netradiční téma a krásné zpracování.

25.10.2021 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zpočátku mi to přišlo takové "o ničem ", ale postupně jsem se krásně začetla a knížku jsem si užila. Příjemná detektivka bez zbytečných akčních scén a krvavých detailů. Těším se na další Cormoranův příběh.

22.10.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nejvíc mě bavila ta část o řezníkovi, ale příjemně se četla celá knížka.

26.09.2021 3 z 5

Krásné příběhy neobyčejných lidí! První dvě třetiny knihy jsem četla s obrovským nadšením, pak už to na mě bylo trochu moc, ale určitě si další rozhovory pana Pelána nenechám ujít.

15.09.2021 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Sociopatka Alex byla na moje gusto už moc, pasáže s ní se mi nečetly dobře, ale jako celek hodnotím opět kladně. Kim Stone mi začíná přirůstat k srdci čím dál víc a určitě se pustím do dalšího pokračování.

21.09.2023 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Opět krásný příběh další ze sester. Tento mě bavil zatím asi nejvíc, ale už se zase těším na další. Líbilo se mi, že oproti druhému dílu už nebylo na začátku knihy tolik opakovací omáčky a celkově měla knížka hezký spád.

15.08.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tohle je první Kepler, který se mi nelíbil. Bylo to na mě až moc ponuré, bláznivé a nebavilo mě to. Chyběla mi Joonova osobní linka, na kterou jsem zvyklá z předchozích knížek. Ani mé oblíbené krátké kapitoly to bohužel nezachránily.

20.11.2022 2 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásný příběh, který mne dokonale vtáhl do děje. Užívala jsem si každou stránku, možná až na ten přeslazený konec, který bych ale jiný stejně nechtěla. Příjemné, odpočinkové čtení, taková pohádka pro dospělé. Doporučuji!

27.09.2022 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásná knížka s postřehy ze života, v nichž se nejeden najde. Byla bych moc ráda za pokračování!

09.10.2020 5 z 5