mewmew mewmew komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Poprvé jsem to vzdala po pár stránkách. Po druhé jsem si díky téhle knize Hemingwaye zamilovala.

21.04.2022 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tohle nebylo vůbec hezký.
Už dlouho ve mě žádná kniha nezanechala tak silný dojem. Skvěle napsáno.

11.04.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nechápu, že jsem Orwella tak dlouho ignorovala...no dobře, byl v povinné četbě, takže e-e a ne-e. Ale jsem ráda, že jsem se k němu nakonec dostala a myslim, že i další jeho knihy nenechám bez povšimnutí. Protože tohle byla pecka.

01.06.2017 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

To nejhorší, co v nás je. Jako ano, tohle rozhodně stojí za přečtení.

21.04.2022

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Já mám Coelha celkem ráda. Žádné převratné myšlenky tam sice nenajdeme, ale i ty "starý známý" jsou moc hezky napsaný. A čte se to skoro samo.
Veronika se líbila asi nejvíc.

11.04.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tohle je rozhodně zatím nejsilnější kniha této tematiky, kterou sem četla). O Mengelem se tu sice nice nic moc nedovíme, ale od začátku do konce, i přes silné téma, moc hezky napsané, čtivé. Vzpomínky na idealizované dospívání v kontrastu s tím, co přišlo pak...těžko pochopit jací dokážeme být.

31.10.2022 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

To bylo tak strašně mystický, že mě mrzí, že jsem za ty prachy radši nešla na drink.

22.09.2023 1 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ok, asi jsem čekala moc vzhledem k tomu, jak bývá kniha hodnocena a jaké jsou recenze. Osobně mě nechytla, prostě fajn nenáročná kniha na odpoledne. :)

11.04.2023 3 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Porno 19. století. Za mě ok. :)

21.04.2022 4 z 5

Jestli sem si něco z téhle knihy odnesla...tak je to vtip o morčátku :D

Víc by se mi sice líbily fotky místo ilustrací, ale i tak je to tuze příjemná oddechovka, ze který se člověk i něco dozví.

03.01.2024 5 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Ke Kunderovi mám stále tak trochu ambivalentní vztah. Čte se mi celkově poměrně dobře, některé myšlenky rozhodně upoutají...ale prostě si nemůžu pomoct, zatím všechny knihy mi přijdou strašně stejný.

11.04.2023 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Moc hezky zpracovaná antiutopie pro mladší čtenáře. A oceňuji ten závěr.

21.04.2022 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Po knize jsem sáhla pro její vezkrze kladné hodnocení, ale nejspíš to nebude úplně můj šálek kávy. Četla se sice lehce, ale víc mě nudila, než bavila. Znovu už bych po knize nesáhla a další autorčina díla nechám na nějaký čas ladem...
A pro ddkk: zřejmě Vám uniklo, že ne každý musí být na větvy z toho, z čeho vy. Nechci se Vás dotknout, ale dost mi vadí tenhle přístup 'když se ti to nelíbí, taks to nepochopil, protože když se to líbí mě, tak se to musí přece líbit všem'. ;)

26.08.2018

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Velice čtivá kniha se zajímavým tématem. Z popisovaného dění jsem byla chvílemi dost rozčarovaná a naštvaná. A ani závěr nezklamal. Jen mi přišlo, že se všechno moc opakuje a cca od druhé poloviny knihy už mě nic úplně nepřekvapilo. Nicméně i tak stojí kniha za přečtení a můžu ji jedině doporučit.

26.06.2017 4 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Za začátku nic moc, ale pak otázek značně ubylo (za mne by tedy nemusely být vůbec) a samotné vyprávění pana Štočka mě bavilo.

07.01.2024 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

No co k tomu říct... Híťa v tomhle směru úplně nápaditej nebyl.

11.04.2023

Krysař Krysař Viktor Dyk

Další kniha z povinné četby, kterou sem vesele ignorovala. Však ňákej maník s píšťalou, kterej všechny odvede..a co jako?
A opět sem nakonec ráda, že jsem Krysaře přečetla. Rozhodně to předčilo očekávání a můžu jen doporučit.

13.10.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nejoblíbenější kniha mého dětství. Dosud toho spoustu odrecituji. :)

13.01.2017 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Tohle je rozhodně zajímavé téma. Dobře se to četlo a že je to krapet idealizované se dá myslím odpustit. Minulost a hlavně dětství si často idealizujem všichni. Kniha má rozhodně co předat.
Pouze mě mrzí ten "useknutý" závěr...

11.04.2023 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Mé dvanáctileté já by z téhle knižní série bylo nadšený.

21.04.2022