Mermaida Mermaida komentáře u knih

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knihu jsem dostala v elektronické verzi předběžně k svátku a vlastně jsem vůbec nevěděla do čeho jdu... A rozhodně nelituji, kniha mě chytla už od prologu tak, že pokud by to bylo možné, tak bych ji snad vůbec neodložila. Četla se parádně, byla svižná a nastoupené tempo si udržela po celou dobu. Nepopíratelný faktem toho, že se rychle četla bylo i to, že měla dosti krátké kapitoly, což u mě dělá jedno velké plus. A přestože se nejedná o žánr, který bych vyhledávala (mysteriózní thrillery/horory vůbec není můj šálek kávy), tak mě překvapivě bavila a dostala. Jen jsem na konci měla jednu výtku k ději, ale to bych spoilerovala...

20.05.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Re-reading zhruba po šesti letech a bavila mě stejně jako když jsme knihu četla prvně, možná i o něco víc. Celkem pobavila a v něčem zas trochu rozesmutnila. Každopádně bych po tomto čtecím opáčku ráda vyrazila na film - protože obsazení hlavních protagonistů je prostě TOP! A kolegyně říkala, že film je více než slibnej... :-)

05.08.2021

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Nádherná kniha, která mne pohladila po duši, ale také pěkně zamávala emocemi. Místy byla hodně smutná, ale byla napsaná takovým velmi laskavým stylem, že se četla "jedna-báseň". (Což se asi podle délky mého čtení neslučuje - ale to nebylo dáno čtivostí, ale časem na čtení... A také tím, že jsem "zoufale" nechtěla knihu dočíst, protože jsem nechtěla mít ten "skvost" za sebou.)
Byl to opravdu nádherný příběh - o hledání, a to nejen druhého, ale také sama sebe. Jediné co mě osobně trochu nesedlo byly některé dosti dlouhé kapitoly, ale nijak to neovlivňuje mé hodnocení. Jak už jsem psala - příběh to byl opravdu čtivý a dech-beroucí. I slza ukápla, jak mě kniha chytla za srdce. Domnívám se, že tahle kráska bude ve mně ještě dlouho rezonovat.

01.08.2021 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Tato kniha mě zasáhla! Byla tak krásná, krásná a zároveň smutná, ale smutná takovým "veselým" způsobem. Dojímaly mě pasáže, z Tildina deníčku o dědečkovi s demencí. O dědečkovi, který pro dětské oči tropil bláznivé vylomeniny.
Tohle byla kniha o lásce, o životě, o tom kam směřujeme a také o nemoci, která je jako med v hlavě.

09.09.2020 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Přestože v sobě kniha Dopis ukrývá silný a tragický příběh, tak je to i dojemná a krásná kniha, do které jsem se hned začetla, neboť je poutavě psaná.

13.01.2019 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Fíha! To bylo zase něco! Tolik různých vjemů po dočtení: Bylo to opět silné (i když pro mě byly Vrány daleko silnější a emočnější) a poutavé. A přitom Tak Jiné. Smutné a zvrácené. Živoucí a otřesné. Děsivé a ubíjející.
Smekám před autorkou za tohle tabuizované téma - za jeho zpracování a za “čtenářovu (= mou) rozpolcenost..
Nemám asi víc slov, která by vystihla tuhle knihu, nebo lépe řečenou mou čtecí duši spojenou nyní s touto knihou, která v sobě ukrývá mnohé.

06.11.2023 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tohle se mi tak hrozně vleklo. Věděla jsem, že to nebude jednoduché čtení, ale tentokrát to u mě nebylo tolik o obsahu, jako spíš o tom, že mě to vůbec, ale vůbec nešlo číst. Ztrácela jsem se v ději (pokud to vůbec nějaký mělo). Bohužel mě tahle kniha vůbec nezaujala a já se do čtení musela nutit. Knihu jsem měla půjčenou od známé, která knihu vychvalovala, tak jsem si pořád říkala, že se to třeba zlomí, ale nezlomilo. Sice jsem knihu nakonec dočetla - ale u mě to byla škoda stráveného času (zrovna s touhle knihou). :(

22.05.2023 2 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Jak už tu bylo napsáno, opravdu krásná a dojímavá kniha. Ačkoliv má kniha na můj vkus delší kapitoly, tak se mi četla opravdu lehce. Bavila mě a hlavní hrdinka mi velmi brzy přirostla k srdci. Milý a poutavý příběh, který se četl jedna radost, i přesto válečné období, do kterého je zasazen. Během čtení jsem několikrát utírala slzy a u posledních stránek mi tekly nepřetržitě.

20.01.2022 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tohle nebylo úplně vhodné "vánoční" čtení...
Byla to silná kniha, plná brutality a utrpení (a to jsem myslela, že po četbě různých knih z koncentračních táborů, mě už nic nepřekvapí - tak to jsem se teda pletla)...

26.12.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Zase jsem se přesvědčila, že Paris prostě umí. Příběh, ve kterém autorka ukázala, jak důležité je spolu mluvit, se mi opravdu líbil. Byl čtivý a propracovaný. Je pravda, že někdy jsem si říkala, že je to už lehce vleklý. Nemluvě o stále se opakujícím dilema obou hlavních protagonistů: "říct nebo ještě počkat"... Přesto jsem tento neobyčejný román hltala a skoro si přála nemožné - ale pak by to asi nebyla (pro mne), tak vynikající kniha... Kniha jako celek mi přišla tou myšlenkou dilematu originální.

29.06.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Neskutečně čtivé od prvních po poslední stránky! Dech beroucí čtení, kdy nevíte, jestli vůbec můžete postavám věřit a podezříváte všechny a děláte možné i nemožné závěry.
Podle mě hodně skvělý a šokující psychologický thriller. "Vytuněný" do posledního detailu. A musím přiznat, že občas jsem sama na sobě mráz pod kůží při čtení pociťovala.

Jen mám trochu pocit, že epilog tomu lehce srazil laťku.

07.11.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Mé druhé setkání s autorem, a opět jsem byla vyšetřováním pohlcená. Bavil mě zajímavý příběh, kolem zmizelých lidí v mlze a nádrže. Četlo se to dobře a rychle. Bryndzův styl psaní mi sedí a vyšetřovatelka Kate je mi sympatická.
Budu se těšit na její další případ. (A snad se jednou knižně setkám i s jeho první vyšetřovatelkou Erikou).

13.01.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jeden z mých prvních thrillerů - a jsem nadmíru spokojená. Četla se s lehkostí, neobešla se bez napětí a zvratů. Nechtělo se mi od knihy odtrhnout. Jen ten konec už byl až moc dramatický (dle mého skromného názoru). Každopádně skvělé čtivo - doporučuji!

17.04.2017 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Parádní a propracovaná kniha - nic jiného bych od Paris ani nečekala. Sice mi z počátku přišlo čtení méně záživné a chvilku mi trvalo se začíst, ale pak stránky ubíhaly a napětí ve mě sílilo. Během čtení jsem spolu s Alicí podezřívala snad všechny obyvatele Kruhu. Posledních pár stránek do konce jsem se začala o Alici docela obávat. Musím přiznat, že rozuzlení bylo nečekané, hodně překvapivé a vyrazilo mi dech. Takže (teď už) s klidem mohu říct, že se autorce opět povedl skvělý a čtivý počin.

10.12.2022 4 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Tohle bylo milé a čtivé - lehké a oddechové. Kdy jedny malé černé "koktejlky " putovaly mezi devíti ženami a tak nějak zlehka měnily "osud" (nejen těchto žen).
Měla jsem trochu obavy, že se budu ztrácet v nadměrném počtu postav, ale příběh do sebe hezky zapadl a udělal z něho příjemně "sladký" celek.

19.05.2021 3 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Příjemné čtení s nádechem smutku i naděje. Hřejivé pohlazení po duši se zajímavým příběhem a zápletkou o netradiční zamilovanosti.

PS: Měla jsem jen špatné vydání - nebo opravdu všude chybí 24. kapitola?

30.10.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Poutavě napsaná zpověď přeživšího koncentračního tábora v Osvětimi-Březince. Příbeh Lalea a Gity mě chytil za srdce. Nevím, jak jinak to popsat. Šlo o velmi dojemný příběh, propojený s láskou, která vznikla tam, kde bychom to čekali nejméně.
Poslední dobou tuto tématiku čtu ráda, přestože stránky takových knih vypovídají o strašné lidské krutosti.
Tudíž si nenechám ujít ani druhou autorčinu knihu: Cilčina cesta.

09.04.2020 5 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Už je to hodně dlouho, co jsem nevzala do ruky, žádnou erotickou knihu, a je pravda, že Tampa mi doma v poličce ležela určitě tak dva roky...
Nevím, co mě přimělo konečně po knize sáhnout, ale jsem za to ráda.
Někde jsem narazila na srovnání, že jde o "líc Lolity" - něco na tom asi bude, jen Celeste je oproti Humbertovi mladičká. Samotná autorka se s tím opravdu nepáře a scény popisuje dosti "živočišně" - byl to jeden z aspeků, díky němuž jsem knihu opravdu hltala. Kniha na mě hodně zapůsobila, a myslím si, že jde o poučnou novelu - i když soudě dle jiných reakcí jsem asi jediná. Při čtení jsem měla pocit, že jde o stejný tip vyprávění, jako je to v Lolitě. Že hlavní hrdinka a zároveň vypravěčka popisuje to co se odehrálo před jejím "zavřením", jako by to vyprávěla soudu (viz. Lolita), nebo prostě psala "otevřený" dopis. Proto mě ke konci udivilo, že to tak není. Ale nechci spoilerovat, tak už jen napíšu poslední shrnutí. Mě kniha prostě sedla - bavila mě. Ale to neznamená, že souhlasím s chováním hlavní hrdinky. Ale to jak byla kniha vykreslená působilo originálně. Prostě a jednoduše řečeno, asi jsem si potřebovala nějakou "nechutnou" literaturou zpravit čtecího ducha od všech těch thrillerů či válečných knih...

23.03.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kdybych se ke knize nedostala přes kolegyni - úplně by šla mimo mě a to by byla hodně hodně velká škola! Četla se fantasticky. Byla to naprostá bomba!
Autor mne nadchl už svojí knihou Bez šance (kterou jsem četla před 2 lety), ale tohle bylo lo lepší.

11.10.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak tahle kniha byla naprostá Bomba! Na mě nezvyklý žánr, a přesto mě zaujala na tolik, že se od ní nedalo odtrhnout, jen horko těžko jsem se soustředila na práci, po té co jsem knihu zaklapla při vystupování z mhd u práce .. Příběh a téma byl fascinující, velmi čtivý. Obdivuji autora, za jeho fantazii, která zřejmě za příběhem vězí. Celou dobu při čtení jsem byla napnutá, jak příběh "Rozpojenců" dopadne. A nakonci jsem neveřila, že mám již knihu za sebou..

25.08.2016 5 z 5