Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

výborné postapo s dobrými hláškami. Dobře napsané, fajn se to četlo.

01.03.2022 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

před chvílí jsem dokoukal seriál na motivy knížky a musím říct, že mě bavil o dost víc než dva filmy s T.Cruisem :) tak jsem se rozhodl dát šanci i serii :)
první knížka je fakt dobrý čtení, sice má seriál odchylky (což je logické) ale i tak jsem při čtení viděl postavy ze serialu a o to vic mě to bavilo :)
není to žádné "seriozni" čtení, prostě braková detektivka, ale zábavná :)

15.02.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

fakt čím dál lepší :)
čtvrtý díl mě bavil hodně, prostě oddechové zábavné čtení, u kterého není potřeba až tak přemýšlet, zhltl jsem to skoro na jedno posezení.
jen mi trošku chyběla Aga, ten její přístup je takový hodně inspirativní :)
doporučuji a těším se na další díl :)

29.12.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Posádka Kraksny, pardon "Vzdorující" se utěšeně rozrostla a dělá ve vesmíru další průsery :D
Prostě jednoduché Kulhánko/Kotleto/Sněgoňo čtení, které je vtipné, dobře se čte, pobaví a nesmí se v tom hledat žádné složitosti a úvahy o nesmrtelnosti Garka ... teda chrousta :)
Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi SciFi ve kterém je tuna emzáků (většinou mrtvých) utrhané končetiny, povlávající střeva a taková ta podobná klasika :)

16.09.2021 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Přiznám se, že tahle kingovka se mi četla o něco hůře než ty, co jsem doteď četl.
Opravdu hodně rozvláčné a jaksi to nebylo tak chytlavé jak ty ostatní. Možná to chce čas :)
ale pro mě to prostě jaksi nebyl můj šálek kávy ...

10.09.2021 3 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

serii s Jackem Reacherem mam proste rad :) dobre se to cte, je to svizne, vtipne.

20.07.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

taková příjemná oddechovka :)

11.09.2022 4 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

i když už to je trošku až moc (tak pořád je to pohádka pro dospělé že ....) četlo se to docela dobře, sice Reacher kosí gangstery, kteří vybíhají víceméně rovnou do rány, po desítkách a nikomu to nevadí, ale holt pořád je to fajn oddechové čtení.
Je fakt, že po 24dílech už se dost těžko vymýšlí zápletka co ještě nebyla, takže to beru.

08.06.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

už první díl (Šifra) byl výborný a tohle pokračování stálo za to. Dobře napsané, kapitoly jsou krátké, úderné, rychle to odsýpá a na konci knihy je člověku až trošku líto, že už dočetl a nezbývá než čekat na další díl.
Je možné číst i bez přečtení prvního dílu, nicméně doporučuji číst od prvního,
Rozhodně to stojí za to a je poznat, že autorka ví o čem píše.

26.04.2022 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Kingovy povídky mám rád, takže jsem se začetl. Některé byly dobré, některé slabší, prostě klasika.
Každopádně čtení na dlouhé večery je to fajn :)

17.03.2022 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po shlédnutí filmů (kdysi dávno) jsem se pořád odhodlával začít číst i knihy :D jen mě od toho odrazovaly právě recenze a měly pravdu částečně, je fakt, že popisy krajinek jsou docela zdlouhavé a bez nich by byla kniha čtvrtinová, ale zase se to nečte za dlouhých zimních večerů až tak špatně a docela mě to bavilo.
Docela se těším na další díly :)

27.12.2021 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

výborný "akčňák", dobře se to čte, není to přehnaně supermanské, prostě ideální oddychovka :)
autora si přidávám do oblíbených, protože tenhle styl psaní mě baví.

16.11.2021 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Musím přiznat, že první díl se četl nějak lépe a rychleji, nicméně postapo Praha, pranet, digitální čarodějky, kurvy, digitální mesiáš, všude třípérák a sedmikundy, hromada krve sraček a sexu. Prostě klasický Kotleta :)

20.10.2021 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Vykoupení a Nadaný žák opravdu výborné, tělo a metoda dýchání mi přišla slabší ale to je prostě King :)

25.09.2021 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Jako fanouška Hannibala a Dextera jsem si knihu fakt užíval. Kombinace obojího, sice místy trošku překombinovaný příběh, ale četlo se to dobře.
Moc nedoporučuji slabším povahám, popisy požírání kousků lidí jsou možná až moc detailné, ale všem ostatním doporučuji :)

20.09.2021 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

výborná kingovka. Doporučuji. :)

30.08.2021 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

dobře napsané, děj rychle ubíhá, čtenář se nenudí :)
jen bych chtěl vidět budovu co vydrží tolik výbuchů v jednotlivých patrech ... to mi přišlo malinko přestřelené.

10.08.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

výborná.

04.07.2023 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

další výborné dílo :D jediný problém mám s tím, že jak se do něj člověk začte, tak je dost problém přestat :)
a konec jsem tradičně nečekal :)

03.02.2023 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Tak tenhle díl mě zase bavil, zápletka byla fajn, odsýpalo to, prostě klasická Reachrovina. Jen mě trošku mrzí, že už se chýlím ke konci serie, co budu číst pak ? :)

05.06.2022 5 z 5