Menagerie Menagerie komentáře u knih

Kopie filmu, lépe první film, pro větší představivost.

25.04.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha mne docela zklamala. Těžko jsem se jí prokousávala, pokud byla nějaká část "strhující" - byl to její závěr. Všechny předchozí knihy mě pohltily, u této jsem trochu trpěla.

12.04.2023 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Trošku mě mrzelo, že se poutník nezdržel déle v Jeruzalémě, ale asi bylo účelem opravdu jen putování. Jinak super knížka, vtipná, čte se parádně.

03.04.2023 4 z 5

Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Joru Sumino

Můj první japonský komiks. Zvláštní styl, překvapily mne některé expresivní kresby, ale co se týká emocí, Japonci jsou takoví... Příběh ale není špatný, je aktuální, věřím, že osloví hodně teenagerů.

06.02.2023 4 z 5

Povím vám o ADHD Povím vám o ADHD Susan Yarney

Kniha je tenká, ale nabízí dokonalý pohled do mysli ADHD dítka. Jako máma jednoho takového to mohu potvrdit. Přidává taky tipy, čeho se vyvarovat a s čím počítat. Mohu vřele doporučit těm, u kterých se tato porucha objevila a samozřejmě hlavně rodičům a sourozencům, některé učitelky by si ji mohly také přečíst...

08.09.2022 5 z 5

Buddhistický žert - Příběhy o tom, jak získat co nejvíc z jakékoli situace Buddhistický žert - Příběhy o tom, jak získat co nejvíc z jakékoli situace Ajahn Brahm

Skvělá knížka, vede k zamyšlení. Příběhy jsou krátké, takže můžete i přeskakovat. Odebírám hvězdičku za příšernou korekci textu a časté chyby ve slovech a slovosledu.

05.09.2022 4 z 5

Poprvé v horách Poprvé v horách Shōda Michiko

Krásná knížka, i málo veršíků zavede k zamyšlení. Moc pěkné ilustrace, krásný papír :-).

01.09.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Měl by si ji přečíst každý, zvlášť v dnešní době. Je těžko pochopitelné, jak může něco takového stále existovat...

27.08.2022 5 z 5

Skvělá, skvělý příběh, postavy, popisy, vtip, Anglie... není potřeba dodávat víc...

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Klasika, která mne neskutečně nudila. Film určitě stačí, netřeba trácet čas četbou této knihy :-).

27.08.2022 1 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá knížka, cesta do duše dívky, skvělé popisové pasáže, i po delší době si vzpomenu na konkrétní části z knihy...

27.08.2022 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Přečetla jsem proto, že je to prostě "klasika". Upřímně, jsem ráda, že jsem se do ní pustila, ale moc mne neoslovila.

27.08.2022 3 z 5

Knihu jsem si užila po shlédnutí filmu, který byl taky úžasný!

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Láska na první přečtení. Síla lásky, nekonečné, věčné až do smrti...

27.08.2022 5 z 5

Za mě velmi zdařilé pokračování, "cestování" časem bych, vlastně celou hru, ráda viděla na vlastní oči, škoda jen, že ne v původním obsazením. Myslím, že knihu ocená každý "potterhead", který přemýšlí, co by bylo, kdyby...

12.08.2022 5 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Z online antikvariátu mi přišly Italské listy a ke vší smůle bez obrázků. Čapkovy cestopisy bez obrázků jsou jako studentská pečeť bez těch všech oříšků, rozinek a želé. Knížka je plná památek, umělců, takže když nejsou obrázky, je lepší ji číst s wikipedií :-). Jinak se mi zdají slabší než třeba Anglické listy.

13.07.2022 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Četla jsem už před lety, myslím že na gymplu. Čapkovy cestopisy se mi vždy líbily, všechny. Nyní jsem je četla, protože jsme navštívili Skotsko a chystáme se do Londýna. Mám moc ráda Čapkovy kresbičky, vlastně se k němu dnes mnoho lidí vrací a je to dobře :-).

02.07.2022 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Murakamiho povídky mám hrozně ráda, proto jsem si knížku předobjednala, abych si ji mohla co nejdříve přečíst. Je skvělá, dobře e čte, téměř jedním dechem. Poskytuje to, co od Murakamiho očekáváte - nevím, jak lépe ji charakterizovat.

19.06.2022 5 z 5

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Knihu jsem si chtěla přečíst, jak vyšla. Dostala jsem se k ni až teď a lituji, že jsem ji nečetla dříve. Je skvělá. Pomohla mi pochopit, proč se jak chovám a že za vše může alkoholismus mého otce. Poskytuje i rady, jak z toho bludného kruhu vlastností vystoupit, jak na sobě pracovat. To asi zabere hodně času. Jsou zde taky rady, jak přistupovat k vlastním dětem, aby našimi vlastnostmi nebyly ovlivněny, nebo alespoň co nejméně. Doporučuji všem, kdo měli v dětství podobný problém.

12.06.2022 5 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Moje první kniha od Amose Oze a jsem moc ráda, že mě k ní čtenářská výzva přivedla. Příběhy jsou napsány docela lehce, ale jsou velmi silné, zůstanou v paměti a když si na ně vzpomenu, vyvolají u mě melancholický úsměv. Knížku bych každému doporučila.

09.06.2022 5 z 5