Melindaaaa Melindaaaa komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Napsáno bezprostředně asi 10 minut po dočtení knížky. Názor může být lehce neobjektivní a obsahovat spoilery.
Wow. Zjistila jsem, že na to, jak moc miluju dystopie, mě žádná v poslední době nezaujala tím stylem, jako příběhy ze života. Naposledy Hvězdy nám nepřály jsem přečetla takřka jedním dechem. Než jsem tě poznala, jsem četla do čtvrt na čtyři do rána. Je to tak skvěle napsaný. Je to hrozně vtipný. Louisu si musíte oblíbit. Miluju sarkastické hrdinky. A s Willem jsou prostě úžasní. Na to jak to skončí jsem byla víceméně připravená. A jsem ráda, že spisovatelka odolala a neukončila to nějakým hrozným klišé. Ačkoli je kniha zcela očividně napsaná tak, aby vás emočně vysála, pro mě je to dobře. Mám hrozně ráda, když ve mně knížka vzbuzuje nějaké emoce. Ať už je to smutek, vztek, nebo radost. Je to pro mě známka dobrého příběhu. U Me before you jsem se smála. Hodně. A slzička mi ukápla u scény na pláži. Nevím, proč je život tak nespravedlivý.
A teď se seber Clarková a žij svůj život naplno.
Díky za tuhle knihu Jojo Moyes.

11.01.2014 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nečekejte nového Harryho Holea. Opoutejte se od Nesbøa jakožto autora geniálního a charismatického vyšetřovatele a užijte si knihu tak, jak to Jo zamýšlel. Krev na sněhu není o nic horší, než jeho ostatní knihy. Jen je jiná a s tím se budete muset pokusit smířit, jinak nedoceníte její stručnou genialitu.
Kompletní recenze v záložce Recenze

27.05.2015

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Ani ve třetím díle Charley neztrácí dech, sype z rukávu jednu hlášku za druhou, nadpisy kapitol jsou pořád skvělé, Cookie rozkošná, Reyes sexy, strýček Bob chápavý a Garret vtipný (ale je ho zoufale málo!).

05.04.2015 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

S touhle sérií mám jeden velký problém. Nemůžu vystát hlavní postavu. Prostě mi tak strašně pije krev, že jsem si myslela, že to ani není možné. Prostě Clary je podle mě totální umanutej, posedlej sobec a jestli něco v knížkách nesnáším, tak je to to, když někdo neustále strašlivě "statečně" jedná na vlastní pěst a myslí si, že je šíleně neporazitelný, i když má 150 centimetrů a akorát ostatním neustále přidělává práci a musí ho všichni tahat z průšvihů. Grrrr....
Nicméně čtenářský zážitek je to pro mě velký, protože miluju, když ve mě kniha dokáže vyvolat nějaké emoce, i kdyby to byl vztek. JE to prostě známka toho, že je to dobře napsaná kniha. Další díly si určitě přečtu, ale teď si po prvních třech musím dát chvíli od Clary pauzu, jinak se zblázním ;)
Poznámky během čtení- mohou obsahovat drobné SPOILERY!!!!!
24% přečteno- Děkuji osobě A, že seřvala osobu B, neskutečně se mi ulevilo

Simon je moje oblíbená postava a skutečně nefandím dvojici Clary+ Jace, ale Clary si nezaslouží aby ji někdo uctíval a zbožňoval jako Simon. Takže doufám, že se Simon vzpamatuje . I když je těžké někoho přestat milovat, ale když někdo tak šlape po vašich citech, tak to jde ne? No, přeju mu Clary jako kámošku a nějakou normální holku (lovkyni stínů, vlkodlačici, kdo ví :D)

12.10.2013 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Neokoukané téma, skvělé zpracování, postavy tak obyčejné, až jsou dokonale reálné!! Jak uděláte ze skvělé detektivky perfektní? Napíšete vraha geocachera. Autorka opět nezklamala Doporučuji geonadšencům i mudlům. Odkaz na celou recenzi v záložce recenze :)

08.02.2015 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

V téhle chvíli nevím, co bych měla dodat. Tuhle knížku jsem slupla jako jednohubku za nějaké čtyři hodiny. To jí rozhodně neubírá na kvalitě. Je to hlavně důkaz toho, jak silný obsahuje příběh a jak moc na vás zapůsobí. Musíme si s mnohem větší pokorou vážit toho co v životě máme a ani si neuvědomujeme, jak důležité to je. I já na to někdy zapomínám.
Tahle knížka je jedním slovem...no vlastně asi nevymyslím jedno slovo, které by ji dostatečně vystihovalo. Za konec jsem autorovi moc vděčná. Krásné, mistrovské.
"Svět není továrna na splněná přání". Bohužel

13.10.2013 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Výjimečně nádherná kniha o mimořádně tragickém období dějin. Příběh Litevské dívky, která si prožila velkou spoustu hrůz v pracovních táborech za druhé světové války, podobně jako tisíce dalších. Ruta Sepetys sepsala výjimečně truchlivý a děsuplný příběh, o to mrazivější, že je založen na skutečných vzpomínkách pamětníků tohoto temného období historie.
Odkaz na kompletní recenzi naleznete v záložce Recenze : )

27.10.2015 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Jak může být někdo, koho byste v reálném životě považovali za blázna, skvělou knižní postavou? A vzpomínáte na to, jaké to bylo koukat se na svět dětskýma očima? Jak krásné někdy je, uchýlit se do světa fantazie a pohádek, i když ani tam není vždy všechno růžové? Babička pozdravuje a omlouvá se má v sobě odpovědi na všechny tyhle otázky. Má cenu dát Backmanovi šanci vás ohromit? Rozhodně.
Moji kompletní recenzi lze nalézt v záložkách Recenze :)

27.07.2015

Talisman Talisman Stephen King

Pro mě bohužel obrovské zklamání. Asi jsem už z Kinga "vyrostla". Vymysleli to skvěle, jen to na mě bylo až příliš dlouhé. Nic proti tlustým knihám nemám, ale tahle by se klidně dala zkrátit o 450 stran. A když něco takového řeknete o nějakém příběhu, je nejspíš něco špatně. Jsem si však jistá, že si kniha svoje čtenáře bez problému najde a moje nechuť bude spíš ojedinělá.
Argumenty proč se mi Talisman nelíbil najdete v odkazu v záložce Recenze.

24.01.2015 2 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Proč jsem musela mít od té knihy tak vysoká očekávání? To mi totiž celkem zkazilo dojem z jinak celkem dobré knihy. Nečetlo se mi to nejhůř, Zombieho jsem si dokonce celkem oblíbila, ale....ALE...v podstatě mi přijde, že se v té knize nic nestalo. A to je pro mě vždycky špatně. Události v táboře Ráj mě celkem bavily, z Cassie se postupem času stal úplnej blázen a trochu mě štvala :D. Navíc ten konec? Já myslela, že je to samostatná kniha a ne kniha ze série. Takhle to přece skončit nemohlo...nebo mi něco uniklo?
No...Pátá vlna pro mě prostě nepřináší nic moc nového a převratného. Zdálo se mi to taky dost zmatený, že vlastně nebylo explicitně popsáno co která vlna provedla. Vždycky jen takové náznaky...no nevím. Moje review je asi dost zmatená, ale přesně takovéhle jsou moje pocity z té knihy. Jsem zmatená. 3 hvězdičky, víc dát nemůžu...bohužel

09.01.2014 3 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Já prostě Andy Sachs miluju :) Nemůžu se při hodnocení bohužel oprostit od srovnání s filmem, viděným již několikrát dříve. Z nějakého důvodu je film Ďábel nosí Pradu můj oblíbený vánoční film, ačkoli v něm vánoce nehrají žádnou roli, tak jsem se rozhodla, že knížku si rozhodně nemůžu nechat ujít. Udělala jsem dobře. Četlo se to moc příjemně a ačkoli jsou tam nějaké nesrovnalosti s filmem, tak jí to rozhodně neubralo. Ale nechápu, co třeba scénáristy vede k tomu, že ve filmu Alexe pojmenují Nathan a udělají z něj kuchaře místo učitele...no to je fuk. Je to detail, tak proč to měnit? :D Byly tam i zásadnější změnym, ale nic co by mě vyloženě naštvalo, znechutilo a podobně...Hm...každopádně se mi knižní Miranda zdála skoro stejně děsivá, jako filmová, Miranda, knižní Emily zase o něco reálnější, než filmová. Sečteno podtrženo, jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, hodlám si sehnat i další díl, který nemá filmový protějšek, takže mě ještě má čím překvapit :)

03.01.2014 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

I když jsem se zezačátku nemohla začíst (což bylo ale hlavně z důvodu toho, že jsem chodila domů hrozně unavená a už jsem před spaním zvládla tak 5 stránek a pak usnula), tak se mi knížka strašně líbila už od prvních stránek. Námět je směsicí Hunger Games a Dlouhého pochodu od S.Kinga, takže pro mě naprosto ideální. Hrozně se mi líbila propracovaná psychologie všech postav. Hodně jsem si oblíbila samozřejmě Bakariho a Garetha. Trošku nechutnější mi přišla pouze jedna scéna (SPOILER!!!!! Mathias)...některé další byly jen tak průměrně děsivé.
V podstatě od začátku bylo tak nějak jasné, jak to dopadne, ale i přesto se zvrtlo spousta věcí a celý příběh jsem si "užila" (uvozovky proto, že to v kontextu s knihou zní poněkud úchylně), každopádně se mi to četlo moc prima :)
Knížka rozhodně stojí za přečtení a to, že jsem ji koupila jen za 49 v Levných knihách? Neuvěřitelné :) Moc fandím začínajícímu spisovateli a doufám, že bude ve skvělé práci pokračovat

25.11.2013 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Liane Moriarty opět nezklamala a svou druhou česky vydanou knihou připravila čtenářům několik (dle mého žalostně málo!) hodin zábavy. Alice se čte zlehka, rychle a přesto vám nedá vydechnout. Jakkoli banální se může zdát její námět, autorka ho dokázala proměnit v něco jedinečného. Udělejte pro sebe něco a přečtěte si to.
Můj ucelený názor naleznete v záložce Recenze

23.05.2015

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Rozhodně jedna z nejlepších knih letošního roku. Ursula umí přijít pokaždé s tak neotřelým tématem, že mě uhrane už jen svým nápadem, natož ve chvíli, kdy se začtu do jejího poutavého stylu. Saeculum je nejen napínavé, ale i opředené mrazivou atmosférou. Ursula nastoluje nespočet hypotéz, o kterých nikdy netušíte, která bude nakonec ta správná. Postavy jsou trochu ploché, ale příběh je promyšlený na jedničku :) Co si o knížce myslím celkově naleznete v mojí recenzi v záložce Recenze

15.03.2015 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Dona Tillmana jsem okamžitě zařadila na svůj seznam nejoblíbenějších knižních postav a Projekt manželka se vyšplhal na první místo žebříčku kniha roku. Možná je dost brzy na takový žebříček, ale někdy se začít musí, no ne? A tahle knížka nastavila laťku dost vysoko.
Vtipně podaný příběh jednoho profesora genetiky zaujme především milovníky Sheldona z Big bang theory a Temperance Brennanové ze seriálu Bones (Sběratelé kostí). Při čtení jsem na Dona nemohla přestat myslet, jako na spojení těchto dvou. Dokonalý humor, skvělé postavy, zajímavý námět, neokoukaný průběh.
Moc doporučuji všem.
Pokud vás zajímá moje celá recenze, najdete v záložce Recenze.

24.01.2015 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Milý a nevtíravý humor Tracy Bloom jsem si okamžitě zamilovala už u její v pořadí druhé knížky Jsem single a pomstím se. I její prvotina Žádný sex, je úterý se ovšem mimořádně zdařila. Knížku pravděpodobně přečtete na jedno až dvě posezení, protože je neskutečně čtivá a nejednou se přistihnete s úsměvem na rtech, nebo přímo smíchem deroucím se z úst. Milá oddechovka, na kterou budete rádi vzpomínat :)

25.11.2014 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Richelle Mead se snaží vymanit z pověsti autorky známé upírské ságy - Vampýrská akademie a ujímá se tohoto úkolu s grácií sobě vlastní. Šachovnice bohů je originální, zábavná, dechberoucí a nabízí slibný začátek nové série.
Celou recenzi najdete zde v záložce Recenze :)

14.11.2014 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Moje první zkušenost se zombíky se více než povedla :) Knížka se dobře četla a já se ani nenadála a byla jsem na konci :)
Celá recenze k dispozici v záložce recenze :)

04.11.2014 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Tak to byla ovšem pořádná jízda. Postapokalyptická kniha přesně podle mého gusta. Na začátku jsem si říkala, že to stoprocentně bude něco mezi Pánem much a Mlhou od Kinga. Jistě, námět není úplně nový, ale zpracovaný je podle mého názoru geniálně. To že v obchoďáku zůstali děti bez autorit dává příběhu mnoho možností k rozvoji. Jak se asi zachová skupina různě starých dětí od předškoláků až po maturanty bez dozoru dospělých? Dokáží přežít a vyházet mezi sebou, když venku zavládlo hotové peklo?
Nevím jestli je to tím, že jsem se opět dostala do svého brutálně čtecího období, kdy dokážu číst každou volnou chvilku, ale knížka se mi četla neuvěřitelně dobře a přečetla jsem ji ani ne za den. Dokonce jsem se během čtení hrozně bála, že ji dočtu dřív než si stihnu sehnat další díl, ale ten už mi naštěstí leží na stole a já se do něj okamžitě pouštím, protože prostě musím vědět, jak to dopadne! (nebue z toho náhodu třeba trilogie, na jejíž třetí díl budu muset čekat aspoň půl roku, že ne? Postavy jsem si oblíbila vlastně všechny, ale řekla bych, že neuvětřitelně komický prvek nabízí Max se svým pestrým životem a hrozně lituju Nika a nechápu, proč ho proboha neposlouchají! :D
Jdu na další díl :) Pět hvězdiček s přehledem.

28.11.2013 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

A to je jako konec? :D A jak to mám vydržet než seženu Scarlet? :D
K Cinder jako k příběhu jsem původně neměla vůbec důvěru. Vzít pohádku a přepsat ji moderně? Udělat z Popelky kyborga? Co je to za hloupost? Není to už trošku moc "holčičí" čtení na mě? Ale pak jsem to vzala na milost, začala číst....a nemohla jsem se odtrhnout :). To že je od začátku jasná pointa příběhu, to je samozřejmé, když už známe klasickou Popelku....ale všechno to okolo. Všechny ty úpravy. No bomba :)
Už se těším na další díl :)
Moje oblíbená hláška: "Určitě jim budu vděčnější, až potkám muže, kterému bude připadat komplexní elektroinstalace sexy" :D :D
4 hvězdičky jsou podle mě tak akorát :) (ale ten cliffhanger!!! Marisso, proč mi to děláš :D)

27.11.2013 4 z 5