medulinka medulinka komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Upřímně řečeno moc nerozumím těm super kladným hodnocením této knihy, ale je zde vidět, že každému se holt líbí něco jiného... Můj šálek kávy to rozhodně nebyl. Nejsem žádná puritánka, ale tady šlo opravdu jen o to jedno a kniha pro mě postrádala nějaký zajímavý děj, v podstatě jakýkoliv pořádný děj. Hodně jednoduché čtení, takové o ničem. Dočetla jsem ji, ale znovu po ni sahat nebudu a asi poputuje někam dál, za mě ne...

14.09.2020 1 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Tuto knihu jsem si brala na dovolenou k moři a byla to skvělá volba. Super čtení na dovolenou. Takové odpočinkové, oddychové. Zároveň zde bylo i napětí, takže určitě nešlo o nějaký nudný příběh. Konec mě překvapil.

12.09.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četla se dobře, zajímavé bylo i propleteni životních osudů několika žen, ale upřímně tato kniha me nenadchla. Jednou jsem si ji přečetla a stačilo, ani ve me nic moc nezanechala. Konec byl pro me takový zvlastni, useknuty a to nemam moc ráda. Celkove spis zklamani.

12.09.2020 2 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Začátek příběhu až mysteriózní, děj zajímavý, čtivý, napínavý, hodně zvratů... Nicméně autor si krásně pohrává se čtenáři. U této knihy opravdu nevíte, čemu můžete věřit, co je skutečnost a co není. Uvažovala jsem o 4 hvězdičkách, ale vzhledem k závěru knihy dávám 3. Ten konec byl na mě přeci jen už moc, i když přiznávám, že byl překvapivý... ale nevím, nějak mě úplně neuspokojil.

27.04.2021 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechala jsem se kdysi nalákat na knihu Božský bastard, kdy hodnocení bylo cca kolem 80%, takže jsem si říkala, že to nebude asi špatné... za mě ale velké zklamání. Nejsem asi cílovou skupinou, protože ani tato kniha mě nepřesvědčila. Erotika mi vůbec nevadí, ale ten styl, jakým to je psané, to je za mě slabota. Jak už zde bylo ve spoustě komentářů uvedeno - omezená slovní zásoba, neustálé opakování, celé je to takové naivní... (hlavní hrdinka je údajně inteligentní studentka literatury, která ráda čte, ale slovo submisivní si musí vyhledat?). Samotný příběh také není nijak originální. Tu jednu hvězdičku dávám za čtivost, protože ta se knize upřít nedá, čte se opravdu lehce, jedná se o hodně nenáročné čtení.

23.04.2021 1 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

První zhruba polovina knihy se mi líbila, bavilo mě to. Téma zajímavé - volba mezi současným snoubencem a manželem, který byl považován za mrtvého, ale ukázalo se, že tomu tak není. Bohužel kniha se pro mě v druhé části zvrtla do až laciné červené knihovny. Na slovo miluji tě jsem začala být ke konci už úplně alergická, neboť se opakovalo opravdu hojně. Dle mého názoru by v tomto knize prospělo ubrat. Jinak bych řekla, že to bylo takové oddychové čtení, určitě spíš pro ženy (2,5 *).

14.01.2021 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové fajn oddechové, odpočinkové čtení, nenáročné. Četlo se to hezky. Na zimní dlouhé večery příjemné čtení.

14.09.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nemůžu říct, že by tato kniha byla špatná, to ne, ale asi jsem od ní čekala víc. Všichni ji tolik vychvalovali, tak jsem čekala nějakou pecku, ale to se bohužel pro mě nenaplnilo. Erika Fosterová mi nijak nepřirostla k srdci, místy jsem se trochu nudila a musela jsem se do čtení trochu nutit. Jsem asi jedna z mála, ale prostě mi to nějak nesedlo...

14.09.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Od této knihy jsem čekala víc. Moc jsem se na ni těšila, ale bohužel za mě zklamání. Příběh mi přišel přitažený za vlasy, místy až nereálný. Nevím, byla jsem z toho taková rozpačitá.

12.09.2020 2 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Čtivá kniha, přestože má téměř 400 stran, text ubíhá a najednou je konec. Četla jsem i Dopisy ztraceným a za mě byla tato kniha o trošičku lepší, příběh mě zaujal o něco víc, ale obě dvě knihy jsou poutavé a čtivě napsané. Jedná se o edici young adult, tedy čtení spíš pro mladší čtenáře, ale podle mě nic nebrání tomu, aby si knihu přečetl i někdo, komu už není náct. Knihy na sebe navazují hodně volně, myslím, že se dá číst každá úplně samostatně a čtenář tím nijak neutrpí, ale já je četla po sobě, takže hlavního hrdinu Reva jsem už znala z prvního dílu, neboť zde vystupoval jako vedlejší postava.

18.03.2021 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Za mě lepší než Bábovky. Nebylo to špatné.

14.09.2020 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Líbí se mi styl psaní autorky. Kniha se četla dobře, taková jednohubka, stránky ubíhají a najednou je konec. Příběhy ze života různých žen, tajemství z minulosti... čtení asi spíš pro ženy. Bavilo mě to.

14.09.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé, originální. Na konci mě to až dojalo. Všechny díly byly super, čtení jsem si užila.

13.09.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Četla jsem celou sagu a musim říct, ze me se to libilo. Jasne, jedná se o takovou pohádku pro dospělé, ale pro me to bylo prima odpocinkove čtení a jednou za čas je příjemné trochu se zasnit a odbehnout do světa fantasy... :) Cetlo se to tzv. jednim dechem, cca za deset dni jsem precetla vsechny dily - Stmivani, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk.

13.09.2020 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Nečekejte úplně typický horor, ani žádnou velkou akčnost. Tato kniha vsází spíš na atmosféru - tíživou, skličující, hutnou, depresivní... Začátek pomalý, vleklý, ale ta tíživá atmosféra už začíná být hmatatelná a čtenář tuší, že se budou asi dít věci. Nutí to číst dál.
Díla H. P. Lovercrafta neznám a v souvislosti s Rybářem jsem o něm slyšela poprvé, ale i tak jsem si čtení užila. Asi to nebude úplně pro každého, ale mě se to líbilo.

06.08.2021 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Tuto knihu jsem přečetla za 2 dny, nedalo se ji odložit. Bylo to napínavé čtení, téma zajímavé. Prolíná se zde současnost a minulost, ale je to napsáno krásně přehledně, takže se v tom čtenář nijak neztrácí. Hlavní hrdinku začne pronásledovat tajemství z její minulosti, kdy si vyrazila se svými kamarádkami na dovolenou, která měla být úžasným dobrodružstvím, ale místo toho se dovolená zvrtla v něco docela jiného, děsivého... Právě návraty do minulosti mě nutily číst dál a dál, protože jsem byla zvědavá, co se vlastně stalo a jak to dopadlo. Za mě fajn čtení a uvažuji, že si od autorky přečtu i další její knihy.

07.01.2021 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Na poezii moc nejsem, ale tohle se mi líbilo. Oceňuji i krásnou obálku. Taková sonda do duše ženy... o nalezení sebe sama a vlastní hodnoty.

09.10.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Od Colleen Hoover jsem četla knihu Námi to končí a byla nádherná, skvělá... Tato mě také bavila, četla se dobře, v podstatě za víkend jsem ji zhltla. Námět zajímavý, konec k zamyšlení... Pro mě laťka Námi to končí nebyla překonána, ale čtení to bylo fajn ;) a doporučuji.

04.10.2020 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Tato kniha me velice zaujala anotaci, tesila jsem se na ni, bohuzel bylo to celkem zklamani. Namet pribehu zajimavy, ale ten zpusob, jak to bylo napsané/zpracovane mohl byt za me lepsi. Chybela mi tam nejaka vetsi akce a vetsi napeti. Závěr mi prisel divny, kdy chovani se k hlavni hrdince moc nehodilo a zkratka mi to k ni nesedelo...

14.09.2020 2 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Severské krimi. Chladné, surové, drsné. Mám ráda žánr krimi a thriller, takže za mě super. Pěkně napsané, napínavé.

13.09.2020 4 z 5