medulinka medulinka komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět úžasné čtení, paní Mornštajnová je skvělá vypravěčka. Všechno jsem s hlavními hrdinkami prožívala, jejich charaktery byly vykresleny takovým způsobem, že jsem měla chvílemi pocit, že je snad i znám... Moc se mi líbí celkově styl psaní paní autorky. Všechno do sebe krásně zapadá, v knize není žádné hluché místo, děj vás úplně vtáhne do sebe. Není to jen nějaké vyprávění lidských příběhů, ale kniha je plná emocí, má pro mě tzv. přidanou hodnotu, takové to kouzlo, že všechno v knize funguje. Knihu mohu jedině doporučit.

11.03.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velice ctiva kniha. Jak jiz bylo v nekterych komentarich uvedeno, jedna se o takove az poeticke cteni. Je zde hodne popisu, zejmena prirody, ruznych zivocichu... sama autorka ma kladny vztah k prirode a publikuje v ruznych prirodovedeckych casopisech a to je v knize znat, je to pro ni oblast, o kterou se zajima a ke ktere ma vrely vztah. Pribeh vypravi o samote, jak se vyrovnat s izolaci od okolniho sveta, jak se spolehnout sama na sebe...o lasce k prirode a o souzneni s prirodou a v neposledni rade o hledani lasky a nejakeho toho stesti v zivote. Kniha se mi libila a doporučuji, snad ma byt pribeh i zfilmovan, tak na to se take moc tesim.

26.12.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Úžasná kniha, čtivá. Je zde dobrodružství, napětí, romantika,... Příběh rodiny, která se rozhodla odjet na Aljašku a zde žít. Díky knize dostanete představu, jaké to je, žít v divočině a jak je příroda silná - jak dokáže být krásná, ale zároveň i nebezpečná a zrádná. Po dočtení jsem dostala úplně chuť někam cestovat, poznávat... Příběh se mi líbil a bylo skvělé dozvědět se něco víc o Aljašce a o životě tam. Doporučuji.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pro mě byly knihy Hana a Slepá mapa o kousek lepší, ale i tak to bylo moc pěkné čtení a poutavý příběh, který chytne za srdce. Takže dávám opět plný počet hvězd.

02.06.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha, moc doporučuji. Vyvolává emoce. Silný příběh.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsme četli Malého prince ve škole, vůbec mě to nebavilo a nechápala jsem, o čem to vlastně je, přišlo mi to jako hrozná slátanina. Teď v dospělosti jsem v tom našla spoustu zajímavých myšlenek k přemýšlení, hodně moudrosti, asi je k této knize potřeba trochu "dozrát".

03.06.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá severská detektivka. Doporučuji číst v zimě, nebo lépe - když začíná zima, kdy už je venku mrazivo a je cítit ve vzduchu první sníh. Já ji takhle četla, zachumlaná v posteli a té mrazivé atmosféře v knize to dodalo ještě větší grády.

14.09.2020 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný příběh s poselstvím, mám moc ráda i filmové zpracování.

28.11.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla dobře, místy mi přišel děj trochu natahovaný, ale takový průměr řekla bych. Konec takový zvláštní... za mě čtení co neurazí, ale ani nenadchne.

14.09.2020 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Opět parádní detektivka od autorky. Případy Kim Stoneove opravdu stoji za precteni. Jedná se o kvalitní krimi. Konec smutný, nečekaný... těším se na další pokračování.

13.09.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásné čtení, možná že drsné a surové, ale krásné. Silný příběh, který ukazuje krutost války. Ale také ukazuje sílu lásky a přátelství. Doporučuji k přečtení.

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

U této knihy mě trochu děsila ta tloušťka, ale bála jsem se úplně zbytečně. Děj byl napínavý a stránky ubíhaly jedna za druhou... Vyhovovaly mi krátké kapitoly. Příběh byl neuvěřitelně propracovaný, p. Thilliez si s tím musel dát obrovskou práci, jen zjišťování všech informací muselo zabrat spoustu času. Číst tuto knihu během skutečné pandemie bylo až děsivé. To, co by nám ještě před pár lety přišlo jako nějaké sci-fi, něco vzdáleného, nyní vlastně všichni prožíváme. Člověk si uvědomuje, jak i něco, co je neviditelné - vir, mikrob... může zahýbat celým světem a může mít fatální následky. Byla to jízda od začátku do konce. Za mě super.

06.04.2021 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Kniha o lásce a o tom, jak i jeden omyl může mít fatální následky... o výčitkách svědomí... o touze po odpuštění.... o krutosti války.... Silný příběh. Konec mě dostal, ten byl opravdu nečekaný a za mě naprosto famózně vymyšlený. Po dočtení jsem chvíli jen zírala a vstřebávala to. Film se mi také líbil, ale kniha je kniha :-)

14.09.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Případy Kim Stoneové jsou super. Toto je první případ, mám doma už několik těchto detektivek a můžu tedy říct, že jsou kvalitní, čtivé, napínavé. Hlavní hrdinka vyšetřovatelka Kim je mi sympatická, oblíbila jsem si ji i její tým. Opravdu dobré krimi.

12.09.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Dávám této knize 4,5*. Přestože se jedná o knihu z edice young adult a já tedy, vzhledem k věku, nejsem úplně cílovou skupinou, tak kniha se mi moc líbila. Byla čtivá, citlivá, za 2 dny jsem ji přečetla. Řešilo se zde i dost složitých témat, jako např. úmrtí blízkého člověka, nelehké vztahy v rodině, předsudky vůči lidem, … Celkově příjemné oddychové čtení, nejen pro mladé dívky.

25.01.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak tohle byla pecka. Úžasné, nádherné... Tato kniha me prostě dostala. Doslova jsem ji hltala. Po docteni jsem na ni jeste dobu myslela.

13.09.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tato kniha se ke me dostala přes neteř. Jedná se o LGBT román a spíš pro mladší čtenáře, ale jsem ráda, ze jsem si to precetla. Bylo to zajímavé a diky této knize se nam odkrývá, jak je dospívání občas složité a zvlášť pro nekoho, kdo se něčím odlišuje. Jak okolí dokáže byt nekdy kruté... a jak je skvělé najit nekoho, o koho se můžete opřít, kdo vam rozumi, s kym můžete byt sami sebou. Citlivý příběh, který stoji za přečtení.

13.09.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nebylo to špatné, ale ani to nebylo něco, co by mi nejak víc utkvělo v paměti. Takový průměr.

13.09.2020 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Napínavé, mrazivé, děsivé. Dávám palec nahoru a doporučuji těm, co mají rádi napínavé, možná až trochu hororové čtení.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Do této knihy jsem se zpočátku nemohla začíst, asi tak do jedné třetiny mi to trvalo, než jsem se pořádně začetla. Pak se děj nějak rozjel a čtení mě bavilo víc. Josie - chvílemi se zdálo, že je až superžena se superschopnostmi, která nepotřebuje lékařské ošetření, vše rozchodí sama... Mám ráda Případy Kim Stoneové od Angely Marsons a nějak se nemůžu ubránit srovnání - obě dvě vyšetřovatelky, Kim i Josie mají své démony z minulosti, obě mají komplikovanou osobnost, své problémy... ale přesto je mi Kim bližší a sympatičtější a krimi případy od Angely Marsons jsou za mě prostě lepší, čtivější.

08.03.2021 3 z 5