MayB2 MayB2 komentáře u knih

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Opravdová škoda, že film se smrsknul na tuctovou romanci s nezbytným happy endem. Kniha je o hodně drsnější, oživená různými vypravěči a historickými odbočkami.

26.05.2014 5 z 5

Bohatýrská trilogie Bohatýrská trilogie Jaroslav Žák

Přímo gejzír vtipných hlášek, absurdních příběhů, kreseb a nezapomeňte si přečíst vysvětlivky!

26.05.2014 5 z 5

Kontinent neomezených možností Kontinent neomezených možností Jaroslav Velinský

Bezvadná vtipná knížka, jen mi nesedí vložená fantasy část.

26.05.2014 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Pro mě byla první kniha. A konalo se příjemné překvapení, protože kamarádi líčili hlavně tu vraždící Dexterovu stránku a zatím v knize vedlo vtipné glosování pro Dextera nepochopitelné absurdity života. Nejvíc mi asi sedl Drasticky dojemný Dexter, který je nejrealističtější, bez různých duchařských vylepšení.

26.05.2014 4 z 5

Pistole míru Pistole míru J. M. Troska (p)

Trochu mě mrzí příliš velký prostor červeněknihovní romance, ale i tak jsem si ji vždycky ráda přečetla.

22.05.2014 4 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Když jsme nevěděli, co si v knihovně půjčit, sáhlo se po něčem z edice KOD. Romantické dobrodružství, jak má být.

22.05.2014 4 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Zásadní kniha na prázdniny, prožívali jsme jí tak, že došlo i na šití týpí.

22.05.2014 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Slabší než Hrdý Budžes, Helenka už všemu moc rozumí. Někdy mi to trochu skřípalo – až moc snahy o co nejširší záběr v popisu doby (výlet do Budapešti); zmizela ta absurdní poezie vyprávění, zůstala jen absurdita doby.

22.05.2014

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nejlepší kniha z celé trilogie. Absurdita doby znásobená naivním pohledem malé holčičky...

22.05.2014

Hadrářův syn Hadrářův syn Kirk Douglas

Když drby, tak od jejich aktéra. Ale hlavní je silný příběh splněného amerického snu, za kterým se však skrývá spousta tvrdé práce a odhodlání. V první třetině knihy je zajímavým tématem také antisemitismus, který nebyl pouze "výsadou" Evropy, ale i "svobodné" Ameriky.

22.05.2014 5 z 5

Ústřižky Beaty Rajské Ústřižky Beaty Rajské Beata Rajská

Doufala jsem, že se dočtu víc o světě módy, nejvíc mě zklamala část Mezi mužem a ženou, kdy mi několik textů přišlo téměř identických, bez výraznější pointy.

22.05.2014 2 z 5

Velký útěk Velký útěk Paul Brickhill

Silný příběh. Možná trochu moc postav ve snaze zmínit co nejvíce osob.
Mrzí mě, že nakladatelství odfláklo korektury, je tam hodně překlepů nebo chybějící slova.
Anotace Kosmasu je dost mimo, neboť popisuje děj filmu, který sice z knihy vychází, ale třeba jména postav jsou úplně jiná.

03.03.2014 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na druhé přečtení už to nebylo tak zamotané. První čtení šlo dost ztěžka.

05.01.2014 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Zajímavý pohled do norské historie, která nadále ovlivňuje i současnost – silné téma nacismu a neonacismu. Postava Harryho Holea by se mohla zdát odstrčená, ale právě v Července se stane několik osudových věcí, které ovlivní Harryho v dalších pokračováních.

24.12.2013 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Ačkoliv už jsme doma měli dvě různá vydání, to s ilustracemi Adolfa Borna jsem musela mít!

11.11.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Přečteno poněkolikáté. Nejlepší knížka od Austenové. Hodně moderní styl vyprávění, díky nadvládě dialogů a minimu popisného textu děj pěkně odsýpá.

18.10.2013 5 z 5