MaxQ MaxQ komentáře u knih

Příběhy z divokého Východu Příběhy z divokého Východu Ivan Mládek

Je to šílené, ale není to šílené natolik, abych z toho nějak šílel.

12.06.2014 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Někdy k pláči, někdy k smíchu, ale každopádně výborné. Nezbývá, než se pana Svěráka zeptat: "A víc si toho, mistře, nepamatujete?"

20.05.2014 5 z 5

Projekt Sakkára Projekt Sakkára Andreas Wilhelm

Taková Sifra mistra Leonarda pro chudé. Děj dlouhý, předvídatelný, historická fakta promíchaná s Dänikenovými dohady jsou zde prezentovány jako nejžhavější novinky... Nic pro mě.

11.04.2014 2 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Zajímavě podaná cesta s dcerou do Itálie. Stesky na mraky turistů u římských památek jsou veselé, nevím, co by pan Werich říkal dnes.

24.03.2014 4 z 5

Záhady 2. světové války Záhady 2. světové války William B. Breuer

Tak nevím. Záhady a náhody naskládané jedna za druhou, každé věnovány tak dvě, tři stránky. Méně je někdy více.

14.03.2014 3 z 5

Dopisy Emilovi Dopisy Emilovi Milan Lasica

Pěkná knížka plná jemného i drsnějšího humoru. Starý komunista vzpomíná prostřednistvím dopisů na epizody ze svého života a zároveň komentuje současný život, pro něj někdy nepochopitelný.

05.03.2014 4 z 5

První světová válka První světová válka Philip Warner

Opravdu čtivá kniha, plná zajímavostí z IWW. Určeno spíše lajkům, kteří si chtějí projít její historii a fronty.

19.02.2014 4 z 5

Smuteční slavnost Smuteční slavnost Eva Kantůrková

Na pozadí jedné tragédie je zde vykreslen život na vesnici během kolektivizace a po ní. Kniha se nečetla zrovna lehce, ale za přečtení určitě stojí. Ani jedna postava není černobílá a jsou nahlíženy z úhlů mnoha osob. Každé je pak věnována jedna kapitola.

24.01.2014 4 z 5

Francouzská revoluce Francouzská revoluce Christopher Hibbert

Už dlouho jsem se chtěl dozvědět něco o francouzské revoluci z něčeho pro lajky a přitom zajímavě, čtivě, ale oborně. Tato kniha mi to všechno splnila.

10.12.2013 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Adam Andres (p)

Na gymplu jsem tím byl unešen, dnes už tolik ne, ale asi to nebude chyba knížky :)

25.11.2013 4 z 5

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Tak nevím, dal jsem tomu hodně stran, ale vůbec mě příběh Jarmily nezaujal, nicméně je možné, že je to dobou. Knihu jsem nedočetl a už asi ani nedočtu.

25.11.2013 2 z 5

Slavné bitvy naší historie Slavné bitvy naší historie Jiří Fidler

Podle mě nevyvážené. Některé bitvy byly krásně zasazené do kontextu doby se všemi souvislostmi, jiné bitvy pak připomínaly spíše skladový soupis děl, tanků, koní a mrtvých plus časový harmonogram.

25.11.2013 3 z 5

Obrázky Obrázky Jan Neruda

Tak Neruda je především mistr detailu. U všech místech, o kterých píše (policejní stanice, zástavárna...) mám opravdu pocit, že tam proseděl celé hodiny a dny s poznámkovým blokem a psal a psal. Některé povídky jsou dojemné, některé mají překvapivě drsnou pointu... zkrátka život bez příkras.

27.10.2013 4 z 5

Poznámky o divadle Poznámky o divadle Miroslav Horníček

Takže, pokud čekáte veselé historky z natáčení, budete zklamáni. Jde opravdu o poznámky týkající se tvorby divadla - z hlediska režisérského, autorského, hereckého. A pro ty, co mají s divadlem něco společného, jsou to poznámky velmi užitečné. Kéž by si z nich mnozí tvůrci vzali ponaučení.

14.10.2013 5 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Této knize jsem se na škole úšpěšně vyhýbal a musím říct, že jsem o nic nepřišel. Já nevím, možná ve své době mohla někoho nadchnout, ale mě a dnes... to už ne.

17.09.2013 3 z 5

Husitství - konec jednoho mýtu Husitství - konec jednoho mýtu Vladimír Liška

Několik faktických chyb, bombastický název, mnoho dojmů - málo pojmů... já nevím, přišlo mi to, že autor nastudoval pár knih, vytvořil si nějaký názor a za pár dní to hodil na papír. Doporučuji pro ty, kdo o husitství ví pouze pár vět ze základky, nedoporučuji těm, kteří o tom ví o pár vět navíc.

13.09.2013 3 z 5

Křižáci na Západě Křižáci na Západě Stefan Heym

Není to špatná kniha, ale je příliš dlouhá s příliš mnoha jmény, ve kterách jsem se ztrácel až jsem se ztratil. Snad se k ní ještě někdy vrátím a hodnocení opravím.

10.09.2013 3 z 5

Hádanky naší minulosti 8: Moudrý císař s pověstí hlupáka Hádanky naší minulosti 8: Moudrý císař s pověstí hlupáka Jiří Bílek

Důstojné zakončení celého cyklu, doporučuji všem.

01.09.2013 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Hluboké lidské příběhy navlečené na drsné režné folsomské niti.
"Hmota je jediná iluze."

01.09.2013

Hádanky naší minulosti 7: Čtyři Janové a bratr Prokop Hádanky naší minulosti 7: Čtyři Janové a bratr Prokop Jiří Bílek

Myslím, že dějepis by se měl učit podle těchto knížek a ne z toho, co si na škole pamatuji já.

12.08.2013 5 z 5