mattonka mattonka komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se četla sama, přečetla jsem ji během dvou dnů. Děj mě pohltil tak, že jednotlivé stránky ubíhaly úplně samy. Rozhodně doporučuji tento román k přečtení, člověk si alespoň uvědomí, že se v dnešní době máme dobře.

12.01.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na knihu jsem narazila náhodou díky čtenářské výzvě. A rozhodně mohu doporučit ke čtení. Mně osobně se četla jedním dechem. Zajímal mě jak příběh Sage, tak vzpomínky její babičky.

17.06.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Za mě velmi čtivá, přestože je o smutném příběhu jedné rodiny. Už se těším na další od paní autorky.

16.04.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na autorku Helen Fields jsem narazila náhodou při hledání knih do Čtenářské výzvy a rozhodně se tato náhoda vyplatila. Kniha byla brilantní, čtivá, napínavá, brutální, za mě pětihvězdičková. Hned jsem si do své čtečky stáhla i druhý díl a už čtu :)

01.09.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak tomuto říkám opravdu odporný zážitek při čtení. Autorka popsala naprosto hrůzné činy psychopata. Doporučuji pokud nechcete něco lehčího před spaním. Helen umí!!!

05.12.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se četla sama, opravdu velmi čtivé. Zajímavé osudy lidí z pohraničí že smutného období naší země.

27.10.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Na nového Bryndzu jsem se těšila od chvíle, co vyšel. Teď konečně na něj došlo!!!
Za mě super kniha. Přečetla jsem ji ani nevím jak :) Děj neskutečně ubíhal a já byla najedou skoro na konci. Oceňuji, že v ní není obrovské množství popisů brutálních vraž až nechutností, jak v některých knihách je. Za mě vykročení do nového roku s knihou na 1!!!

09.01.2021 5 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Tato kniha je velmi příjemná oddychovka s vánoční tematikou. Pokud něco takového hledáte pro navození vánoční atmosféry během adventních dnů (ale i kdykoliv jindy během roku), mohu s klidem doporučit.

20.10.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Skvělá detektivka! Musela jsem prostě pořád číst dál, abych se dopátrala rozuzlení. Za mě rozhodně zasloužených 5*!!!

14.10.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Na knihu jsem narazila náhodou a rozhodně té náhody nelituji. Zajímal mě osud Eleanor, který mě nutil číst a číst. Velmi zajímavá kniha,ke které se určitě někdy vrátím.

14.04.2018 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Laťku měl u mě Olsen nastavenou hodně vysoko. Proto jsem se na jeho novou knihu z oddělení Q těšila.
Neříkám, že je úplně špatná,ale ... Prostě jsem čekala další zajímavý případ. A ne životopis Asada. Dějová linka s Alexanderem mi přišla málo propracovaná,bez nějakého většího vysvětlení proč chtěl najednou pomstu na neznámých lidech. I přesto se mi kniha četla dobře. Svému okolí doporučím k přečtení.

23.05.2020 3 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Super! Kniha se mi četla velmi dobře,jako ostatně vždy od této autorky. Napínavá, čtivá, zajímavá.

11.03.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha mě naprosto strhla, za to jí patří 5*. Četla se dobře, rychle, osud Grace mě zajímal.

Nejsem odborník, ale věřím, že podobné věci se prostě kolem nás dějí. Člověk nikdy neví, kam ho osud zavane.

07.05.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pobavila. To především a přesně to jsem také očekávala. Pohodová kniha třeba na dovolenou.

30.07.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Za mě o hvězdičku lepší než Kruh. Tma mě pohltila a chtěla jsem vědět, jak to s Christine nakonec dopadne. Místa velmi velmi napínavé. Na můj vkus zde bylo až moc toho zla, které se Christine přihodilo. Minier si našel místo v mé knihovně.

13.01.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Upřímně jsem od této knihy čekala trošku větší dávku legrace,bne vtipy jako v sérii o "Aristokratce", ale spíše více vtipu vyplývající z povolání kastelána.

05.01.2021 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Další pěkná oddychovka od Jojo.

27.03.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha se mi opět četla velmi dobře. Manželé na to mají zkrátka nos. Ale přece jen na můj vkus až příliš vražd a násilí. Těším se na další díl s Joonou. A snad i Sagou.

28.01.2019 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Pohodová kniha třeba na dovolenou :) Styl psaní L. Moriarty se mi líbí - zajímavá scéna na začátku a pak rozplétání nitek a osudů ...

21.06.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Vynikající kniha. Na nového Bryndzu jsem se těšila a opět nezklamal. Čtivá kniha s dobrou zápletkou. Už aby vyšel další díl :)

08.01.2018 5 z 5