Matri Online Matri komentáře u knih

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

(SPOILER) Na túto novinku od Leandry Sold som sa veľmi tešila! A musím povedať, čakala som niečo ÚPLNE iné. Čakala som (aj vďaka tej prenádhernej obálke, za to fakt dávam 100 bodov) romantickú, kvázi rozprávku o slovanských boboch.
Ohohoooo... dostala som niečo ako dystopický príbeh zasadený do treťou svetovou vojnou zničenej a zmenenej Európy, ktorej hranice a vláda sa absolútne zmenili. Autorka pomerne super vykreslila tento svet, jeho fungovanie aj okolností jeho vzniku. Akože celkom drsný svet, musím povedať!!
Samotný príbeh sa pre mňa trošku zdlhavejšie začínal, lebo autorka nás vedie celým dospievaním Star/Scarlett/Vesny. Až po príchode do Prahy to začína mať naozaj grády. Čítam, čítam... stále som sa nedozvedela ani polovicu odpovedí na otázky, ktoré som mala a pritom som sa nebezpečne blížila ku koncu knihy... a tu sa mi niečo začalo nepozdávať. Áno, áno ide o prvý diel série :-D
Takže poprosím pokračovanie lebo som z toho stále jeleň!!
Tú jednu hviezdičku si nechávam v zálohe na pokračovanie, takže hodnotím ako lepšie 4 /5

01.06.2023 4 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Amo to jednoducho vie - totálne namotať čitateľa, aby knihu neodložil. Jej štýl je dosť surový, mimo bežného ľudského chovania a chápania, nekladie si servítku pred ústa, nič nie je nemožné, nenormálne a nemorálne. A ja jej to úplne žeriem (som jej fanúšik, takže možno prehliadam niečo, čo by mi inde vadilo).
Táto séria si s každou časťou udržuje svoj štandard. Ani si neviem vybrať, ktorá je moja naj... každá časť je úplne iná, originálna a pritom rovnako zvrátená. Ale v tejto časti nám naservirovala rovno pošahanú "Harley Quinn" (Lilith) a dvoch totálne odlišných týpkov, ktorí spolu jednoducho ladia... Bolo to emotívne, trošku možno nechutné a zároveň vzrušujúce. Teším sa na záverečný diel..
Bez okolkov opäť 5/5

12.05.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Úprimne.. fakt som sa najskôr nevedela začítať, potom mi ale Danny a Rose začali byť sympatickí, hneď nato bola kniha až návyková, a nakoniec úplne neodolateľná.
Zo začiatku sa mi zdalo, že príbeh sa vyvíja až moc rýchlo, čo moc nemusím (radšej mám slow burn romantiku), ale to bolo len zdanie... Danny a Rose si moje sympatie získali na plnej čiare a čím ďalej sa príbeh uberal, tým som v tom bola viac. Kniha plná zvratov, prekvapení, akcie a v neposlednom rade emócii. Až do poslednej chvíle som uvažovala nad hodnotenim (záver som predpokladala už dávno vopred) ale autorka si zaslúži určite veľkú pochvalu, takže za mňa 4,5/5
Pokračovanie si určite prečítam ;-)

05.05.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Wow, tak ja nie som fanúšik upírov, ale určite som fanúšik Jaxona!
Ide o YA fantasy knihu plnú rôznych fantastických bytostí, čo ma teda milo prekvapilo. Nezostali sme len pri upíroch a vlkolakoch, ale stretávame sa napríklad aj s čarodejnicami a drakmi (!), čo v prostredí mrazivej Aljašky a internátnej školy vyšlo na výbornú! Od knihy som nemala žiadne veľké očakávania, preto je pre mňa obrovským prekvapením a doslova som ju hltala! Číta sa úžasne, lebo kapitoly sú krátke, a tak si stále vravím ešte jednu prečítam, a ešte jednu... a hups som na konci!
Hlavná hrdinka Grace je trošku naivná, ľahkovážna, čo vyznie v niektorých situáciách až komicky ako to autorka podáva, takže som sa často, veľmi často usmievala nad jej myšlienkovými pochodmi. Hovorím, bolo to výborné.
A ako som si hneď chvatom zisťovala na goodreads, séria má zatiaľ 6 (!!!) častí (tento rok vychádza šiesta) a ja zúfalo vyzývam bohov nakladateľstiev aby ju preložili celú (fakt sa mi do tej angličtiny nechce). Vrelo odporúčam!!! Jednoznačne 5/5!

"Tak jak vypadám?" Zatočím se uprostred pokoje.
"Jako že budeš potrebovat další transfuzi krve až s tebou Jaxon skončí."

03.05.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Keď si predstavím, že som sa do tejto série ani nechcela púšťať, si pomyselne trieskam hlavu o stenu! To by bolo tak zle zle zle rozhodnutie!!!

Našťastie...

TOTO BOLO MEGA!!! Séria Z krve a popela ma fakt nepresvedčila a čím ďalej sa mi páčila menej (hoci Koruna z kostí a zlata skončila fakt veľmi nádejne), no toto je pre mňa úplne iný level. Ja milujem Nykta, a hoci mi Sera sem-tam lezie na nervy, oproti Poppy milujem aj ju!! Toto je príbeh a séria, ktorá má hlavu a pätu, dej, zmysel, akciu (nie len plno nezmyselných rečí), uveriteľné postavy a chémiu (zdôrazňujem chémiu medzi postavami). A musím pochváliť aj vedľajšie postavy, aj keď je ich až toľko, že mám v nich trochu guláš, ale aspoň to nebolo ploché a len o 3 osobách! Takže za mňa absolútny TOP a už sa trasiem na pokračovanie (mám pocit, neviem či som jediná, že kniha skončila v polke vety!!... A ja chcem vidieť čo bude ďalej!)

01.04.2023 5 z 5

Tatér Tatér Katy Cooper

"Tak hele, princezno,“ procedí Hispánec naštvaně, „já tě tetovat nechtěl. Vtrhla jsi mi sem v noci úplně na šrot a dožadovala se tetování.“
„Tak jsi mě měl odmítnout, prokrista!“
„To jsem se snažil, ale byla jsi jak šílená! Myslel jsem, že to je tím chlastem, ale očividně jsi šílená i normálně!"

Rozmaznaná, prostoreká, bezprostredná, sarkastická Vicky, ktorá zisťuje, že ju podvádza snúbenec, ujde od rodiny a života v prepychu. A kam? Nakoľko čo to popila, nemá priateľov, ani kam ísť, jediné východisko je otrávený, potetovaný tatér Jason.
Táto kniha bola pre mňa dokonalým prekvapením! :))
Hneď od úvodu som sa naozaj kráľovsky bavila. Veľmi mi vyhovoval autorkin štýl - najmä sarkastický humor a úžasné dialógy! :-D
Vicky, hoci bola ukážková snobská barbie, ma fakt veľmi bavila. Jej vyrovnanie sa s bežným životom bolo plné milých bizarných situácii :)
Čo sa týka jej vzťahu s Jasonom, páčilo sa mi, že boli v prvom rade úžasní priatelia a všetko ostatné prišlo až potom. Veľmi to pridávalo na uveriteľnosti príbehu! Ich vzťah bol hlave kamarátsky, ale aj pestrý, výbušný a naozaj temperamentný, takže bolo stále čo čítať.
Čo sa týka konfliktov, nemôžem vyčítať správanie ani Vicky, ani Jasonovi, nakoľko som sa vedela vcítiť do pocitov ich oboch.
Suma sumárum, toto sa čítalo doslova úplne samo! Ďalšie knihy od autorky si určite prečítam! Výborná prvotina! ;-)

"Ty to myslíš vážně, že jo?“ vydechnu sotva slyšitelně.
„O tom záchodě a sprchách? Jo. Vždyť jsi říkala, že kempuješ.“
„Tohle není kempování, ale boj o život!“ zavřískám na něj zděšeně.
„Cože?“ Jason vyprsknul smíchy.
„Přece se nebudu mýt v jezeře a chodit na kadibudku!!"

25.04.2024 5 z 5

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

„Nalaa, azda si si nemyslela, že mi ujdeš. Vždy ťa chytím."

Úprimne, mala som naozaj obavy z tejto knihy. Erotiku vo fantasy mám rada, ale... všetko s mierou! O tejto knihe som vedela, že je pomerne dosť založená práve na tej hot časti, a poznám sériu Z krvi a popola (tam je toho sexu na mňa miestami až moc). Už len fakt, že hlavný hrdina sa "živí" rozkošou veľa napovedá.
Áno, bolo tam toho dosť, no prekvapivo mi to ani nevadilo. Vzťah Lis a Thorna bol pre mňa pomerne uveriteľne vykreslený.
Takmer trištvrtka knihy je viac menej o, nazvime to, spoznávaní sa hlavných hrdinov. Nejaká akcia nastala na začiatku a v úplnom závere knihy.
Silnou stránkou je určite svet, ktorý autorka vytvorila. Ani by som neverila, že to bude opäť čosi originálne, avšak je. Ak som správne pochopila, mám pocit, že sme v distopickom svete, ale akoby sme sa vrátili do stredoveku, v ktorom je spoločnosť rozdelená do vrstiev. Samozrejme nechýbajú magické schopnosti, kadejaké fantastické bytosti a slušná zápletka. Za mňa paráda!
Hlavné postavy ma tiež bavia. Ich dialógy, chémia, zázemie. Trošku som niekedy mala problémy s Lis - nebude to moja obľúbená hrdinka. No s Thornom fungujú dobre.
A vyzerá to aj na opäť podarené vedľajšie postavy - zaujali ma najmä Thornovi dvaja najbližší priatelia.
Záver knihy oplýval akciou, krvou (veľa krvi), novými odhaleniami (hoci mnohé je stále záhadou) a kniha skončila v najlepšom. Asi v poslednom odstavci knihy som konečne pochopila aj obálku knihy!! ;-)
Zatiaľ si ma séria vcelku získala, dokonca pomerne dosť! Pokračovanie si nenechám ujsť.
Hodnotením tak 4,25* :)

„Na tvojom mieste by som sa ani nepokúšal o útek,“ poradil mi a prešiel okolo mňa.

„Pretože ma zastavíte?“

„Pretože ťa budem naháňať.“
Odopol si remienky, ktorými mal na chrbte pripevnený krátky meč, a prešiel do spálne. „A chytím ťa.“

18.03.2024 4 z 5

Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Lynette Noni

Nakoľko séria Ranhojička ma totálne dostala, bonusove kapitoly z tohto sveta som si nemohla nechaj ujsť.
Ku každej knihe z trilógie je pridaná jedna kapitola. Úprimne by ma tiež (ako píšu v ďalších komentároch) skôr zaujímal pohľad Jahrena z neskorších dielov, ale jemu je venovaná hneď prvá kapitola ku knihe Královna rebelov.
Druhá kapitola je najkratšia, zameraná na Torella (možno by bola zaujímavejšia Zule?).
Mojou srdcovkou tejto série je ale jednoznačne Caldon!! A toho som sa dočkala pomerne hojne, takže jupiii! Ich priateľstvo s Kivou je pre mňa veľmi krásne, jedno z najúžasnejších knižných priateľstiev... a bonus mi to len potvrdil ;-)
Séria je skvelá a možnosť vrátiť sa k nej ma určite potešila :)

"Teším se, že až se tá tvoje hezká ranhojička vzbudí, příjemně si s ní popovídám. Jestli v sobě má aspoň špetku vyjímečnosti, jak tvrdíš, jistě se staneme nejlepšími přáteli. Budu dárkem, o kterém nikdy nevědela, že ho potřebuje."

25.02.2024 4 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Slovenská dark romance z mafiánskeho prostredia, ktorá ma dokázala prekvapiť, nadchnúť a šokovať. Zároveň zaraďujem k jedným z najlepších kníh tohto typu, ktoré som kedy čítala.

Hoci ústrednou témou je dohodnuté manželstvo, v takomto poňatí som sa s touto témou ešte nestretla. Vivian je bojovná, zároveň dosť naivná, necháva sa unášať svojimi citmi.
Oproti tomu Kasian predstavuje dokonale temného potetovaného, záhadného, nebezpečného muža, ktorému sa nedá veriť absolútne nič. Tento image si zachoval do poslednej stránky. V jeho prípade sa naozaj dá povedať, že autorke sa podarilo vykresliť naozaj temného chladnokrvného "hrdinu".
On a Amudis - zapojenie psa do príbehu o mafii je úplná topka a dokonale to funguje! Nedá sa ich nemilovať :)
Hoci ohľadne Kasianovej 15-ročnej odmlke a jeho súčasnej "totožnosti" som mala podozrenie pomerne skoro, aj tak mi spadla sánka až na podlahu po prečítaní epilógu! Ešte sa teda máme na čo tešiť!!
Autorke tlieskam a teším sa na pokračovanie! ;-)
Vrelo odporúčam!!!

"Čo odo mňa chceš? Tak už mi to konečne povedz!“
„Ty si to, čo chcem, ale zároveň si to jediné, čo nemôžem mať."

16.02.2024 5 z 5

Hector Hector Marcy Jell

(SPOILER) Posledný jazdec apokalypsy - Hector - temný, tvrdý, odhodlaný sa nezamilovať. Ale to by sa nemohla objaviť rovnako tvrdá, odvážna, sexy Elena a zázračné počatie... a razom je všetko úplne inak :)
Ako každá, aj táto časť sa čítala veľmi dobre. Moc sme síce nenahliadli do začiatku vzťahu Hectora a Eleny, ale vlastne mi to ani nevadilo. Čo mi ale trošku prekážalo, bolo vykreslenie Eleny, ako superženy Lary Croft. Na mňa to už bolo akosi moc, a tým u mňa stratila na ženskosti. No na druhej strane asi presne taká žena sa k Hectorovi ako jediná mohla hodiť ;-)
Najlepšie boli opäť rozhovory a pošťuchovanie medzi bratmi a Valentína s jej sarkazmom!
Mafiánska rozprávka sa skončila naozaj rozprávkovo s prekvapivým koncom :)

29.01.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Vrátiť sa k príbehom bratov Milesovcov bolo veľmi osviežujúce, a čo najdôležitejšie nesmierne úsmevné.
Jameson a jeho "slniečková povaha" ma opäť dostali - naozaj som sa dobre bavila, lebo ja týchto bručounov milujem.
Tristan a jeho synkovia bola kapitola sama o sebe, ale keď sa spojili ešte aj bratia dokopy - no koniec!
Eliot s Kate ma prekvapivo dohnali doslova k potomok sĺz najskôr smútku :(, a potom vďaka Emily k slzám šťastia!
Christopher bol zasa ako veľké dieťa, ale jemu to odpúšťam a baví ma.
Kniha je krásnou bodkou za touto sériou a kľudne by som prijala aj novú generáciu Milesovcov ;-)

27.01.2024 4 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

(SPOILER) "Ti, kteří se tě snaží polapit, ti nakonec dají sílu stát se tou, z níž mají největší strach."

Druhý diel tejto YA fantasy série bol pre mňa lepší ako prvý, a zároveň tomu ešte krôčik chýba k dokonalosti. Ten silný YA vibe prvej časti už pre mňa nie je v Útočišti tak citeľný.
Obľúbila som si naozaj množstvo postáv, a čo je pre mňa najpodstatnejšie, mám rada Saru. Hoci je mladučká, jej charakter, konanie a premýšľanie (až na to záverečné rozhodnutie - zvládnem všetko sama) sa mi naozaj páčili!
Z nových postáv ma najviac oslovili Jordan (konečne nejaká kamoška popri samých chlapoch) a Desmund. Obaja ma veľmi bavili, najmä sarkastickými komentármi a svojou osobitosťou.
Sarin vzťah k zvieratám/tvorom, ktoré autorka zapojila do deja je pre mňa jeden z top momentov - pekelné psi, gryf, kelpie, wayvern... a tá záverečná bitka bola vďaka nim naozaj veľkolepá!
Romantická linka bola jasná už od prvej časti, opäť tu máme vzťah druhov ale nevadí mi to, nakoľko romantická linka je jemne na pozadí ostatných dejových zvratov. Skôr sa mi páči Sarin vzťah s jej ostatnými mužskými kamarátmi - Roland, Peter, už spomínaný Desmund, Chris či Tristan.
Kniha bola veľmi akčná, ale prvá polka knihy ma možno trošku menej bavila (okrem Desmunda), preto pol hviezdičky uberám - hodnotím 4,5 a vrelo odporúčam! :)

„Když kolem tebe panuje zmatek, není snadné všimnout si v životě všeho dobrého. Tak jen nezapomínej, že slunce svítí i za bouře. I pokud ho zrovna nevidíš, pořád tam někde nad mraky je a čeká, až tě bude moci zase zahřát."

03.01.2024 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

"Někdy věci, které nedávají ten nejmenší smysl, jsou ty nejsprávnější."

Tretí diel série je opäť úplná topka. Myslela som, že Mala a jeho vtip z druhej časti len ťažko niekto prekoná, ale Lena v Rockovom risku mu naozaj šliape na päty. Veľmi ma bavila jej spontánnosť a povaha čo na srdci, to na jazyku. Lena bola vo svojich citoch na jasnom asi od začiatku knihu, naopak Jimmymu to trvalo doslova do poslednej stánky! Viac kamenného, odťažitého a nedostupného chlapa som snáď nezažila. O to ťažšie to mala Lena, aby ho presvedčila, že ju vlastne miluje:))
Tento ich vzťah plný bojov (slovných aj fyzických) a doberania (samozrejme zo strany Leny) ponukol fakt úžasné a bizarné situácie.
Čítanie som si maximalne užila! Odporúčam!!!

"Byl můj Romeo v černých džínsech a náš příběh měl stejnou šanci, že skončí tragickou smrtí, jako originál."

21.12.2023 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Ešte lepšie ako prvá časť! Pre mňa vyvážená kombinácia humoru (vďaka Malovi, ktorý si ma totálne získal), akurátnej dávky žhavých scén, tiež došlo na dosť ťažkú tému.. a nakoniec ešte aj Trhač k tomu!
Tentokrát je ústrednou témou falošný vzťah. Ako som už spomenula, táto kniha mi naozaj sadla hlavne v humornej rovine - Mal má tak vtipné hlášky, nápady, dokonca aj myšlienkové pochody. Anne si odo mňa tiež zaslúži pochvalu - opäť mladá baba, ktorá sa aj vďaka svojej minulosti, chová naozaj vyzreto. Okrem toho úžasne dokáže vyvažovať to Malovo vyvádzanie :))
Nie je nič, čo by som knihe mohla vytknúť. Úžasny druhý diel! Odporúčam ;-)

"Měla jsem pocit, že předstírat, že mě miluje, pro něj bylo snazší, než mě milovat doopravdy. A to mě bolelo. Věděla jsem, jak moc mě ranilo, když jsem si myslela, že náš předstíraný vztah skončil. Ale skutečný vztah? To by bylo mnohem horší."

18.12.2023 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Výborná oddychová kniha, a opäť moji milovaní hokejisti - fakt tento námet v knihách môžem, takmer nikdy nebol pre mňa sklamaním.
Bývalý hokejista a bručoun Lucien, je po opakovanom úraze hlavy nútený ukončiť svoju hviezdnu kariéru, s čím sa ťažko vyrovnáva. Spamätáva sa u svojej babičky v letnej rezidencii, kam zavíta aj slávna herečka Emma, ktorej sa taktiež trošku skomplikovala jej začínajúca kariéra.
Po dlhšej dobe (a naozaj nemôžem povedať ani Ň proti), som mala fakt rada hlavnú hrdinku! Emma to mala v hlave naozaj upratané, jej reakcie, správanie, všetko na jedničku a teda vôbec ma nevytáčala! ;-)
Vedľajšie postavy ma tiež veľmi bavili, najmä Sal a Brommy.
Knihu som si naozaj užila a som rada, že som sa konečne dostala k jej prečítaniu! :)

13.12.2023 4 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Knihu určite považujem za zatiaľ najlepšiu z tejto série.
Príbeh Jules a Josha, a teda aj jedna z mojich obľúbených tém - od nenávisti k láske sa mi naozaj páčil. Hoci opäť dlhšia kniha, ani mi to nevadilo, lebo príbeh bol pekne vyvážený a vôbec som sa nenudila.
Za čo ale sťahujem hviezdičku je Josh... Akože v jednej chvíli úžasný, dokonalý chlap (extra som si užívala jeho "debaty" s Alexom), ale to, ako sa zachoval a čo dokázal povedať Jules pri ich najväčšom konflikte ma fakt nakrklo TAK moc, že až neverím ako ľahko to Jules prekúsla!
Okrem toho ale knihu vrelo odporúčam, lebo dynamika ich vzťahu je veľmi výživná a kniha sa číta sama ;-)

„Nevím, co jsi to se mnou udělala, Zrzko. Ale nějak jsem se od touhy zabít tě dostal k ochotě zabíjet pro tebe."

07.12.2023 4 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

"Nenech mě spadnout dolů.“
Jejich pohledy se střetly. „Nikdy,“ prohlásil.
Isla ho probodla pohledem.
„Už nikdy víc,“ opravil se..

Za mňa takmer dokonalý príbeh, ktorému nechýbalo takmer NIČ!
Úžasná zamotaná romantická linka. Opäť tu máme hneď dvoch veľmi perspektívnych adeptov na toho pravého. Jeden vzťah je plný iskrivého doťahovania a vzájomnej príťažlivosti. Druhý je dokonalá slow burn romantika od nenávidí k láske. Ja sama som bola na pochybách, ktorý je môjmu srdcu bližší (ale predsa len som si nakoniec vybrala) :))
Fantasy linka nezostáva nič dlžná. Začítať sa, mi trvalo len 2 kapitoly a potom mi to doslova utekalo pred očami. Šesť vládcov, ktorí sa snažia zrušiť kliatbu počas 100 dní trvajúcej "sútaže", ktorá sa koná každých 100 rokov. Dej je akčný, plný intríg, a hlavne šokujúcej a hneď viacnásobnej zrady. Áno, príbeh a záver ma dokonale prekvapil.
Neviem sa dočkať pokračovania!! Radím k mojím novým srdcovkám a ODPORÚČAM!!!

"Nevím, co mě těší víc, vidět, jak svíráte meč, nebo jak šaty svírají vás."
"Ani já nevím, co mě těší víc. Když vzpomínám, jak se vám špička mého meče opírala o krk, nebo když si představuju, jak by se vaše srdce vyjímalo na mém talíři.“
V Grimových temných očích to zajiskřilo pobavením. „Dejte si pozor, Srdcojedko,“ špitl. „Mohl bych vám ho prostě zaslíbit.“

05.11.2023 5 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

"Život občas umí být děsivý a otřesný, strašlivý a tragický, najdou se v něm i okamžiky dechberoucí krásy. A občas stačí se smát."

Autorka mi krásne zodpovedala všetky otázky, dostala som vysvetlenia a odpovede, hoci niektoré sa mi nemuseli páčiť. Ale taký je aj život - nedostaneme len cukríkové príbehy ale aj krutú realitu života s jeho tienistými stránkami.
Calder aj Eden sú neskutočne silné osobnosti a totálne si ma získali... Odvážni, vytrvalí, oddaní jeden druhému, verní, súcitní, takí mladí a už prežili toľko bolesti ale aj lásky!
Príbeh bol oproti prvej časti oveľa pokojnejší, snažil sa skôr všetko urovnať a uzavrieť. Podarilo sa ;-)
Túto duológiu môžem určite len odporúčať!

"Děkuju,“ pověděla mi tiše a pevně mě objala.
Sevřel jsem ji. „Za co?“
„Za to, že mě tak moc miluješ. Za to, že jsi mě udržoval při životě v době, kdy jsem nežila."

03.11.2023 4 z 5

Zmija a krídla noci Zmija a krídla noci Carissa Broadbent

(SPOILER) Čo bolo pre mňa na tejto knihe najlepšie? Koniec...
A to doslova, až posledných 40 strán stálo naozaj za to. A zvyšok? Za mňa dosť veľké sklamanie. Moje hodnotenie bude možno trošku ostrejšie, ale je to najmä kvôli príliš vysokým očakávaniam, ktoré neboli naplnené.
Bohužiaľ, bolo to vo veľkej miere určite ovplyvnené prekladom (už viem prečo takmer všetko čítam v češtine - česť výnimkám!). Tie vety boli tak krkolomné, že mi myšlienky neustále lietali kade tade. Alebo mi možno ani nesadol štýl autorky? Sama neviem...
Romantická linka bola ďalším veľkým sklamaním. Áno, bola, ale ja som necítila takmer žiadnu chémiu.
Turnaj, ktorý sa konal ako ústredná téma knihy? Ďalšie sklamanie. Tak premrhaný potenciál. Päť úloh - každá bola splnená v jednej krátkej kapitole.. Ja ani neviem čo sa tam dialo medzi tým!?!
A naopak, najlepšia vec na knihe? Asi vzťah Vincenta a Oraye... Možno mal veľa tienistých stránok, ale prišiel mi ako to najzaujímavejšie.
Pozitívom knihy ešte je, že má krátke kapitoly, čo mám veľmi rada.
Koniec koncov, kniha nebola výslovne zla a áno, pokračovanie si asi prečítam, a to vďaka tým posledným 40 stranám.
Hodnotím veľkoryso 3,5/5

"Koniec koncov, upíri vedia lepšie ako ktokoľvek iný, aké dôležité je chrániť si svoje srdcia.
A láska, vedzte, je ostrejšia ako akýkoľvek kôl."

30.10.2023 3 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Tak toto bolo naozaj zaujímavé... Väčšinou mám po knihe jasno - páčilo sa mi alebo nie. Teraz som naozaj zmätená.
Takže... bolo to mega žhavé, avšak miestami na môj vkus až zvrátené. Ja som bohužiaľ vôbec Tiernan nechápala. Ak nechcem spoilerovať radšej si zakúsnem do jazyka a neidem do detailov.
Začiatok knihy bol trošku zdĺhavý, a keďže nemám rada romantické knihy o bezmála 500 stránkach, kľudne by som na nich ubrala. Ale, keď to nabralo grády, ani neviem ako stránky ubiehali.
Musím priznať, že mi vôbec nesadol Jake, miestami som mala nervy z inak naozaj milého Noaha. Tiernan trištvrte knihy nevedela čo chce, Kaleb bohužiaľ v istých chvíľach možno aj vedel, ale nevedel ako na to... No to teda bolo!
Knihu som v podstate pôvodne ani nechcela čítať, ale suma sumárum som rada, že som si ju prečítala! Úprimne, nič podobné som ešte nečítala. Nobola to tak úplne sladká romantika, preto to bolo pre mňa veľmi osviežujúce!
Takže nakoniec sa mi to aj napriek výčitkam vlastne páčilo a knihu môžem určite len odporúčať ;-)

"Kaleb odmalička trestal svět, víceméně stejně jako já. Jenže svět se bohužel točí dál a ve výsledku člověk trestá leda sám sebe."
„Neplač kvůli němu,“ zašeptal nakonec Noah. „A zvlášť ne před ním."

26.10.2023 4 z 5